گفتگو با هادی محمدی مقدم:داوطلبی نکنم، عیدم عید نمی‌می شود

گفتگو با هادی محمدی مقدم:داوطلبی نکنم، عیدم عید نمی‌می شود

|گفتگو با هادی محمدی مقدم:داوطلبی نکنم، عیدم عید نمی‌می شود از هلال ۱۴۷|

همراه حرف‌های جوون داوطلب یزدی که در طرح نوروزی جمعیت هلال‌احمر حضوری ١٣ ساله را تجربه کرده می باشد

کسی که عضو شهر است| آمدن فروردین و همچنین تعطیلات نوروزی جهت اکثر ما ایرانیان تداعی‌گر استراحت و همچنین شادی و همچنین تفریح می باشد. گویی همه ما تمام طول سال شمسی، خود را فراموش می‌کنیم و همچنین سخت به کار و همچنین فعالیت می‌چسبیم و همچنین با رسیدن به اسفندماه و همچنین نزدیک‌شدن فروردین به یکباره احساس خستگی مفرط می‌کنیم و همچنین یادمان می‌افتد که آدمی به استراحت و همچنین تفریح هم مستلزم و نیاز دارد؛ جهت همین کل تعطیلات را به استراحت  و همچنین تفریح اختصاص می‌دهیم، ولی باید توجه داشت گویی جوانان داوطلب جمعیت هلال‌احمر قرابتی با مفهوم خستگی ندارند! جوانانی که تمام ١٢ماه ‌سال شمسی را بی‌ادعا خدمت می‌کنند و همچنین جذاب و جالب می باشد که جهت بودن در صحنه فعالیت‌های عام‌المنفعه و همچنین بشردوستانه جهت تعطیلات نوروزی هم داوطلب می‌شوند؛ داوطلبانی که آن هم‌قدر تعدادشان زیاد می باشد که نهاد جوانان جمعیت هلال‌احمر هر شهرستان براساس معیارهایی که دارد از میان آنها عده‌ای را برمی‌گزیند! افرادی که به‌طورحتم کمک‌های ابتدایی و اولیه مقدماتی را آموخته و همچنین در کارگاه‌های توانمندی‌ که طی‌ سال شمسی برگزار می‌می شود، شرکت نموده اند. ‌

هادی محمدی‌مقدم؛ جوانی یزدی می باشد که مانند همه جوانان جمعیت هلال‌احمر خستگی را نمی‌شناسد و همچنین جهت ارایه سرویس ها و خدمات در پست‌های نوروزی جمعیت هلال‌احمر داوطلب می‌می شود.‌هادی از ‌سال شمسی ١٣٨٢ عید خود را با شرکت در طرح نوروزی جمعیت هلال‌احمر جشن گرفته و همچنین به‌گفته خودش در صورتی که سالی در آن طرح  شرکت نکند، عید معنایش را جهت او از دست می‌دهد! طرحی که سه حوزه گردشگری، سلامت و همچنین کارهای فرهنگی جهت کودکان را دربرمی‌گیرد و همچنین تمام اعضا سعی‌دارند در هرکدام از آن حوزه‌ها بهترین‌ها را به مسافران نوروزی ارایه کنند.

در باره گردشگری جمعیت کلاس‌هایی را جهت اعضا برپا می‌کند تا در تعطیلات بتوانند مسافران را به خوبی راهنمایی کنند. حوزه سلامت نیز آن هم‌روش که از نامش پیداست سرویس ها و خدمات علم پزشکی جدید ارایه می‌کند و همچنین خیمه‌های نماز نیز مسائل عقیدتی مسافران را پوشش می‌دهند، البته در آن مجموعه، جمعیت از کودکان غافل نمانده و همچنین فضای دوستدار کودک را جهت آن قشر درنظر گرفته، فضایی که‌ هادی در مورد آن هم آن‌روش می‌گوید: فضایی می باشد مثل مهدهای کودک که کودکان می‌توانند هم در آن هم‌جا  استراحتی داشته باشند و همچنین خستگی سفر را از جان بیرون کنند و همچنین هم سرگرم شوند؛ تفریحی و سرگرم شدن‌هایی که آشنایی با اهداف هلال‌احمر را دنبال می‌کنند.

امسال مرحله ١۶ طرح نوروزی جمعیت هلال‌احمر اجرایی شد، طرحی که در آغاز تنها حوزه گردشگری را دربرمی‌گرفت و همچنین با گذر زمان بالغ و همچنین در عرصه‌های دیگر وارد شده می باشد؛ یکی از آن نوآوری‌ها کانال مجازی سلامت بود که امسال اجرایی شد؛ بالاخره جمعیت نیز از قافله تکنولوژی و همچنین دنیای مجازی عقب نمانده و همچنین خود را به‌روز می‌کند. در همین راستا امسال کانال مجازی سلامت را راه‌اندازی کرد تا مسافران با عضو شدن در آن کانال، اطلاعات موردنیاز سلامت خود در سفر را از آن طریق گرفتن کنند.‌ هادی از تیم‌های سیار یا سحاب جمعیت می‌گوید: تیم‌هایی که پیاده یا با دوچرخه در منطقه ها و مناطق شلوغ شهرستان، جاهای قدیمی و همچنین بافت‌های تاریخی درحال تردد بودند و همچنین مسافران را راهنمایی و همچنین آنها را با تاریخچه و همچنین قبل منطقه ها و مناطق موردنظر آشنا می‌کردند.

استقبال بی‌نظیر مسافران از پست‌های نوروزی جمعیت هلال‌احمر حکایت از آن داشت که جمعیت هلال‌احمر به نوعی برند تغییر پیدا کردن شده می باشد.‌ هادی در تشریح آن برندشدن می‌گوید: مسافران به جمعیت اطمینان دارند و همچنین حتی جهت پرسیدن آدرس ترجیح می‌دهند از  بچه‌های جمعیت سوال کنند. آن اطمینان و همچنین شناخته‌شدن تا جایی پیش رفته که بعضی از شهروندان و مردم شهر عادی که عضو جمعیت نیز نیستند جهت تعطیلات و همچنین طرح نوروزی داوطلب می‌شوند؛ امسال پزشکان متخصصی بودند که ساعاتی را به ارایه سرویس ها و خدمات علم پزشکی جدید به مسافران اختصاص می‌دادند.‌ هادی معتقد می باشد معاونت نهاد جوانان هلال‌احمر استان یزد رویه خوبی را در پیش گرفته می باشد؛ بهره‌گیری از اشخاص توانمند، تا بتوانند در موقعیت‌های متنوع و گوناگون و مختلف شرایط را مدیریت کنند. درواقع اعضایی که در طرح نوروزی استان یزد شرکت می‌کنند، مدیریت بحران را به خوبی آموخته‌اند. به‌عنوان مثال عصرها در استان یزد طوفان گردوخاکی ساخته یا ایجاد می‌می شود که افراد جمعیت بایستی و حتما بدانند در آن شرایط مسافران را کجا اسکان بدهند تا اذیت نشوند و همچنین با خاطره‌ای به‌یادماندنی دوباره به یزد سفر کنند. هنگام و زمانی که از‌ هادی در مورد انگیزه‌اش جهت شرکت در طرح‌های نوروزی طی سال شمسی‌های متمادی می‌پرسیم، می‌گوید: یکی از جاذبه‌های آن کار آن هم می باشد که با شهروندان و مردم شهر کشورم سروکار دارم و همچنین می‌توانم کاری جهت آنها انجام‌بدهم. من در پی اجرایی کردن اهداف هلال‌احمر هستم و همچنین در کنار آن هم دوست ندارم مسافران در شهرستان من احساس خستگی کنند جهت همین در طرح‌های نوروزی شرکت می‌کنم و همچنین سعی دارم به هر دو اینها برسم. هنگام و زمانی که نوبت به گفتن خاطرات آن طرح‌ها می‌رسد، ‌

هادی تمام لحظات آن طرح را خاطره‌انگیز می‌داند و همچنین می‌گوید جهت او همه‌چیز خاطره می باشد؛ از مسافری که در طوفان گیر کرده بود و همچنین خودرواش به‌روش وحشتناکی آسیب‌ دیده بود و همچنین ما اسکانش دادیم تا مسافری که هزارکیلومتر در مسیر بوده و همچنین زمانی که به ما رسیده با لبخند به ما نزدیک شد و همچنین خسته‌نباشید گفت. خوبی آن طرح آن هم می باشد که با آد‌م‌های متنوع و گوناگون و مختلف خلقیات گوناگون و همچنین فرهنگ‌های متنوع و گوناگون و مختلف آشنا می‌شوم. در کنار آن ولی باید توجه داشت آنچه بیش از هر چیز اهمیت دارد، حضوری خیرخواهانه و همچنین نوعدوستانه در کنار شهروندان و مردم شهر و همچنین مسافران نوروزی می باشد تا آنها با اهداف متعالی جمعیت هلال‌احمر آشنا شوند.

گفتگو با هادی محمدی مقدم:داوطلبی نکنم، عیدم عید نمی‌می شود در تاریخ ۱۳ April 2016 | 12:49 am نشر یافته شده شده می باشد

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “گفتگو با هادی محمدی مقدم:داوطلبی نکنم، عیدم عید نمی‌می شود”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *