گفتگو بامحمد زارع ارنانی :همه چیز از نوعدوستی آغاز می‌می شود

گفتگو بامحمد زارع ارنانی :همه چیز از نوعدوستی آغاز می‌می شود

|گفتگو بامحمد زارع ارنانی :همه چیز از نوعدوستی آغاز می‌می شود از هلال ۱۴۷|

روایت طرح نوروزی جوانان هلال‌احمر از زبان محمد زارع‌ارنانی، جوون داوطلب

کسی که عضو شهر است| شاید در قبل نه‌چندان دور شناخت اکثرا و بیشتر ما از جمعیت هلال‌احمر معطوف می‌شد به تعدادی فعالیت محدود که آن هم را تحت‌پوشش صلیب‌سرخ جهانی می‌دانستیم ولی باید توجه داشت حالا دیگر اکثرا و بیشتر ما با آن جمعیت و همچنین اهداف آن هم آشنا هستیم و همچنین به صراحت می‌قدرت گفت یکی از طرح‌هایی که باعث آن شناخت شده، طرح نوروزی نهاد جوانان جمعیت هلال‌احمر بوده، طرحی که امسال ١۶سالگی‌اش را پشت سر گذاشت و همچنین طی آن سال شمسی‌ها توانسته بود به خوبی در دل شهروندان و مردم شهر عادی جای خود را پیدا کند. در ادامه آن مطلب پای صحبت‌های محمد زارع‌ارنانی یکی از جوانان داوطلب جمعیت هلال‌احمر نشسته‌ایم تا روایت او را از فعالیت خیرخواهانه داوطلبانه در آن طرح بشنویم.  سوالی که ذهن خیلی از افرادی که در تعطیلات نوروز پست‌های هلال‌احمر را می‌ببینند، مشغول می‌کند آن می باشد که  آیا شماها به اجبار جهت کار در تعطیلات در چادرها و همچنین کمپ‌های هلال‌احمر حضور دارید؟

زارع ارنانی در پاسخ به آن سوال خیلی قاطعانه می‌گوید؛ همه داوطلب خواهند بود!
تلاشگر بودن یکی از خصیصه‌های بارز افراد جمعیت هلال‌احمر می باشد و همچنین گویی آن خصیصه به شرایط و همچنین موقعیت ویژه ای بستگی ندارد، زیرا و به درستی که جهت تعطیلات نوروزی از اوایل اسفندماه در سامانه جمعیت ثبت‌نام می‌کنند تا از میان تعداد کثیری از اشخاص که داوطلبانه حاضرند در ایام تعطیلات در خدمت شهروندان و مردم شهر باشند، حاضر باشند. البته جهت بودن در طرح نوروزی بایستی و حتما جزو سامانه جوون هلال‌احمر بود. درواقع آن فاکتور بعد از گذراندن دوره‌های کمک‌های ابتدایی و اولیه مقدماتی و همچنین کارگاه‌های توانمندی می باشد.

سوال بعدی من انگیزه شرکت در آن طرح می باشد؛ طرحی که تمام تعطیلاتت را بایستی و حتما کار کنی و همچنین آماده‌باش باشی!

آن جوون داوطلب در یک کلام و همچنین کوتاه و همچنین مختصر می‌گوید؛ حس نوعدوستی.

من از ‌سال شمسی ٩١  به‌روش متناوب در طرح نوروزی شرکت کرده‌ام و همچنین صمیمیتی که در پست‌ها وجود دارد باعث شده جهت‌ سال شمسی بعد هم در آن طرح شرکت کنم. به نظرم طرح جالبی می باشد، زیرا و به درستی که در کمال صمیمیت؛ طرح‌ها و همچنین اهداف هلال‌احمر دنبال می‌می شود؛ طرحی که نوعدوستی و همچنین انسان‌دوستی را به خوبی پوشش می‌دهد، البته یکی از مزیت‌های بارز آن طرح معرفی بیش ‌از پیش جمعیت در میان عامه شهروندان و مردم شهر می باشد. من از طریق دوستانم در دانشکده علوم‌علم پزشکی جدید با جمعیت و همچنین فعالیت‌های آن هم آشنا شدم، آشنایی‌ که حس‌های خوبی را با آن هم تجربه کردم و همچنین جهت همین حس‌های خوب می باشد که به جای کار در بیمارستان‌ها، در طرح‌ها و همچنین برنامه جذاب و جالب و خوب‌های متنوع و گوناگون و مختلف جمعیت شرکت می‌کنم و همچنین از صمیم قلب از آن اراده و تصمیم راسخ خوشحالم.

می‌پرسم چه سرویس ها و خدمات و همچنین برنامه جذاب و جالب و خوب‌هایی در طرح نوروزی جمعیت اجرایی می‌می شود؟
او از جشنواره آشتی‌آشتی و همچنین عکس و همچنین فیلم دیدنی و جذاب می‌گوید…

در پست‌های نوروزی که در تمام استان‌ها و همچنین شهرستان‌ها اجرایی می‌می شود سعی بر آن هم می باشد که گردشگری، سلامت و همچنین کارهای فرهنگی پوشش داده می شود. معرفی اماکن جذاب و دیدنی، آگاهی‌دادن به مسافران در باره نقاط حادثه‌خیز جاده‌ها، گرفتن فشار خون و همچنین انجام پانسمان و همچنین… همه آن موارد، کارهایی خواهند بود که در پست‌های متنوع و گوناگون و مختلف اجرایی می‌شوند. کمپین «نه به تصادف» نیز امسال در تمام استان‌ها و همچنین شهرستان‌ها اجرایی شد و همچنین استقبال خوبی را از آن کمپین شاهد بودیم؛ در آن کمپین چند آیتم مدنظر قرار گرفته بود که به شکل سوگندنامه مسافران آن هم را می‌خواندند و همچنین با ذکر نام آن هم را امضا می‌کردند و همچنین قول می‌دادند موارد و نکات ایمنی را رعایت کنند. جشنواره آشتی‌آشتی مختص کودکان بود که اجرایی شد؛ کودکان نقاشی‌هایی را می‌کشیدند و همچنین بعد از دیدن کردن و نمایش آنها در شبکه پویا   جهت نقاشی‌های منتخب جایزه‌ای درنظر گرفته می‌شد. جشنواره عکس و همچنین فیلم دیدنی و جذاب، برنامه جذاب و جالب و خوب غیره ای بود که عملی شد؛ شرکت‌کنندگان عکس‌ها و همچنین فیلم دیدنی و جذاب‌هایی را در آیتم‌های متنوع و گوناگون و مختلف بشردوستی، کمک به دیگران و همچنین …. تهیه و همچنین آنها را به تلگرام یا وبسایت و مرکز خبرهای جدید جمعیت ارسال می‌کردند. طرح سحاب نیز یکی دیگر از برنامه جذاب و جالب و خوب‌های طرح بود که تیمی به صورت سیار با همراه داشتن کیف کمک‌های ابتدایی و اولیه در منطقه ها و مناطق شلوغ شهرستان تردد داشتند تا به اشخاص نیازمند در اسرع وقت سرویس ها و خدمات ارایه کنند، البته جوانان نهاد امدادونجات نیز  قبل از وارد شدن به شهرستان در مسیر با آمبولانس، سرویس ها و خدمات بهداشتی را به مسافران ارایه می‌کردند.

می‌پرسم آیا خلاقیت و همچنین ابتکار، جایگاهی در برنامه جذاب و جالب و خوب‌های متنوع و گوناگون و مختلف طرح نوروزی دارند یا اعضا موظف به اجرایی‌کردن برنامه جذاب و جالب و خوب‌ها به روش از پیش مشخص کردن شده خواهند بود؟

زارع‌ارنانی از اعتماد جمعیت به جوانان و همچنین اشتیاق آنها جهت اجرایی‌کردن دوست داشتنی و جذاب‌تر برنامه جذاب و جالب و خوب‌ها می‌گوید…
جمعیت هلال‌احمر، سازمانی می باشد که دائما به جوانان اعتماد کرده و همچنین خوشبختانه دائما پاسخ مثبت آن اعتماد را نظاره‌گر بوده می باشد. تمام برنامه جذاب و جالب و خوب‌های جمعیت حول محور اهداف جمعیت می باشد، اهدافی که هر انسانی در فطرت خود با آن هم آشناست و همچنین شاید جهت همین می باشد که جوانانی که عضو جمعیت می‌شوند، با آشنایی با اهداف جمعیت و همچنین درک اعتمادی که کمتر جایی می‌توانند آن هم را تجربه کنند، برنامه جذاب و جالب و خوب‌ها و همچنین ایده‌های خود را ارایه می‌کنند. به‌عنوان نمونه‌ سال شمسی قبل و همچنین امسال بروشورهایی در مورد یوزپلنگ ایرانی تهیه و همچنین بین مسافران نوروزی توزیع شد، کاری در جهت حمایت از محیط‌زیست. یا برپا کردن سفره هفت‌سین در تمام پست‌های نوروزی جمعیت؛ سفره‌هایی که در هر استان نشان از  ابتکار و همچنین خلاقیت افراد آن هم پست داشت؛ سفره هفت سینی به شکل هلال که تداعی‌گر جمعیت بی‌ادعای هلال‌احمر می باشد. بایستی و حتما آن نقطه را هم متذکر شد که بعد از اتمام آن طرح هر استان و همچنین شهرستانی ملزم به ارایه به گفته کار می باشد و همچنین به همین منظور مجمعی تشکیل می‌می شود و همچنین تمام نقاط ضعف و همچنین اقتدار و قدرت برنامه جذاب و جالب و خوب‌های اجرایی در آن هم مجمع بازبینی و همچنین در برنامه جذاب و جالب و خوب‌های‌ سال شمسی آتی درنظر گرفته می‌می شود.

گفتگو بامحمد زارع ارنانی :همه چیز از نوعدوستی آغاز می‌می شود در تاریخ ۱۳ April 2016 | 12:57 pm نشر یافته شده شده می باشد

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “گفتگو بامحمد زارع ارنانی :همه چیز از نوعدوستی آغاز می‌می شود”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *