پیمان، مرهمی برای قلب های شکسته و همچنين جان‌های خسته و همچنين درمانده از اعتیاد

پیمان، مرهمی برای قلب های شکسته و همچنين جان‌های خسته و همچنين درمانده از اعتیاد

|پیمان، مرهمی برای قلب های شکسته و همچنين جان‌های خسته و همچنين درمانده از اعتیاد از هلال ۱۴۷|

گزارشی از برگزاری دومین دوره منطقه ای طرح ملی پیمان در استان خوزستان

از جوانی به عنوان بهار عمر آدمی یاد می کنند! چرا که جوون سرشار از شادابی و همچنين نشاط است و همچنين روح جوون لبریز از آرزوها و همچنين سرشار از امید است.

دوران جوانی دورانی با ارزش است که همواره از آن هم به عنوان فرصت طلایی برای دستیبابی به موفقیت یاد می‌مي شود و همچنين نمی قدرت در این نقطه تردید کرد که هدر دادن روزگاران خوش جوانی و همچنين تباه کردن این بهار زندگانی، به اندوهی انبوه و همچنين حسرتی متراکم خواهد انجامید ضمن اینکه جوانان آسیب‌دیده و همچنين دچار اعتیاد و همچنين معظلات و مسائل و مشکلات اجتماعی کسانی خواهند بود که دچار از خودبیگانگی شده و همچنين برای فراموشی دردها و همچنين رنج‌های زمانه‌شان دچار آسیب‌های اجتماعی جدی شده اند و همچنين روزی نیست که یا مجرم شناخته می‌شوند و همچنين به زندان یا پای چوبه‌های دار می‌روند و همچنين یا خود قربانی جرم و جنايت می‌شوند و همچنين در هر حال این انرژی خدادادی بدین‌سان به تباهی کشیده می‌مي شود.

این حجم جمعیت جوون در یک جامعه می‌تواند شور و همچنين شرری در همه زمینه‌ها شامل رشد و همچنين شکوفایی اقتصادی ایجاد کند و همچنين چنان جامعه‌ای، بایستی جامعه شاد و همچنين با نشاطی باشد چرا که  این قسمت و بخش از جمعیت کشور که بایستی به جامعه انرژی، گرمی و همچنين حرکت بدهد و همچنين باعث امید و همچنين حرکت به سمت قله‌های سخت، ولي بايد توجه داشت توأم با موفقیت برای خود و همچنين جامعه باشد، همچنین در صورتي که شور و همچنين نشاط جوانی با باورها و همچنين اعتقادات دینی جوانان آمیخته مي شود کل جامعه از توانمندی‌های جوانان بهره‌مند می‌شوند.

باور و همچنين اعتماد به جوانان

به روایت قران کریم، کسانی که آگاهند، مسئولند و همچنين مسئولین به صورت جداگانه به حسابشان رسیدگی خواهد شد. نسل جوون کنونی جامعه باید به‌عنوان یک الگوی برجسته در زمینه‌های متنوع و گوناگون و مختلف با تمام قدرت و همچنين انرژی خود را معرفی کند و همچنين جوانی که غرق و همچنين گرفتار در آسیب‌های اجتماعی است نمی‌تواند الگوی مناسب و همچنين باارزشی برای جامعه باشد. امیدواریم با اجرای موثر طرح پیمان گامی محکم در راستای پیشگیری از اعتیاد برای نشاط اجتماعی به ویژه در بین جوانان و نوجوانان وجوانان جامعه برداشته مي شود. وجود ظرفیت قشر جوون در هر جامعه‌ای یک فرصت طلایی و همچنين ارزشمند برای اداره‌کنندگان و همچنين مسئولان یک کشور محسوب می‌مي شود، چراکه به‌ روش یقین هر جامعه‌ای با مشکلاتی مواجه است و همچنين در این راستا جامعه‌ای موفق است که بهترین راهکار و همچنين تدبیر را برای حل معظلات و مسائل و مشکلات خود ارائه کند.

و همچنين ولي بايد توجه داشت پیمان!

به نقل از روابط عمومی جمعیت هلال احمر خوزستان، این بار کربلای ایران(خوزستان) میزبان عزیزانی از خطه های غیرت، حریت و همچنين مردانگی بود و همچنين از این مهمان نوازی مفتخر! اردوگاه شهید رجایی دزفول در انتظار کسانی بود که در کسوت جوون به توسعه جامعه می اندیشند. اینجا جوانان کردستانی، کرمانشاهی، ایلامی و همچنين خوزستانی آمده بودند تا پیمان ببندند و همچنين در مسیر هدفی گرانبها گام بر دارند.

پیمان یعنی جوانان این مرز و همچنين بوم را دریابیم و همچنين به آنان اعتماد کنیم که جوانان دارای ویژگى های های مثبت و همچنين بشکوه بسیاری اند! ستقلال خواهی، عدالت طلبی، آرمان خواهی، حقیقیت جویی، انسان دوستی، معنویت گرایی، همه و همچنين همه ارمغان این پیمان مقدس است. این بار دوره منطقه ای طرح ملی پیمان(پیشگیری موثر از اعتیاد در جهت نشاط اجتماعی)  به میزبانی استان خوزستان در اردوگاه شهید رجائی شهرستان دزفول آغاز شد. دوره ای که برای دوم برگزار می شد و همچنين نوید آینده ای درخشان را برای فرزندان آسیب دیده این مرز و همچنين بوم با خود به همراه داشت.

طرح ملی پیشگیری مؤثر از اعتیاد در راستای نشاط اجتماعی

دست يار مسائل جوانان جمعیت هلال احمر خوزستان در مورد برگزاری طرح ملی پیمان در این استان می گوید: دومین دوره منطقه ای طرح ملی پیمان به منظور افزایش خودمراقبتی و همچنين کاهش گرایش به اعتیاد، تغییر نگرش و همچنين تقویت رفتارهای محافظت کننده در جوانان و همچنين جوانان و نوجوانان با حضور ۲۰۰ فرد يا شخص از سرگروه های استان های ایلام، خوزستان، کرمانشاه و همچنين کردستان آغاز شد.

علی پهلوان می افزاید: جوانان هلال احمر به عنوان گروهی مهم که سرمایه اجتماعی بسیار گرانقدری محسوب می شوند، در راستای کاهش تاثيرات و همچنين اثرات آسیب های اجتماعی نقش بسزایی در جامعه ایفا می کنند.

وی اضافه می کند: باید بیش از پیش به جوانان فرصت رشد و همچنين توسعه داد و همچنين این دوره نیز با این رویکرد برگزار شد.

پهلوان با بیان اینکه این طرح با همکاری ستاد مبازره با مواد اعتياد آور و مخدر و همچنين با شعار نه به اعتیاد برگزار می مي شود، می گوید: امیدواریم با وجود این دوره بتوانیم مربیانی توانا در امر کاهش آسیب های اجتماعی تربیت کنیم.

زیبایی در زیبایی، مملو و همچنين درخشان

یکی از زیبایی های این دوره، حضور جوانانی بود که از استان هایی با چند وجه مشترک آمده بودند. همه مرزی بودند و همچنين حافظ تمامیت ارضی این مرز پرگهر. همه با عشق هم مرز بودند و همچنين عاشقی را در این راه با تقدیم خون های بسیار به نهایت رسانده بودند. این جوانان طعم تلخ جنگ و همچنين ناامنی را کشیده بودند و همچنين این بار برای درمان دردی خانمان سوز به نام اعتیاد گرد هم آمده بودند و همچنين با عزمی استوار و همچنين اندیشه ای بالنده به سوی آینده گام برمی داشتند. یکی دیگر از زیبایی های این دوره حضور رئیس نهاد جوانان جمعیت هلال احمر بود که به دل انگیزی آن هم جلوه ای دیگر بخشیده بود.

بهره بري و استفاده از جوانان در طرح های پیشگیری از اعتیاد مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري است

رئیس نهاد جوانان جمعیت هلال احمر کشور که از صبح قبل از افتتاحیه دوره دوم طرح ملی پیمان خود را به خوزستان رسانده بود، در آئین آغازین طرح و همچنين در جمع جوانان شرکت کننده با اشاره به توانایی جوانان در انتقال دانش و همچنين تجربه به همسالان خود گفت: بهره بري و استفاده از ظرفیت جوانان در طرح های پیشگیری از اعتیاد ضروری است. محرومیت های زیادی در کنار تنوع اقلیمی، فرهنگی و همچنين اجتماعی و همچنين منابع متنوع و گوناگون و مختلف موجود در استان خوزستان وجود دارد که هلال احمر باید برای رفع این محرومیت ها همت کند.

دکتر شهاب الدین صابونچی یکی از مهمترین رسالت های جوانان را تمرکز بر روی جوانان دانست و همچنين گفت: جوانان مهمترین کاربران و همچنين حاملان فضای مجازی خواهند بود لذا در صورتي که بتوانیم ارتباط بهتری با جوانان برقرار کنیم و همچنين دیدگاه آنها را درک کنیم، آنها نیز به پیام های ما توجه خواهند کرد.

وی اضافه کرد: تفاهم نامه هایی از چند سال شمسي قبل بین دستگاه های متنوع و گوناگون و مختلف و همچنين نهاد هلال احمر امضا شده و همچنين برنامه جذاب و جالب و خوب های مدونی طراحی شده است که طرح پیمان به صورت منطقه ای به میزبانی یکی از استان ها برگزار می شوند.

رئیس نهاد جوانان جمعیت هلال احمر با بیان اینکه حدود یکهزار فرد يا شخص از سرگروه ها و همچنين نمایندگان کانون های ما در دوره قبل این آموزش ها را فرا گرفتند، افزود: دوره دوم نیز منتخبان جوانان هلال احمر استان های خوزستان، کردستان، ایلام و همچنين کرمانشاه حضور دارند.

دکتر صابونچی اضافه کرد: برای این اشخاص آموزش های اجتماع مدار مورد تایید وزارت بهداشت، درمان و همچنين آموزش پزشکی برگزار می مي شود و همچنين درصورت کسب مجوزهای مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري این اشخاص می توانند به دیگران آموزش های مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري را ارائه دهند.

وی با بیان اینکه بخشی از آموزش های بعد از این دوره به صورت تئوری و همچنين بخشی به صورت مجازی ارائه می شوند، گفت: حدود ۵۰ هزار فرد يا شخص از جوانان، دانشجویان و همچنين دانش آموزان آموزش های تئوری و همچنين کارگاهی این دوره ها را فرا می گیرند.

توسعه جامعه نیازمند نگاه جوون محورانه است، ضرورت ترویج امیدافزایی و همچنين نشاط در جامعه

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خوزستان نیز در آئین افتتاح دومین مرحله از دوره های آموزشی طرح پیمان گفت: باید نگاه جوون محوری برای توسعه جامعه داشته باشیم چرا که توانمندسازی جوانان و همچنين کسب تجربه می تواند در آینده موثر و همچنين موجب اعتلای جامعه مي شود.

دکتر علی خدادادی اظهار کرد: نیروی جوون باید از آسیب های اجتماعی مصون باشد که مهمترین آسیب هایی که اکنون جامعه را تهدید می کنند اعتیاد، طلاق و همچنين فضای مجازی است.

وی گفت: هلال احمر باید با نگاه پیشگیرانه ضمن هماهنگی با سایر نهاد های مربوطه، برنامه جذاب و جالب و خوب هایی با کمترین هزینه برای مصون سازی و همچنين توانمندسازی جوانان اجرا کند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خوزستان بی انگیزگی و همچنين نداشتن امید را یکی دیگر از آسیب های اجتماعی دانست که می تواند جوانان را تحت تاثیر قرار دهد و همچنين گفت: در صورتي که مسئولان امیدافزایی و همچنين نشاط را در جامعه رواج ندهند مشکلاتی برای قشر جوون ایجاد خواهد شد.

دکتر خدادادی تصریح کرد: جمعیت جوانان خوزستان حدود ۲ میلیون فرد يا شخص است که این جمعیت نیاز به برنامه جذاب و جالب و خوب های ویژه ای دارند.

نیروی فکری دانشمندان و همچنين جوانان، بزرگترین سرمایه ایران

رئیس دانشگاه علوم پزشکی دزفول نیز در این آئین گفت: در صورتي که منابع نفت تمام مي شود یاد می گیریم از سرمایه اصلی خود یعنی نیروی انسانی جوانان بهره بري و استفاده کنیم چرا که در سایر کشورها از ظرفیت نیروی انسانی پناهنده بهره بري و استفاده می مي شود.

دکتر یوسف پریدار افزود: بزرگترین سرمایه ایران فکر کردن و انديشيدن کردن و انديشيدن و همچنين نیروی فکری دانشمندان و همچنين جوانان است که باید از آنها به خوبی بهره بري و استفاده کنیم

آگاهی و همچنين تزریق ناگفته های اعتیاد با کلام جوانی

جوانان باصفای زیادی از استان های کرمانشاه، کردستان، ایلام و همچنين خوزستان در دزفول گردهم آمده اند. جوانانی پرشور، دغدغه‌مند، تلاشگر و همچنين خلاق! جوانانی که حضورشان مؤید این نقطه است که ما می توانیم برای جامعه گام های بزرگی برداریم. پیامشان ولي بايد توجه داشت این است که به ما اعتماد کنید. مثل زمانی که در جنگ هشت ساله به جوانان اعتماد کردید. خانم شکرالهی از استان کرمانشاه می گوید: با اینکه مسافت زیادی طی شد تا در این دوره شرکت کنیم و همچنين با توجه به مشغله هرکدام از سرگروه های پیمان فکر کردن و انديشيدن کردن و انديشيدن می‌کنم بیش از تصور من و همچنين هم استانی هایم این دوره مفید بود و همچنين همین که حس می‌کنیم بعد از این طرح حرفی برای گفتن از باب آموزش و همچنين پیشگیری از گرایش جوانان در برابر اعتیاد داریم بسیار خرسندیم.

مرهمی برای جوانان آسیب دیده

احمد خوب آیند عضو جوون ایلامی با چهره ای بشاش و همچنين لبخندی پر از مهر در مورد برگزاری این طرح چنین می‌گوید یکی از بهترین طرح های حوزه جوانان و همچنين آموزش، پیمان است زيرا و به درستي که بعد از این دوره با عنوان مربی می‌توانیم آموزش های مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري را به دوستان و همچنين سایر اعضا ارائه داده و همچنين نه به اعتیاد را فرهنگ سازی کنیم.

فرشاد توکلی که در کنار احمد ایستاده، اضافه می کند: در شهرستانی که حداقل‌ سرمایه‌های فرهنگی وجود ندارد و همچنين از امکانات تفریحی بی بهره است، جوانان مستعد به طرق نادرست برای ایجاد شادی روی می آورند و همچنين از این رو انحراف به این ترتیب خود به خود به جوانان تحمیل می‌مي شود، پس می‌قدرت با طرح ریزی این‌گونه دوره ها که هم جنبه آموزش و همچنين هم تفریح  دارند برای جوانان فضایی را فراهم آوریم تا درکنار دیگر دوستان خود هم آموزش ببینند و همچنين هم آموزش دهند و همچنين همچنين و علاوه بر آن هم دیدی باز تر و همچنين اطلاعاتی وسیع تر در مورد اطراف و همچنين آسیب های موجود بدست آورند تا بتوانند کمک رسان یکدیگر باشند.

برنامه جذاب و جالب و خوب ریزی هدفمند: فرهنگ و همچنين نشاط اجتماعی

فرهنگ هر جامعه در ترسیم ساختارها و همچنين نظام ارزشی حاکم بر آن هم جامعه، نقش موثری دارد. جامعه در قبال جایگاه جوانان باید ادبیات منزلت آنان را تعریف و همچنين مستندسازی کند، هنجارها را مشخص سازد و همچنين مسیرهای درست را نشان دهد، تا جوون خود را بشناسد چرا که نقش و همچنين جایگاه جوون در جامعه با ایفای مسئولیت مشخص می‌مي شود. یک جوون با یک هویت مشخص و همچنين نقش معین باید منزلت خود را دریابد وآن را شکوفا سازد. به همین علت باید در زمینه آسیب های اجتماعی که بنیان های خانواده را مورد تهدید جدی قرار داده است، برنامه جذاب و جالب و خوب ریزی کوتاه مدت، میان مدت و همچنين بلند مدت داشت تا اقشار متنوع و گوناگون و مختلف جامعه در این مقوله آگاهی های مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري را داشته باشند.

از اعتیاد واکسینه شویم!

طرح ملی پیمان یا پیشگیری مؤثر از اعتیاد جهت نشاط اجتماعی به عنوان یکی از طرح‌های راهبردی جمعیت هلال‌احمر در بحث مقابله با اعتیاد استکه شیوه آموزشی و همچنين فرهنگ‌سازی مقابله با اعتیاد در این طرح ملی متغاير و متفاوت با سایر دوره‌ها است و همچنين آموزش و همچنين فرهنگ‌سازی از میان خود جوانان و همچنين اقشار آسیب‌پذیر به همسانان و همچنين همنوعان این تيم‌ها صورت می‌گیرد. در این دوره ها جوانان منتخب از هر شهرستان استان های شرکت کننده در دوره منطقه ای آموزش دیده و همچنين به عنوان یک مربی تربیت می‌شوند و همچنين بعد از این دوره با دریافت گواهینامه تربیت مربی در شهرستان خود با اطلاعاتی بروز تر ادامه دهنده و همچنين گسترش دهنده این راه باشند تا زمانی که نه به اعتیاد فراگیر مي شود. پس مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري است به آن هم دلیلی که کودکان را در مقابل بیماری‌ها واکسینه می‌کنند، جوانان را نیز در مقابل فساد و همچنين انحراف، با در اختیار قرار دادن سرمایه‌ها و همچنين فعالیتهای فرهنگیدر برابر ناهنجاری‌های تربیتی و همچنين اجتماعی واکسینه شوند.

نقل از: مرجان یعقوبیان، روزنامه نويس و خبرنگار افتخاری هلال احمر خوزستان

پیمان، مرهمی برای قلب های شکسته و همچنين جان‌های خسته و همچنين درمانده از اعتیاد در تاریخ ۲۰ November 2018 | 1:03 pm منتشر شده است

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “پیمان، مرهمی برای قلب های شکسته و همچنين جان‌های خسته و همچنين درمانده از اعتیاد”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *