پویش «یک = دیگری» تا پایان آبان ۹۸ ادامه دارد

پویش «یک = دیگری» تا پایان آبان ۹۸ ادامه دارد

|پویش «یک = دیگری» تا پایان آبان ۹۸ ادامه دارد از هلال ۱۴۷|

پویش ملی «یک = دیگری»؛ باهدف ترویج روحیه انسان دوستی در راستای جمع‌آوری آثار دانش‌آموزان ایرانی برگرفته از شعر «بنی آدم اعضای یک پیکرند» از ابتدای سال شمسي تحصیلی ۹۸ تا پایان آبان سال شمسي جاری در حال اجراست.

به نقل از روابط عمومی نهاد جوانان هلال احمر؛ پویش ملی «یک = دیگری» از ابتدای سال شمسي تحصیلی ۹۸ تا پایان آبان امسال با هدف جمع‌آوری کارنوشت‌های دانش‌آموزان در مورد شعر معروف: «بنی آدم اعضای یک پیکرند/ که در آفرینش ز یک گوهرند/ چو عضوی به درد آورد روزگار/ دگر عضوها را نماند قرار/ تو کز محنت دیگران بی غمی/ نشاید که نامت نهند آدمی» از سوی جمعیت هلال‌احمر در سراسر کشور در حال اجراست.

با توجه به اینکه هلال احمر یک نهاد امدادی، اجتماعی و همچنين فرهنگی است و همچنين صلح و همچنين بشردوستی یکی از مفاهیم و همچنين اهداف بلند آن هم به شمار می‌رود، بنابراین ترویج روحیه انسان دوستی همیشه در دستور کار این نهاد اجتماعی قرار داشته است.

دکتر علی اصغر پیوندی، رئیس جمعیت هلال‌احمر در روز اول مهر امسال با اشاره به شعر معروف سعدی، شروع پویش «یک=دیگر» را اعلام کرد و همچنين خطاب به دانش‌آموزان گفت: «از تو دانش آموزان تقاضا داریم با شرکت در این پویش، مضامینی که در این ابیات وجود دارد را با خلاقیت خودتان در قالب نثر، نقاشی و همچنين … توصیف کنید. در نهایت همچنين و علاوه بر اینکه جوایز ارزشمندی برای آثار برتر در نظر گرفته شده، آثار در یک کتاب به چاپ خواهد رسید.»

وی گفت: «پیام این شعر سعدی این است که باید حس بشردوستی و همچنين نیکوکاری را در تمام جوامع گسترش دهیم. به دیگران کمک کنیم و همچنين وقتی درد و همچنين رنجی دارند به یاری آنها بشتابیم تا زمانی که ما هم دچار مشکلی شدیم به یاری مان بیایند. نقطه دیگر این است که همه ما فارغ از نژاد و همچنين قومیت و همچنين هر چیز دیگری، با هم برابریم. وقتی این تصور وجود داشته باشد، روحیه صلح گسترش پیدا می کند و همچنين از خشونت جلوگیری می مي شود.»

از سوی دیگر، جمعیت هلال احمر با هدف ترویج این روحیه، بهترین شعر در ادبیات کشور را انتخاب کرده است تا نسل جوون با نهادینه کردن این شعردر وجود خود به آن هم بیاندیشند. با همین منظور پویش ملی «یک = دیگری» در میان دانش آموزان ایرانی با توجه به شروع سال شمسي تحصیلی جدید آغاز شد تا ابعاد اجتماعی جمعیت هلال احمر نیز پر رنگ تر مي شود.

بنابراین ترویج روحیه صلح و همچنين بشردوستی در جامعه به عنوان یکی از اهداف بنیادین هلال احمر با هدف تکریم انسان‌ها، انجام وظیفه سازمانی در حوزه آموزش مفاهیم انسانی در جمعیت هلال احمر، برجسته‌سازی وجوه اجتماعی و همچنين فرهنگی هلال احمر در جامعه، ایجاد انگیزه و همچنين افزایش امید و همچنين سرمایه اجتماعی در جامعه، افزایش سطح توجه به فرهنگ و همچنين ادبیات ایرانی و همچنين ترغیب دانش آموزان ایرانی و همچنين خانواده های آنها به رشد فضایل اخلاقی و همچنين انسانی در حال برگزاری است.

همزمان با شروع سال شمسي تحصیلی جدید، کارنوشت طراحی شده پویش درمیان دانش آموزان سراسر کشور توسط نهاد جوانان هلال احمر و همچنين معاونت های جوانان استان ها در مدارس کشور توزیع شد. در این کارنوشت ها از دانش آموزان در مقاطع متنوع و گوناگون و مختلف تحصیلی خواسته شده است تا در مورد این شعر معروف سعدی، هرچه به ذهن شان می رسد را به صورت نثر، داستان کوتاه، توصیف، نوشتن نامه با موضوع این شعر برای دیگری، نقاشی در مورد شعر یا هر کار خلاقانه دیگر در یک صفحه بنویسند.

این کارنوشت تا پایان مهر از سطح مدارس جمع آوری و همچنين سپس از سوی هیات داوری مشتمل بر اعضای متنوع و گوناگون و مختلف بررسی و همچنين به بهترین آنها بر حسب مقاطع متنوع و گوناگون و مختلف تحصیلی جوایزی اهدا می‌مي شود. در نهایت بهترین آثار در یک کتاب منتشر خواهد شد.

پویش «یک = دیگری» تا پایان آبان ۹۸ ادامه دارد در تاریخ ۲۲ October 2019 | 11:15 am منتشر شده است

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “پویش «یک = دیگری» تا پایان آبان ۹۸ ادامه دارد”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *