کلید زندگی موفق

موفقيت

هر توفیق بزرگی ایجاب می نماید که مسئولیت بپذیرید … در تحلیل نهایی، صفت مشترک تمام آدم های خوب توانایی در قبول مسئولیت است. از مایکل کوردا، سردبیر سایمون اند شوستر
●خوب یت چیست
خوب یت در زندگی ضروری ه داشتن دانش بالا، ثروت زیاد، قدرت و مقام اجتماعی نیست. بلکه خوب یت یعنی باشیم ونه دیگری. موفق یت به مفهوم معرفت ارجحیت های زندگی و عملکرد بر اساس ان. موفق یت یعنی ساختن امروز جهت فردای بهتر. خوب یت تجهیز امروز خود برای فردای پر بار .
چنانچه امروز شما بخواهید الگو فرد موفق را در زندگی دنبال نمایید آن فرد که خواهد بود؟ ممکن است شما در لیست افرادی را با خصوصیات ی زیر گزینش نمایید:
بیل گیتس بخاطر ثروت عظمیش
آرنولد شوارتسنگر بخاطر قدرت بدنی بالا
آلبرت انیشتاین بخاطر هوش خارق العاده اش
والت دیسنی بخاطر قدرت تخیل اش
ژاکلین نماید ی بخاطر وقار متانت اجتماعی
مادر ترزا بخاطر قلب بزرگ و خدمتکارش
ممکن است هیچکدام از افراد بالا، اما هر که را که انتخاب می بکنید سعی نکنید که تبدیل به دیگری گردید زیرا این بزرگترین غلط در زندگی است .
●خوب یت یعنی باشیم و نه دیگری
متاسفانه جهت بسياري ازافراد معیار خوب یت تبدیل شدن به فرد دیگری است که بخاطر خصوصیات ی ویژه در صدر رسانه های گروهی قرار گرفته است. این موضو ع نه فقط باعث خوب یت نمی گردد بلکه سازنده نگرش غلطی است که زندگی غیر واقع بینانه ای را به شخص القا می نماید .
خود بودن به مفهوم معرفت هدف زندگی و بیشتر شدن در آن. هانری کایزر بنیان گذار کایزر الومینیوم و نظام مراقبت های بهبود ی کاریزر می گوید بدون تعیین هدف آدم نمی تواند از ظرفیت به بهتریـن صورت استفاده نماید . تمام ما در زندگانی غرض مقصودی درایم که بخاطر آن آفریده شده ایم. امروز هدف زندگی شما چیست چقدر در بالندگی آن جهت رشد و شکوفایی تلاش کرده اید؟
موفق یت به مفهوم معرفت ارجحیت های زندگی عملکردی بر طبـق آن متعهد کردن خود به هرچیز به مفهوم شکست در تمام چیز است . بجمله دیگر شخص تمام کاره هیچ کاره است. چنانچه امروز به شما حق انتخاب دهند تا در بین دو مورد زیر یکی را انتخاب بکنید کدام را بر می گزینید پول یا وقت؟
متاسفانه اکثر مردم پول را بر ترجیح می دهند بدون اینکه دریابند وقت هديه ای است گرانبها که چنانچه در آن غلط کنیم هرگز قابل بر گشت نیست در جائیکه غلط ات مالی را می توان تصحیح کرد. این گونه نحوه اندیشه و ارجحیت بندی غلط است که سد خوب یت در زندگی می گردد. بدست آوردن پول غلط ناست ولی قرار دادن ان در رتبه اول ارجحیت غلط است . معرفت ارجحیت های هـر روز است که شما را وامی دارد تا زمان خود را انگونه که لازم است سپری بکنید و نتایج عالی را نصیب خود بکنید . معرفت ارجحیت های زندگی ربطی به داشتن ساعت های دقیق یا یادداشت تمام جزئیات زندگی روزانه تا دقیق انتها نیست بلکه مدیریت اجرایی و درک نیاز، بازدهی و نتیجه است .
جهت اینکه ارزش را در ۲۴ ساعت بدانید از پدری بپرسید که دارای شش فرزند است و مزد هـر روز او تامین کننده زندگی اوست
جهت اینکه ارزش را در ساعت بدانید از عاشقی بپرسید که در انتظار ورود معشوق است
برای اینکه ارزش زمان را در یک دقیقه بدانید از فردی بپرسید که آخرین پرواز را ب تاخیر از دست داده است.
برای اینکه اهمیت زمان را در ثانیه بدانید از فردی بپرسید که در تصادف رانندگی جان سالم بدر برده است
جهت اینکه ارزش را در صدم ثانیه بدانید از اسطوره المپیک سئوال بکنید که بخاطر صدم . ثانیه که از دست داد می بایست چندین سال دیگر برای بدست اوردن مقام خود زحمت بکشد. چنانچه چه نمی توان زمان خود را در طول روز اضافه نمود ولی می توان شیوه برخورد با آن را به جهت خوب یت بیشتر تغییر داد. شما با خود چگونه بر خورد می بکنید ؟
●موفق یت یعنی ساختن امروز برای فردای برتر
زندگی شما هرگز تغییر نخواهد کرد اگر امروز دست بکار نشوید. رمز موفق یت یعنی انظباط شخصی در انجام مسئولیت های روزانه تصیم گیری صحیح بموقع بجای موکول کردن به فردا. امروز شما همان کسی هستید که دیروز تصمیم گرفتید امروز شما نتیجه تصمیماتدیروز شما است . مجوز ندهید حس ات یا عادات شما تعیین کننده زندگی شما باشند زیرا دراین صورت شما بازننده هستید. عده کثیری از مردم می پذیرند که زندگی همین هست که هست (سرنوشت / تقدیر) کاری هم نمی شود کرد چون خدا از ابتدا خواسته این هم سرنوشت ماست. چنین چیزی هزگز وجود خارجی ندارد. این موضع نه فقط باعث می گردد که شما هیچگونه تلاش ی برای خوب یت بخرج ندهید بلکه در انتها سبب می گردد تا شما نسبت به تمام چیز و تمام کس بدبین شوید و برای هر مساله همسر، فرزندان، خانواده و جامعه حتی خدا مورد سرزنش و باز خواست قرار دهید.
فراموش نکنید اصل طلایی جهت ساختن فردای برتر تصمیم گیری روزانه انظباط شخصی در این رابطه است. چنانچه مایل هستید تا در زندگی افزایش بکنید به مراحل بالا برسید فرمول موفق یت در زیررا در ذهن خود حک بکنید .
●فرمول خوب یت
تصمیم گیری بجا و مناسب منهای انظباط شخصی هـر روز مساوی است با داشتن یک برنامـه خوب اما بی نتیجه
انظباط شخصی روزانه منهای تصمیم گیری بجا مناسب مساوی است با سیاست خوب اما عدم بیشتر شدن در زندگی
تصمیم گیری بجا و مناسب بعلاوه انظباط شخصی روزانه مساوی است با فردای برتر که زندگی فرد و اطرافیان او را تحت تاثیر قرار می دهد. تصمیم گیری بجا مناسب شروع کننده نقشه زندگی ماست اما انظباط شخصی روزانه به ما یاری می نماید تا این نقشه را جهت روزانه به انتها ببریم.
دیک بیگن یکی از نویسندگان مشهور می گوید بزرگترین شکاف در زندگی افراد جهت رسید به موفق یت فاصله دانستن و عملکردن است. شما امروز در این رابطه چگونه عمل می بکنید .
●برای خوب یت در زندگی خود باشید نه دیگری
جهت موفق یت در زندگی ارجحیت های زندگی خود را تشخیص دهید بر اساس آن عمل بکنید .
برای خوب یت در زندگی امروز دست بکار شوید تا فردا انرا درو بکنید .

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “کلید زندگی موفق”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *