همایش طرح “غلبه بر دیابت” در قم برگزار شد

همایش طرح “غلبه بر دیابت” در قم برگزار شد

|همایش طرح “غلبه بر دیابت” در قم برگزار شد از هلال ۱۴۷|

همزمان با هفته سلامت همایش طرح "غلبه بر دیابت" با مشارکت، معاونت درمان و همچنین توانبخشی، افراد کانون دانشجویی هلال احمر، تیم‌های درمانی دانشکده علم پزشکی جدید دانشگاه آزاد اسلامی و همچنین بهداری قوه انتظامی قم به مناسبت هفته سلامت اجرا شد.

به نقل از روابط عمومی جمعیت هلال احمر قم؛ هفته سلامت امسال با شعار غلبه بر دیابت نامگذاری شد و همچنین در همین راستا همایش مشترک “طرح غلبه بر دیابت” با مشارکت افراد کانون های دانشجویی جمعیت هلال احمر، بهداری قوه انتظامی و همچنین تیم های درمانی دانشکده علم پزشکی جدید دانشگاه آزاد اسلامی واحد قم در تالار غدیر دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد.

حمایت از سلامت انسان ها از اهداف جمعیت هلال احمر می باشد
بر اساس آن نقل از، مدیرعامل جمعیت هلال احمر قم در آن همایش با اشاره به اجرای موفق کارهای تیمی اظهار کرد: اجرای آن فعالیت های مشارکتی در آن سطح که با همت سه دستگاه بررسی کننده و پروهشگر شده می باشد در مجموع باعث افزایش ارتباطات دستگاه ها و همچنین کسب اعتماد اکثرا و بیشتر شهروندان و مردم شهر نسبت به ارائه سرویس ها و خدمات می باشد.

گلفشان اجرای طرح غربالگری قند و همچنین فشار خون را مورد توجه قرار داده افزود: از آنجا که بیماری دیابت عوارض خیلی زیاد مخرب و همچنین غیرقابل بازگشتی دارد  هفته سلامت امسال با بحث سنجش مقدار و اندازه و میزان قند خون و همچنین غربالگری دیابت باعث شد بسیاری از اشخاص جامعه متوجه بیماری های خود بشوند و همچنین اقدامات درمانی را جدی بگیرند.

 

او همچنین با اشاره به آنکه اجرای طرح غلبه بر دیابت کار خیلی زیاد پسندیده ای می باشد، تاکید کرد: بایستی و حتما همچنین و علاوه بر هفته سلامت، آن فعالیت ها در طول سال شمسی با هدف حمایت از سلامت انسان ها که از اهداف و همچنین وظایف جمعیت هلال احمر به صورت جدی ادامه یابد.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر قم با گفتن آنکه در آن طرح بالغ بر ۵۰ میلیون تومان هزینه شده می باشد تصریح کرد: آن طرح که با همکاری سه دستگاه به اجرا دخل و درآمد، در واقعیت و حقیقت آن مبلغ جهت سلامت شهروندان و مردم شهر سرمایه گذاری شده می باشد تا آنها ضمن آگاهی از بیماری خود پیگیر درمان شده و همچنین قطعا آن آگاهی بخشی و همچنین هشدار به بیماران باقیات الصالحات جهت تمام افرادی می باشد که مجری اجرای آن طرح بودند.

او همچنین خاطرنشان کرد: همکاری دستگاه های مردمی که همچون جمعیت نهادی متعلق به خود شهروندان و مردم شهر می باشد فرصت خوبی می باشد جهت تمام دستگاه ها، و همچنین جمعیت هلال احمر آن آمادگی را دارد که با امضای تفاهم نامه و همچنین جذب اعتبارات فعالیت های علمی و همچنین پژوهشی و همچنین عام المنفعه را در جامعه گسترش بدهد.

ارائه سرویس ها و خدمات درمانی مجانی و رایگان به عموم شهروندان و مردم شهر قم در هفته سلامت

در راستای ارائه سرویس ها و خدمات درمانی مجانی و رایگان به عموم شهروندان و مردم شهر ۲۰ تیم درمانی مشترک با مجموعه جمعیت هلال احمر استان و همچنین قوه انتظامی استان قم از اول اردیبهشت ماه ۹۵ با استقرار در قسمت و بخش های جعفریه، کهک، قنوات، سلفچگان، دستجرد و همچنین در  روز جمعه در محل نماز جمعه و همچنین همچنین محل دانشگاه آزاد اسلامی قم و همچنین منطقه ها و مناطق متنوع و گوناگون و مختلف شهری تا هفتم اردیبهشت نسبت به معاینه و همچنین ویزیت مراجعین جهت بررسی کردن و همچنین غربال مبتلایان به دیابت اقدام کردند.

دکتر محمد جواد قاسم زاده در خصوص شعار امسال روز جهانی بهداشت افزود : «هر سال شمسی بنا به اوضاع بیماری ها و همچنین معظلات و مسائل و مشکلات بهداشتی جهان، کشور های عضو نهاد بهداشت جهانی اراده و تصمیم راسخ می گیرند یک شعار جدید را جهت آن روز انتخاب کنند که شعار امسال غلبه بر دیابت می باشد و همچنین برنامه جذاب و جالب و خوب های هفته سلامت نیز با محوریت آن بیماری اجرا خواهد شد.»

دکتر محمد جواد قاسم زاده انجام مسائل درمانی مجانی و رایگان به جامعه را از اهداف درمانی مشترک برشمرد و همچنین ضمن تشکر از همکاری و همچنین همیاری مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان قم و همچنین رییس بهداری قوه انتظامی استان قم در اجرای آن طرح خواستار همکاری سایر دستگاههای ذیربط در آن خصوص شد.

گفتنی می باشد، تیم های اموزش دیده متشکل از افراد کانون های دانشجویی در حاشیه همایش طرح غلبه بر دیابت با برپایی ایستگاه سلامت به سنجش قند و همچنین فشار خون پرداختند.

همایش طرح “غلبه بر دیابت” در قم برگزار شد در تاریخ ۲۸ April 2016 | 12:56 pm نشر یافته شده شده می باشد

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “همایش طرح “غلبه بر دیابت” در قم برگزار شد”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *