گفتگو با دبیرکانون طلاب شهرستان دره شهرستان / روحیه ی مضاعف جوانان هلال احمر در بحران دو برابر میشود

گفتگو با دبیرکانون طلاب شهرستان دره شهرستان / روحیه ی مضاعف جوانان هلال احمر در بحران دو برابر میشود

|گفتگو با دبیرکانون طلاب شهرستان دره شهرستان / روحیه ی مضاعف جوانان هلال احمر در بحران دو برابر میشود از هلال ۱۴۷|

گفتگو با میلاد رسام دبیرکانون طلاب جمعیت هلال احمر شهرستان دره شهرستان که از روحیه ی کار مضاعف جوانان هلال احمر در بحران و همچنين هدفی که پر از انسانیت و همچنين محبت به هم نوع بوده میگوید.

خدمت خالصانه جوانان را باور داشته باشیم.

لطفا خودتان را معرفی کنید؟

میلاد رسام متولد ۱۳۷۴ هستم که در شهرستان دره شهرستان به دنیا آمدم و همچنين مقاطع تحصیلی را تا پیش دانشگاهی رشته علوم تجربی در شهرستان دره شهرستان گذراندم.

چگونه و چطوري شد که درس در حوزه علمیه رو پیش گرفتی؟

 بعد از مشورت با بعضی از دوستان و همچنين خانواده طبق علاقه قبلی این سعادت را پیدا کردم که در سن ۱۹سالگی پنجره  زندگی خودم را به سمت فضای مقدسی به نام حوزه علمیه باز کنم و همچنين هم اکنون مدت چهارسالی ست توفیق خدمت در این وادی مقدس را دارم.

نظر تو در مورد کانون طلاب در حوزه علمیه؟  
با گسترش کانون های طلاب در زمینه های متنوع و گوناگون و مختلف همچنين و علاوه بر اثرگذاری در جمعیت هلال احمر، زمینه ساز آشنایی طلاب با فعالیت های بشردوستانه و همچنين امدادی این نهاد بشر دوست فراهم خواهد شد. طلاب در حوزه های علمیه با تقویت علم، ایمان و همچنين تقوا و همچنين البته با توجه به حرکت در مسیر فعالیت های جمعی می توانند نقش خطیری در ابعاد متنوع و گوناگون و مختلف اجتماعی ایفا کنند.

از چه زمانی با هلال احمر ارتباط پیدا کردید؟
 قبل از وارد شدن حوزه آشنایی مختصری با هلال احمر داشتم و همچنين از نوع کار هایی که انجام می دادند و همچنين هدفی که پر از انسانیت و همچنين محبت به هم نوع بود خوشم می آمد تا اینکه در حوزه علمیه شهرستان با هماهنگی که پیش آمد به عضویت در هلال احمر در آمدم و همچنين بعد از مدتی  به عنوان دبیر کانون طلاب هلال احمر شهرستان دره شهرستان فعالیت جدی تر را آغاز کرده وفعالیت هایی را در هلال احمر داشتیم.
و همچنين همچنین کلاس های آموزشی پر محتوایی که توسط هلال احمر شهرستان در حوزه برگزار می شد .واین باعث شد که طلاب بیشتر با کارهای این نهاد آشنا و همچنين مشتاق به فعالیت شوند.

به نظر تو جوانان جمعیت هلال احمر چه ویژگی دارند؟

 بنظر من تمام جوانان و همچنين نوجوانانی که از ابتدایی وارد جمعیت هلال احمر میشوند پر از شور و همچنين شوق هستن و همچنين پرانرژی و همچنين ایده های نو و همچنين ابتکار های جدید و همچنين با یک هدف مشترک کمک به هم نوعان و همچنين خدمت رسانی و همچنين جان شهروندان و مردم شهر می باشند.

 

فعالیت در مجموعه هلال احمر چه احساسی را در تو بیشتر ترغیب می کند؟

همیشه فعالیت در هلال احمر یعنی نگاه به بشریت، حس نوع دوستی و همچنين کمک. نام هلال احمر را هرکس می شنود پشتوانه ای برای کمک و همچنين کمک رسانی به ذهن می رسد. ما در هلال احمر بیشتر این را احساس میکنیم که بدون هیچ گونه چشم داشت و همچنين غرض بتوانیم خدمت صاف، صادق و همچنين پاک را به نوع بشر ارائه دهیم که هیچ تفاوتی هم ندارد از چه نژادی باشد. این حس است که برای انسانیت و همچنين بشر همه وجود خود را می گذارم تا ارزش پیدا کنم. شاید بدانید که ارزش انسان در این مجموعه به اختصاص دادن زمانی برای رفع و همچنين گشایش گرفتاری و همچنين معظلات و مسائل و مشکلات کسانی است که نیاز به کمک دارند و همچنين این انگیزه در این نهاد  کاملا مشهود است‌.

از فعالیت خود در جمعیت هلال احمر بگویید؟

 فعالیت هایی که به تا حال انجام داده ام کمک در طرح همای رحمت، مانور زلزله در مدارس، برپایی ایستگاه سلامت، اردو های جهادی، امدادرسانی به سیل زدگان پلدختر و همچنين ……

 اهمیت حوزه جوانان در هلال احمر از نظر تو چیست؟

 در مجموعه ما جوانان هیچ کس صاحب پست و همچنين مقام به معنای واقعی خودش نیست بلکه همه در کنار یکدیگر تنها و فقط برای رضای خداوند تبارک و تعالي و همچنين اهداف بشر دوستی سعی و همچنين تلاش می کنند.

نقش پدر و همچنين مادر در کار تو چه تاثیری داشته است؟

آن هم ها همیشه مشوق من در کارهای بشر دوستانه و همچنين خدمت به دیگران خواهند بود.

از حضور و همچنين کمک رسانیتان در پلدختر صحبت کنید؟

در ماجرای سیل که در کشور اتفاق افتاد طلاب حوزه مثل دیگر اقشار و همچنين نهاد ها مشتاق کمک رسانی به منطقه ها و مناطق سیل زده بودند. سپس با هماهنگی هایی که با هلال احمر شهرستان داشتیم توانستیم این توفیق را به دست آوریم به صورت جهادی سه روز در شهرستان پلدختر مشغول کمک رسانی باشیم .

با نگاه به حجم خرابی‌ها و همچنين صدمات سیل اشک در چشمان آدمی جمع می‌شد، تصور این که منزل و خانه‌های هم وطنان تا ارتفاع دو متر زیر خاک حبس شده باشند سخت و همچنين دشوار است ولي بايد توجه داشت حضور جهادگران جوانان هلال احمر و همچنين دیگر اقشار باعث دلگرمی بود.

وقتی جوانان جهادی همزمان برای پاکسازی منازل از سروکول ساختمان بالا می‌رفتند، از شدت این درد سنگین کاسته می‌شد. تا عصر آن هم روز ساعت هفت بی وقفه به همت داوطلبین توانستیم سه منزل مسکونی را به کل تمیز کنیم، روز بعد با آن هم تيم برای پاکسازی یکی از محله‌ها و همچنين یکی از مدارس راهی شدیم. از همه جای ایران برای کمک آمده بودند از ارتش و همچنين سپاه گرفته تا شهروندان و مردم شهر عادی که کوچه به کوچه برای کمک به شهروندان و مردم شهر سیل‌زده تلاش می‌کردند.

در این سفر غم های زیادی دیده می شد ولي بايد توجه داشت با این همه کمک رسانی شهروندان و مردم شهر و همچنين همه ی نهادها بدون تعارف سیل و همچنين خسارت هایش را از ذهن شهروندان و مردم شهر فراموش کرده بود و همچنين روحیه ی ما برای کمک رسانی مضاعف شده بود.

خاطره ای از فعالیت خود در جمعیت هلال احمر را بیان کنید؟

 در تمامی لحظات که ما در جمعیت هلال احمر هستیم پر از خاطرات تلخ و همچنين شیرینی است که بین ما رقم می خورد و همچنين پر از تجربه های شیرین که هر کدام از آن هم ها زیبایی خاص خودشون را دارا خواهند بود خاطره ای که هنوز هم در ذهن من هست اون لحظات زیبای کمک رسانی به سیل زدگان بود که همبستگی را به زیبایی می توانسته بود در بین جوانانمان دید. با وجود اینکه مسئولیت هر فرد يا شخص مشخص بود ولی اعضا بدون هیچ چشمداشتی و همچنين با شور و همچنين شوق بسیار به همکاری دوستانشان کار میکردند و همچنين مهمتر اینکه خستگی در چهره هیچ کدامشان پیدا نبود و همچنين من واقعا آن هم لحظه معنی واژه هایم را یافتم.

 سخن پایانی

از اینکه خداوند متعال توفیق خدمتگزاری به همنوع را به اینجانب عطا فرموده بسیار خوشحالم در پایان به  همه اعضای جوانان می گویم قدر این دوران که نیتشان خدمت به خلق خداست را بدانند و همچنين آرزوی موفقیت و همچنين بهروزی برای تمامی کسانی که در تسکین آلام بشری گام بر می دارند را دارم.

فرشاد توکلی

گفتگو با دبیرکانون طلاب شهرستان دره شهرستان / روحیه ی مضاعف جوانان هلال احمر در بحران دو برابر میشود در تاریخ ۸ July 2019 | 11:07 pm منتشر شده است

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “گفتگو با دبیرکانون طلاب شهرستان دره شهرستان / روحیه ی مضاعف جوانان هلال احمر در بحران دو برابر میشود”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *