۷۲ سال شمسي مهربانی در گفت‌وگو با دست يار جوانان هلال احمر ایلام/ از نوروز تا اربعین

۷۲ سال شمسي مهربانی در گفت‌وگو با دست يار جوانان هلال احمر ایلام/ از نوروز تا اربعین

|۷۲ سال شمسي مهربانی در گفت‌وگو با دست يار جوانان هلال احمر ایلام/ از نوروز تا اربعین از هلال ۱۴۷|

دست يار مسائل جوانان هلال احمر استان ایلام در ۷۲ سالگی این معاونت با حضور در ایسنا از سرويس ها و خدمات انجام شده گفت و همچنين تاکید کرد: چه چیزی جز مهربانی می‌تواند یک جوون را در خدمت اهداف بشردوستانه قرار دهد.

به نقل از روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان ایلام؛ «علی‌اصغر علی‌اکبری» به مناسبت ۱۴ آبان ماه سال شمسي روز تاسیس نهاد جوانان  با حضور در ایسنا ضمن تبریک هفتاد و همچنين دومین سالگرد این نهاد به اعضا و همچنين پرسنل نهاد جوانان  اظهار کرد: بر اساس اساسنامه‌ی جمعیت هلال احمر ، نهاد جوانان هلال احمر متولی جذب .سازماندهی .نگهداری و همچنين بکارگیری جوانان در فعالیت‌های  داوطلبانه . بشردوستانه .عام المنفعه و همچنين امدادی است و همچنين تيم سنی جامعه هدف از ۶ تا ۲۹ سال شمسي است  که در این بازه‌ی سنی کانون‌های مختلفی تعریف و همچنين سازماندهی شده‌اند .
وی با بیان اینکه اولین تيم را غنچه‌های هلال نام برد و همچنين گفت: این تيم سنی در  مهدکودک‌ها و همچنين مدارس پیش است که در استان  ۸۰ کانون فعال با ۳۰۶۱ عضو ساماندهی شده‌اند.
دست يار مسائل جوانان هلال احمر استان ادامه داد: دومین شاخه  کانون‌های دانش‌آموزی است که در مدارس متوسطه اول ساماندهی شده اند ،مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري بذکر است این کانون های از قدیمی ترین تشکل های دانش اموزی و همچنين با قدمت ترین انهاست و همچنين حوزه جوانان هلال احمر در ابتدا با شاخه دانش اموزی پایه ریزی گردیده است . وی افزود در حال حاضر در سطح استان ۹۷ کانون دانش‌آموزی در مدارس متوسطه اول فعال بوده و همچنين ۳۵۳۸نفر عضو دارند.
علی‌اکبری تصریح کرد: در شاخه دانش‌آموزی طرح دادرس نیز  اجرا می‌مي شود که در این طرح مربیان هلال احمر با حضور درمدارس ۸ سرفصل امدادی را تدریس می‌کنند و همچنين در این راستا مسابقاتی در سطح مدارس . شهرستانها  و همچنين مرحله استانی   برگزار می‌مي شود و همچنين تیم‌های برتر به مرحله‌ی کشوری راه پیدا می‌کنند که امسال خوشبختانه تیم دادرس دخترانه فدک از شهرستان  دره‌شهرستان توانسته بود جام بشردوستی را از آن هم خود کند.
وی کانون‌های دانشجویی هلال‌احمر را یکی دیگر کانون های فعال   معاونت مسائل جوانان دانست و همچنين تصریح کرد: ۱۲ کانون در این زمینه در دانشگاه ها و همچنين موسسات آموزش عالی استان  فعال خواهند بود و همچنين فعالیت های مختلفی انجام میدهند .
دست يار مسائل جوانان جمعیت هلال احمر استان ایلام شاخه‌ی بعدی فعالیت را شاخه‌طلاب هلال احمر  عنوان کرد و همچنين گفت: ۱۳ کانون در این زمینه فعال است و همچنين عمده فعالیت طرح مسائل دینی و همچنين آرامش دادن به شهروندان و مردم شهر و همچنين بهره بري و استفاده از تریبون‌های دینی برای ضرورت آمادگی‌ها و همچنين آموختن کمک‌های اولیه در سوانح متنوع و گوناگون و مختلف است.
علی‌اکبری به فعالیت ۸ کانون روستایی نیز اشاره کرد و همچنين ادامه داد: در همه‌ی شهرستان‌های استان  ۱۸ کانون جوانان فعال  با ۲۸۲۱ عضو داریم  و همچنين به نوعی پرکارترین شاخه حوزه  جوانان محسوب می‌مي شود.
وی با تاکید بر اینکه این تنوع عضویت برنامه جذاب و جالب و خوب‌های منسجمی را می‌طلبد ، تصریح کرد: خوشبختانه نهاد برای جذب، ساماندهی و همچنين نگهداری اعضا برنامه جذاب و جالب و خوب‌های متنوعی بر اساس سرويس ها و خدمات عام‌المنفعه دارد که این نهاد را برای جوانان دوست داشتني و جذاب‌تر کرده است.
علی‌اکبری ادامه داد: یکی از طرح های ملی  مسائل جوانان مشارکت اعضا  در طرح ملی ایمنی و همچنين سلامت مسافرین نوروزی است که هر ساله از ۲۸ اسفند تا ۱۴ فروردین سال شمسي جدید  برگزار می‌مي شود و همچنين در آن هم اعضای جوون جمعیت نسبت به راهنمایی، پذیرایی و همچنين ارائه کمک‌های اولیه در صورت لزوم اقدام می‌کنند.
وی از برگزاری طرح «همنوا با کاروان نینوا» در اربعین امسال خبر داد و همچنين گفت: این طرح از ۱۷ تا ۳۰ مهر اجرا و همچنين در این راستا ۱۰ پست در سطح استان برپا شد  و همچنين به  زائران اربعین در زمینه‌های متنوع و گوناگون و مختلف خدمت‌رسانی گردید
دست يار مسائل جوانان جمعیت هلال احمر استان ایلام از نقش‌آفرینی جوانان عضو در این ایام اشاره نمودند
علی‌اکبری با بیان اینکه در اربعین امسال ۵۹۱ نفرروز  از اعضا  به زائران خدمت‌رسانی کردند، تصریح کرد: در این ایام انجام  فشار خون  برای  ۷۱۰۹ فرد يا شخص و همچنين  ۱۰۰۴ فرد يا شخص کمک‌های اولیه ارائه کردید.
وی توزیع ۸۰۰۰ کیف کمک های اولیه جیبی، راهنمایی بیش از ۳۲ هزار فرد يا شخص زائر و همچنين بهره‌مندی ۱۷۳۴ فرد يا شخص از سرويس ها و خدمات مذهبی و همچنين برپایی ۱۲ خیمه نماز از ایلام تا پایانه مرزی را از فعالیت‌های این معاونت عنوان کرد و همچنين ادامه داد: در این ایام ۵۷ هزار و همچنين ۹۷۴ بسته فرهنگی توزیع و همچنين در مجموع  ۱۵۵۹۵۱  فرد يا شخص از سرويس ها و خدمات جمعیت جوانان هلال احمر استان بهره‌مند شدند.
علی‌اکبری تصریح کرد:حوزه  جوانان هلال احمر استان خوشبختانه در سال شمسي‌ قبل در ستاد ساماندهی مسائل جوانان به عنوان دستگاه برتر در غنی‌سازی زمان بيکاري و اوقات تفريح جوانان و نوجوانان و همچنين جوانان معرفی شده است.
دست يار مسائل جوانان جمعیت هلال احمر استان ایلام با اشاره به بازه‌ی سنی  اعضا این معاونت جوانان گفت: عموم این قشر دانش‌آموز و همچنين دانشجو خواهند بود و همچنين پیشنهاد می‌مي شود به موضوع جمعیت هلال احمر و همچنين کمک‌های بشر دوستانه در محتوای کتاب‌های درسی بیشتر گنجانده مي شود.
وی گفت: جای خالی این موضوع در واحدهای عمومی دانشگاه‌ها خالی است و همچنين پیشنهاد می‌مي شود به این موضوع در سرفصل دروس عمومی توجه مي شود.
وی در پایان با اعلام سامانه عضویت جمعیت هلال احمر www.members.rcs.irاز جوانان و نوجوانان و همچنين جوانان هم استانی دعوت کردند که  با رفت و آمد و مراجعه به این  سامانه و همچنين تکمیل مشخصات به عضویت جمعیت هلال احمر  درآیند تا زمینه حضور آنان در فعالیت های عام المنفعه و همچنين امدادی فراهم مي شود.

۷۲ سال شمسي مهربانی در گفت‌وگو با دست يار جوانان هلال احمر ایلام/ از نوروز تا اربعین در تاریخ ۵ November 2019 | 8:17 pm منتشر شده است

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “۷۲ سال شمسي مهربانی در گفت‌وگو با دست يار جوانان هلال احمر ایلام/ از نوروز تا اربعین”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *