پویش هلالی‌ها برای اهدای خون در کشور

پویش هلالی‌ها برای اهدای خون در کشور

|پویش هلالی‌ها برای اهدای خون در کشور از هلال ۱۴۷|

رییس نهاد جوانان جمعیت هلال احمر از اجرای پویش سراسری اهدای خون خبر داد و همچنين گفت که طی یک هفته قبل قریب به ۳۰۰۰ جوون در این پویش شرکت نموده اند.

رضا بامداد اصل در گفت‌وگو با ایسنا، دراین‌باره گفت: با توجه به اینکه همه‌ساله در فصل زمستان شاهد کاهش ذخایر خونی در کشور هستیم، امسال تصمیم بر آن هم شد تا پویش سراسری اهدای خون در نهاد جوانان جمعیت هلال احمر اجرا مي شود و همچنين بر این اساس از جوانان هلال احمری خواسته شد که برای اهدای خون اقدام کنند.

وی با بیان اینکه این طرح با استقبال خوب جوانان هلال احمری مواجه شد، گفت:‌ از ۱۶ آذر به تا حال قریب به ۳۰۰۰ جوون هلال احمری اقدام به اهدای خون نموده اند. همچنین در اجرای این طرح جوانانی که خون اهدا نموده اند، به عنوان سفیران اهدای خون شناخته شده و همچنين اقدام به ترویج فرهنگ اهدای خون در میان اطرافیان خود خواهند کرد.

بامداداصل با بیان اینکه پیش‌بینی می‌کنیم که تا پایان این طرح بیش از ۱۰ هزار جوون هلال احمری اقدام به اهدای خون خود کنند، گفت: امیدواریم که با انجام چنین اقداماتی فرهنگ اهدای خون در جامعه افزایش پیدا کند و همچنين دیگر در هیچ یک از ایام سال شمسي شاهد افت ذخایر خونی در کشور نباشیم.

سرپرست نهاد جوانان جمعیت هلال احمر با اشاره به نقل از‌های نهاد‌ انتقال خون از استان‌های دارای کمترین ذخایر خونی، گفت: ما با بهره بري و استفاده از این نقل از‌ها نیروهایمان را فراخوان می‌کنیم.

به گفته وی، طرح ملی و همچنين مطابق و يکدست اهدای خون با عنوان پویش «قرار مهربانی» فعالیت می‌کند و همچنين با توجه به اینکه تأمین سلامت انسان‌ها یکی از برنامه جذاب و جالب و خوب‌های توصیه شده فدراسیون بین‌المللی جمعیت‌های ملی صلیب‌سرخ و همچنين هلال‌احمر است، اجرای این طرح با استقبال نمایندگان آنان در داخل کشور نیز مواجه شده است.

پویش هلالی‌ها برای اهدای خون در کشور در تاریخ ۱۷ December 2019 | 11:59 am منتشر شده است

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “پویش هلالی‌ها برای اهدای خون در کشور”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *