ویژه برنامه جذاب و جالب و خوب‌های جوانان هلال احمر همدان در سوگواری سید و همچنين سالار شهیدان حضرت‌اباعبدالله‌الحسین(ع)

۰۹۴۶۴۷-300x225.jpg

ویژه برنامه جذاب و جالب و خوب‌های جوانان هلال احمر همدان در سوگواری سید و همچنين سالار شهیدان حضرت‌اباعبدالله‌الحسین(ع)

|ویژه برنامه جذاب و جالب و خوب‌های جوانان هلال احمر همدان در سوگواری سید و همچنين سالار شهیدان حضرت‌اباعبدالله‌الحسین(ع) از هلال ۱۴۷|

دست يار جوانان جمعیت هلال احمر استان همدان همزمان با سومین روز شهادت سید و همچنين سالار شهیدان از برگزاری مراسم سوگواری توسط اعضاء جوون استان خبر داد.

به نقل از روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان همدان، مریم پاک‌بین اظهار داشت: جوانان هیئت حضرت علی اکبر(ع) به عنوان جمع کوچکی از شهروندان و مردم شهر در انجام وظیفه خود در ایام سوگواری حضرت‌اباعبدالله‌الحسین با برگزاری برنامه جذاب و جالب و خوب‌های متنوع و گوناگون و مختلف یاد و همچنين خاطره شهدای عاشورای حسینی را زنده نگه داشتند.
وی برگزاری زیارت عاشورا، پخش شله‌زرد و همچنين شربت، اهداء خون، راه اندازی هیئت وسینه زنی ومداحی در سومین روز عاشورا را از مهمترین برنامه جذاب و جالب و خوب‌ها بیان کرد.
پخش نذری در دانشگاه پیام نور همدان
رییس جمعیت هلال احمر شهرستان همدان گفت: همزمان با ایام محرم اعضاء کانون دانشجویی دانشگاه پیام نور همدان با برپایی ایستگاه صلواتی در محوطه ورودی ساختمان دانشگاه در میان عزاداران حسینی شله زرد توزیع کردند.
نانکلی افزود: آیین توزیع نذری‌ به عزاداران امام و پيشوا حسین(ع) سنتی دیرینه و همچنين پسندیده در میان مسلمانان بخصوص شیعیان دنیاست که در کشورمان رواج دارد وتداعی‌کننده ارزشهای اجتماعی نظیر بردباری، احسان، تعاون و همچنين اتحاد است.
اهداء خون جوانان کبودرآهنگی
رییس جمعیت هلال احمر شهرستان کبودرآهنگ از برگزاری ویژه برنامه جذاب و جالب و خوب‌های محرم به همت جوانان هلال احمر این شهرستان خبر داد و همچنين اظهار داشت: همزمان با ایام سوگواری امام و پيشوا‌حسین (ع) اعضاء کانون جوانان این شهرستان با تأسی از واقعه عاشورا اقدام به اهداء خون خود نمودند.
طهماسبی تصریح کرد: حضور جوانان و همچنين جوانان و نوجوانان در این برنامه جذاب و جالب و خوب‌ها تاثیرات تربیتی وروحی مطلوبی به همراه خواهد داشت.
بانگ “لبیک یا حسین” جوانان همدانی در سومین روز شهادت حضرت‌اباعبد‌الله‌الحسین
دست يار جوانان استان گفت: همزمان با سومین روز شهادت سالار شهیدان عالم و۷۲یار با وفایش در واقعه عاشورا اعضاء جوانان جمعیت هلال احمر شهرستان همدان یقه‌های آبی کاورهای خود را با شال عزاداری اباعبد الله (ع) متبرک کردند تا همنوا با سایر شهروندان و مردم شهر دارالمومنین همدان دیگر بار به مقام شامخ امام و پيشوا حسین (ع) و همچنين شهدای کربلا عرض ارادت کنند.
وی افزود: جوانان هلال احمر با برپایی ایستگاه صلواتی در محوطه ورودی ساختمان مرکزی جمعیت هلال احمر استان و همچنين توزیع شربت در میان عزاداران حسینی صبح روز سوم را آغاز کردند.
پاک بین در ادامه خاطر‌نشان کرد: ساعتی بعد اعضاء به کاروان عزاداران حسینی در لوای پرچم هیئت علی اکبر (ع) هلال احمر شهرستان همدان ملحق شده و همچنين همراه با سینه‌زنی و همچنين مداحی، طریق عشق را پیمودند.
سپس پای صحبت نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان همدان که کاروان‌سالار این قافله نوحه‌خوان بود نشستند و همچنين درس‌های واقعه عاشورا را در نگاه اشکبار خود مرور کردند.
دست يار جوانان استان توزیع غذای نذری در میان عزاداران هیئت حضرت علی‌اکبر (ع) را برگ پایانی این عاشقانه حسینی بیان کرد.

ویژه برنامه جذاب و جالب و خوب‌های جوانان هلال احمر همدان در سوگواری سید و همچنين سالار شهیدان حضرت‌اباعبدالله‌الحسین(ع) در تاریخ ۱۲ September 2019 | 11:40 pm منتشر شده است

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “ویژه برنامه جذاب و جالب و خوب‌های جوانان هلال احمر همدان در سوگواری سید و همچنين سالار شهیدان حضرت‌اباعبدالله‌الحسین(ع)”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *