کوهنورد جوون گیلانی از ‌ امدادرسانی و همچنين کمک به کودکان آسیب‌دیده حوادث می‌گوید/ فاتح قله‌های مهربانی

کوهنورد جوون گیلانی از ‌ امدادرسانی و همچنين کمک به کودکان آسیب‌دیده حوادث می‌گوید/ فاتح قله‌های مهربانی

|کوهنورد جوون گیلانی از ‌ امدادرسانی و همچنين کمک به کودکان آسیب‌دیده حوادث می‌گوید/ فاتح قله‌های مهربانی از هلال ۱۴۷|

از فتح‌ قله‌های مرتفع کشور، دعوت به اردوی انتخابی تیم ملی امید کوهنوردی ایران و همچنين برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی برای کسب نشان پلنگ برفی در آینده نزدیک، هدف‌های پهناور و بزرگ‌تری در سر دارد. «امیرحسین ره» امدادگر و همچنين نجاتگر جوون رضوانشهری می‌‌خواهد همچنين و علاوه بر حضور در عملیات‌های امداد و همچنين نجات کوهستان و همچنين ماموریت‌های امداد و همچنين نجات جاده، به عنوان نماینده هلال‌احمر کمک‌حال کوهنوردان شده و همچنين از تجربیاتش برای امدادرسانی بهره بري و استفاده کند.

پیام هلال؛ کوهنورد جوانی که یک پای ثابت تیم‌ سحر استان گیلان برای حمایت روانی از کودکان آسیب‌دیده حوادث مختلفی زيرا و به درستي که سیل و همچنين زلزله بوده و همچنين این روزها برای فتح قله‌های برون مرزی با لباس تیم ملی کوهنوردی ایران تلاش می‌کند.

ماجرای یک صعود متغاير و متفاوت به سبلان

۶ سال شمسي است که آرزوهایش را در صعود به ارتفاعات دنبال می‌کند. «امیرحسین ره» با وجود اینکه تنها ۲۲ سال شمسي سن دارد ولي بايد توجه داشت بسیاری از قله‌های مرتفع کشور از دماوند و همچنين علم‌کوه تا سبلان و همچنين الوند را فتح کرده و همچنين اکنون به اردوی انتخابی تیم ملی امید کوهنوردی ایران هم دعوت شده‌است. امدادگر جوون گیلانی که در عملیات‌های امداد و همچنين نجات جاده‌ای و همچنين کوهستان حضور داشته‌است از امیدهایش برای عضویت در تیم ملی می‌گوید:« به دلیل تجربه حضور در اردوهای فدراسیون کوهنوردی در استان گیلان و همچنين عضویت درتیم منتخب استان گیلان، به اردوهای انتخابی تیم ملی امید دعوت شدم. قرار است بعد از حضور در ۱۰ دوره اردوی تیم ملی امید که در استان‌های متنوع و گوناگون و مختلف برگزار می‌مي شود، ۹ فرد يا شخص نهایی تیم ملی انتخاب شوند. هرچند علاقه زیادی به کوهنوردی دارم ولي بايد توجه داشت به عنوان یک داوطلب هلال‌احمر، یکی از اهدافم امدادرسانی و همچنين کمک به کوهنوردان آسیب‌دیده است.» ره، برای رسیدن‌ به آرزوهایش در ورزش کوهنوردی سخت تمرین می‌کند. نمونه‌اش صعود یک‌روزه از ارتفاع منفی به قله سبلان است. صعودی که در رده سنی امید، یک رکورد محسوب می‌مي شود.

خودش دراینباره می‌گوید:« صعود یک‌روزه به ارتفاع ۴۸۱۱ متری قله سبلان از ارتفاع منفی، آمادگی جسمانی بالایی مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري دارد. ولي بايد توجه داشت من در ۱۸ سالگی، ۵ ماه بدون وقفه تمرین کردم تا به این هدف برسم. صعود را از رضوانشهر گیلان که در ارتفاع منفی ۱۲ متر از سطح دریا قرار دارد، شروع کردم و همچنين همراه با یک همنورد دیگر بعد از ۱۹ ساعت قله سبلان را که در طول روز دمای منفی ۳۰ درجه دارد، فتح کردیم.» کوهنورد جوون رضوانشهری ولي بايد توجه داشت آرزوی پهناور و بزرگ دیگری هم دارد. آرزویی که از همین حالا تمرینات سختی را برای دستیابی به آن هم شروع کرده است. ره، از برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی‌اش برای کسب نشان پلنگ برفی می‌گوید:« امسال یک صعود زمستانه به قله کازبک گرجستان دارم و همچنين می‌خواهم تابستان امسال به قله‌های ۷ هزارمتری لنین و همچنين خانتگری صعود کنم. برای کسب نشان پلنگ برفی باید قله‌های ۷ هزار متری منطقه شوروی سابق را فتح کنم و همچنين از همین حالا برای فتح این قله‌هات تا ۳ سال شمسي آینده برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی کرده‌ام.»

همبازی‌ بچه‌های زلزله‌زده

کوهنورد و همچنين امدادگر جوون رضوانشهری ولي بايد توجه داشت یکی اعضای فعال تیم سحر استان گیلان است. او در حوادث بسیاری از زلزله سرپل ذهاب تا سیل نوروز اخیر در استان‌های غرب کشور حضور داشته و همچنين خاطرات بسیاری از کمک به کودکان سیل‌زده و همچنين زلزله‌زده دارد. او بعد از زلزله کرمانشاه، ۲۰ روز همبازی کودکان روستای سرآبگرم سفلی بود و همچنين نوروز امسال هم ۱۰ روز در کنار کودکان سیل‌زده پلدختر حضور داشت.

امیرحسین ولي بايد توجه داشت هنوز خاطرات همبازی شدن با کودکان زلزله‌زده روستای سرآبگرم سفلی را از یاد نبرده‌است. بچه‌هایی که هنوز هم بعد از گذشت ۲ سال شمسي از زلزله، با آنها در ارتباط است:« وقتی به روستای سرآبگرم سفلی رسیدیم، آوار منزل و خانه‌های روستا و همچنين کودکانی که بعد از چند روز از زلزله هنوز هم اضطراب زیادی داشتند، همه اعضای تیم را غمگین کرده بود. ولي بايد توجه داشت ما یاد گرفته‌بودیم غم و همچنين اندوه خودمان را فراموش کنیم تا بچه‌ها لبخند بزنند. آن هم روز اول در مدرسه روستا مستقر شدیم و همچنين بعد از برپایی چادرها، بازی با بچه‌ها را شروع کردیم. اهالی روستا که همه دار و همچنين ندارشان را از دست داده بودند، وقتی فهمیدند تیم ما برای کمک به بچه‌ها آمده با غذای محلی به استقبال تیم آمدند. دل دریایی آنها، باعث شد از صبح فردا کارمان را با انرژی بیشتری شروع کنیم.»

امیرحسین خاطره‌ای از آن هم روزها برای‌مان تعریف می‌کند:« یک لباس خروس همراهم آورده بودم تا همبازی بچه‌های روستا شوم. بچه‌ها عاشق این لباس عروسکی شده بودند و همچنين انگار زلزله یادشان رفته بود. این میان یکی از بچه‌ها که چند نفری از اعضای خانواده‌اش را از دست داده بود، تمایلی به همبازی شدن با ما نشان نمی‌داد. گوشه‌گیر بود و همچنين گاهی اشک از چشم‌هایش سرازیر می‌شد. ۳ روز بعد، تولدش بود. با همه بچه‌های روستا و همچنين اعضای تيم قرار گذاشتیم غافلگیرش کنیم. از شهرستان برایش کادو خریدیم و همچنين همه چیز را برای برگزار یک مراسم تولد درست و همچنين درمان مهیا کردیم. روز تولد بالاخره لبخند زد و همچنين با جذاب و جالب و خنده او همه اعضای تیم انگار دوباره برای کمک به بچه‌های روستا روحیه گرفتند.»

باارزش‌تر از صعود به قله

کوهنورد جوون رضوانشهری، همچنين و علاوه بر برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی‌هایش برای صعود به قلل مرتفع و همچنين کسب تجربه در اردوهای تیم ملی امید کوهنوردی، یکی از امدادگران و همچنين نجاتگران فعال استان گیلان است. او اکنون یکی ازامدادگران پایگاه امداد و همچنين نجات شهدای پونل، عضو تیم امدا د ونجات کوهستان رضوانشهر و همچنين مسئول کارگروه جستجو و همچنين نجات هیئت کوهنوردی بندرانزلی است که در عملیات‌های امدادی بسیاری هم حضور داشته است.

خودش می‌گوید:« امداد و همچنين نجات برایم در اولویت است. برای همین دوره‌های متنوع و گوناگون و مختلف امداد را گذرانده‌ام تا همچنين و علاوه بر توانایی حضور در عملیات‌های امداد و همچنين نجات کوهستان، در عملیات‌های امداد جاده‌ای هم شرکت کنم. با تلاش امدادگران پایگاه شهدای پونل، پایگاه ما به دلیل پوشش مناسب در حوادث متنوع و گوناگون و مختلف، چند سال شمسي به عنوان پایگاه برتر استان گیلان انتخاب مي شود.» حرف امداد و همچنين نجات که می‌مي شود، امیرحسین خاطره یکی از عملیات‌های امداد و همچنين نجات در کوهستان را برای‌مان تعریف می‌کند:« در یکی از اردوهای کوهنوردی به صورت گروهی به ارتفاعات توچال صعود می‌کردیم. صعودی که در حضور مربیان برگزار می‌شد و همچنين برای همه اعضای تيم، اهمیت زیادی داشت. آن هم روز نخست صعود، وقتی بعد از ۵ ساعت پیمایش به ارتفاع ۳۲۰۰ متری رسیدیم، یکی از همنوردان دچار ارتفاع‌زدگی شد. وضعیت جسمی‌اش به دلیل فشارخون پایین، تنگی نفس، سرفه‌های شدید و همچنين… هر لحظه وخیم‌تر می‌شد. مربی از اعضای تيم خواست، کوهنورد مصدوم را به پایین قله منتقل کنیم. کسی داوطلب نشد. من ولي بايد توجه داشت تنها نماینده هلال در میان کوهنوردان بود. دستم را بلند کردم، از صعودی که برای همه اهمیت داشت انصراف دادم و همچنين برای کمک به کوهنورد آسیب‌دیده داوطلب شدم.» امیرحسین مکثی می‌کند و همچنين ادامه می‌دهد:« اقدامات اولیه را شروع کردم و همچنين بعد از حمایت روحی و همچنين روانی، توانستم کوهنورد مصدوم را بعد از ۳ ساعت پیمایش به پناهگاه شیرپلا برسانم. در پناهگاه هم اقدمات درمانی مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري را انجام دادم تا صبح فردا راهی منطقه شهری شویم. روز بعد، وقتی از پناهگاه خارج شدیم، چشمم به اعضای تیم افتاد که از صعود بازگشته بودند. دورم حلقه زدند و همچنين همگی من را تشویق کردند. آنجا بود که فهمیدم نجات یک همنورد باارزش‌تر از صعود است و همچنين به عنوان نماینده هلال‌احمر به خودم افتخار کردم.

کوهنورد جوون گیلانی از ‌ امدادرسانی و همچنين کمک به کودکان آسیب‌دیده حوادث می‌گوید/ فاتح قله‌های مهربانی در تاریخ ۲۰ January 2020 | 3:35 pm منتشر شده است

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “کوهنورد جوون گیلانی از ‌ امدادرسانی و همچنين کمک به کودکان آسیب‌دیده حوادث می‌گوید/ فاتح قله‌های مهربانی”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *