دانلود آموزش فتوشاپ از سطح مقدماتی تا پیشرفته

4

دانلود آموزش فتوشاپ از سطح مقدماتی تا پیشرفته

در این مطلب از سایت تری دی مکس به به یکسری از آموزش های از جمله : فیلم آموزش فتوشاپ cs6 :ویدئو فارسی کتاب pdf سطح مبتدی تا پیشرفته ادوبی Photoshop cs6 ، آموزش روتوش صورت به سبک قدیمی Photoshop Retouching Headshot ، و… می پردازیم. در ادامه با این سری آموزش ها همراه ما باشید.

دانلود آموزش فتوشاپ

دانلود آموزش فتوشاپ

حالت ها و مدهای رنگ:

مدل هاي رنگ به شکل پایین مي باشد :

مدل RGB : مدل رنگ Red, Green , Blue

RGB كه در تلويزيون و مانيتور ها براي نمايش رنگ ها مورد استفاده قرار مي گيرد. مقادير هر يك از رنگ هاي اصلي RGB با عددي میان (۲۵۵-۰) نشان داده می شود . براي ايجاد رنگ سفيد خالص مقادير رنگ هاي اصلي RGB معادل ۲۵۵ مي باشد و براي ایجاد رنگ سياه خالص مقادير رنگ هاي اصلي RGB معادل صفر می شود .

مدل CMYK : مدل رنگ CMYK معمولا براي چاپ مورد استفاده قرار مي گيرد .

در اين رنگ ها بر اساس ٪ گفته مي شوند . (Cyan – Magenta – Yellow – Black) اين ۴ رنگ به عنوان جوهر چاپ مورد استفاده قرار مي گيرند. محدوده رنگي هر يك از ، (۰ تا ۱۰۰ ) تعریف می شود .

مدل Grayscale : در اين مدل عکس ها به شکل سفيد  و سياه هستند و در پنجره كانال فقط يك كانال Black دیده مي شود . در اين حالت طيف رنگي از سفيد تا سياه مي باشد (سفيد – خاكستري – سياه ) و محدوده رنگي آن ۰ تا ۲۵۵ مي باشد پس بهتر است كه براي كارهاي تك رنگ مديا حالت رنگي را روي Grayscale تنظيم کنیم.

مدل Bitmap : Bitmap كوچك ترين حجم اطلاعات براي هر پيكسل را به همراه دارد . معمولا ابزارهاي برنامه فتوشاپ در حالت رنگ Bitmap قابل دسترسي نمی باشند. براي كار با ابزارها بهتر است ، عکس Bitmap را به انواع ديگر حالت رنگ تبديل كنيد . يك تصوير طرح بيتي (Bitmap) ، فقط شامل پيكسل های سفيد و سياه است .

(براي تبديل يك فايل رنگي به شکل Bitmap، اول می بایست عکس را به حالت Grayscale تبديل نمایید)

کاربرد و ویژگی های فوق العاده فتوشاپ

 

۱– ویرایش چند لایه نوشته به شکل همزمان

حتما احتیاجی نیست که همه ی لایه‌های نوشته پروژه را به صورت جداگانه ویرایش نمایید. چنان چه تمایل به چنین کاری دارید می‌توانید با نگه داشتن کلید Ctrl از روی کیبورد و بعد انتخاب لایه‌های متنی، آنها را به حالت آماده ویرایش درآورید و سپس از تولبار ویرایش کنید.

۲ – زاویه دید را بچرخانید

ممکن است شما قصد داشته باشید تا از زوایای مختلفی بر روی پروژه خودتان کار کنید. اکثر افراد به دلیل نداشتن اطلاعات تصویر را می‌چرخانند. اما شما می‌توانید به راحتی با فشردن کلید R (یا کلیک و نگه داشتن آیکون Hand Tool از سمت چپ) از روی کیبورد خود، به قابلیت Rotate View Tool دست یابید و سپس بدون آنکه تصویر اصلی چرخانده شود، زاویه دید را تغییر دهید.

۳ – یک لایه را بر روی یک خط صاف جابه‌جا کنید

یکی از مورد های زیادی که کاربران با آن موجه می شوند انتقال یک لایه و شی بر روی خطی صاف می باشد. برای این کار اول ابزار انتقال را گزینش می کنیم. بعد بر روی لایه مورد نظر کلیک کرده و با فشار دادن کلید Shift آن را بر روی خطی صاف در دو حالت عمودی یا افقی می توانید انتقال دهید.

 

از توجه و همراهی شما با مقاله دانلود آموزش فتوشاپ از سطح مقدماتی تا پیشرفته سپاسگزاریم . برای مشاهده و دانلود آموزش های تری دی مکس به سایت تری دی مکس فارسی مراجعه نمایید.

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “دانلود آموزش فتوشاپ از سطح مقدماتی تا پیشرفته”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *