کارگاه پیشگیری از آسیب های اجتماعی با رویکرد اجتماع محور در کرمان برگزار شد

کارگاه پیشگیری از آسیب های اجتماعی با رویکرد اجتماع محور در کرمان برگزار شد

|کارگاه پیشگیری از آسیب های اجتماعی با رویکرد اجتماع محور در کرمان برگزار شد از هلال ۱۴۷|

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان از برگزاری کارگاه پیشگیری از آسیب های اجتماعی (اعتیاد) ویژه منطقه ها و مناطق حاشیه نشین با رویکرد اجتماع محور در کرمان به صورت پایلوت در سطح کشور خبر داد.

به نقل از روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان کرمان؛ رضا فلاح با اعلام این خبر افزود: نهاد جوانان جمعیت هلال احمر با عنایت به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص پیشگیری از آسیب های اجتماعی و همچنين در راستای اجرای برنامه جذاب و جالب و خوب های مقابله با کاهش آسیب های اجتماعی ( بویژه در زمینه های اعتیاد، طلاق، مفاسد اخلاقی و همچنين حاشیه نشین و همچنين …. ) و همچنين با توجه به تفاهم نامه میان نهاد جوانان و همچنين ستاد مبارزه با موادمخدر در خصوص” توانمندسازی محلی در زمینه کاهش آسیب های اجتماعی بویژه اعتیاد” برنامه جذاب و جالب و خوب ها و همچنين دوره های آموزشی متنوع در این زمینه برگزار کرده است.

فلاح با اشاره به اجرای پروژه توانمندسازی محلی در زمینه کاهش آسیب های اجتماعی بویژه اعتیاد توسط جمعیت هلال احمر استان کرمان اظهار داشت: این دوره آموزشی با هدف توانمندسازی سر تيم های طرح ملی پیمان و همچنين تاکید بر آموزش همتایان و همچنين اجرای پروژه توانمندسازی محلی در زمینه کاهش آسیب های اجتماعی (با محوریت پیشگیری از اعتیاد) با رویکرد اجتماع محور، در استان برگزار شده است.

وی با اشاره به اجرای این پروژه بصورت پایلوت در منطقه ها و مناطق حاشیه نشین استان خاطرنشان کرد: این طرح از طریق تشکیل تیم های محله محور داوطلب و همچنين بر اساس منابع موجود در اجتماع اجرا می مي شود.

وی تصریح کرد: یکی از موارد و نکات مهم این طرح بسیج شهروندان و مردم شهر و همچنين مشارکت عمومی آن هم هاست که سبب احساس مالکیت نسبت به برنامه جذاب و جالب و خوب ها شده که در نهایت منجر به افزایش موفقیت طرح می مي شود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان در پایان گفت: ۴۰ فرد يا شخص از اعضا، کارشناسان مسائل جوانان و همچنين روسای شعب جمعیت هلال احمر شهرستان های کرمان، رفسنجان، بردسیر، سیرجان و همچنين بم از مورخ ۲۷ لغایت ۲۹ مردادماه در این دوره آموزشی حضور یافتند.

مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري به ذکر است، مراسم افتتاحیه این کارگاه آموزشی با حضور مشاور آموزشی و همچنين پژوهشی رییس نهاد جوانان، مدیرکل فرهنگی پیشگیری ستاد مبارزه با مواد اعتياد آور و مخدر ریاست جمهوری، مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان، مدیرکل بهزیستی و همچنين دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد اعتياد آور و مخدر استان و همچنين سایر مسئولین استانی در محل مرکز علمی کاربردی هلال احمر استان برگزار شد.

کارگاه پیشگیری از آسیب های اجتماعی با رویکرد اجتماع محور در کرمان برگزار شد در تاریخ ۲۱ August 2018 | 2:09 pm منتشر شده است

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “کارگاه پیشگیری از آسیب های اجتماعی با رویکرد اجتماع محور در کرمان برگزار شد”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *