همایش سالروز مبارزه با مواد اعتياد آور و مخدر در سیستان و همچنين بلوچستان برگزار شد

همایش سالروز مبارزه با مواد اعتياد آور و مخدر در سیستان و همچنين بلوچستان برگزار شد

|همایش سالروز مبارزه با مواد اعتياد آور و مخدر در سیستان و همچنين بلوچستان برگزار شد از هلال ۱۴۷|

استاندار سیستان و همچنين بلوچستان گفت: بیش از ۴۰ تن انواع مواد اعتياد آور و مخدر از ابتدای سالجاری به تا حال در این استان کشف شده که بیشتر آن هم از نوع صنعتی و همچنين بسیار خطرناک بوده است.

به نقل از روابط عمومی جمعیت هلال احمر سیستان و همچنين بلوچستان،احمدعلی موهبتی استاندار سیستان و همچنين بلوچستان در همایش سالروز مبارزه با مواد اعتياد آور و مخدر که در سالن سینما هلال زاهدان برگزار شد، اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران در راه مبارزه با مواد اعتياد آور و مخدر قریب به چهار هزار شهید تقدیم نظام و همچنين انقلاب کرده که ۷۷۰ شهید آن هم متعلق به سیستان و همچنين بلوچستان خواهند بود.

وی گفت: همچنین ۱۲ هزار و همچنين ۵۰۰ جانباز در کشور داریم که ۲ هزار و همچنين ۴۰۰ فرد يا شخص متعلق به سیستان و همچنين بلوچستانهستند.

استاندار سیستان و همچنين بلوچستان افزود: از زمان ورورد آمریکایی ها به افغانستان که شعارشان مبارزه با مواد اعتياد آور و مخدر و همچنين تروریسم بود، شاهد افزایش مواد اعتياد آور و مخدر در این کشور هستیم تا جایی که هم اینک بیش از ۱۲ هزار تن تولید مواد اعتياد آور و مخدر در این کشور تولید می مي شود.

وی بیان کرد: همه ملت ایران آگاهند که آمریکایی ها قابل اعتماد نبوده و همچنين هیچ مرزی برای خود قائل نیستند و همچنين صاحبان زر و همچنين زور همواره به دنبال منافع خود خواهند بود.

موهبتی با اشاره به اینکه مواد اعتياد آور و مخدر صنعتی آسیب های زیادی به جوانان وارد می کند که نیازمند مقابله و همچنين مبارزه جدی است، افزود: باید در این زمینه فرهنگ سازی مي شود زیرا مواد اعتياد آور و مخدر باعث بدبختی و همچنين نگرانی جوامع انسانی می مي شود.

وی ادامه داد: امسال تمام تلاش خود را بکار می گیریم تا با همکاری سایر دستگاهها در برخورد جدی مبارزه با مواد اعتياد آور و مخدر و همچنين بحث اجتماعی شدن آن هم گام های اساسی برداشته مي شود.

استاندار سیستان و همچنين بلوچستان اظهار داشت: در این زمینه سمن ها و همچنين تشکل ها نقش اساسی و همچنين مهمی دارند تا با فرهنگ سازی گام های مهمی در راه مبارزه با مواد اعتياد آور و مخدر برداریم.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد اعتياد آور و مخدر سیستان و همچنين بلوچستان نیز در این همایش گفت: امروز رهبر معظم انقلاب شخصاً در حوزه آسیب‌های اجتماعی وارد شدن کردند و همچنين پنج آسیب اولویت دار توسط ایشان اعلام شده که یکی از مهمترین کلید واژه آسیب‌های اجتماعی بحث مبارزه با مواد اعتياد آور و مخدر است.

علی زندی اظهار داشت: استکبار جهانی و همچنين در رأس آن هم ایالات متحده آمریکا که سردمدار و همچنين به اصطلاح منادی آزادی بودند بعد از وارد شدن به افغانستان جز فقر، پوچی و همچنين نیستی چیز دیگری به ارمغان نیاوردند و همچنين آمار دفتر نهاد ملل حکایت از رشد چند صد برابری کاشت و همچنين داشت مواد اعتياد آور و مخدر در این کشور را دارد.

وی افزود: سیستان و همچنين بلوچستان با وجود بیش از هزار و همچنين ۱۰۰ کیلومتر مرز خاکی با کشورهای افغانستان و همچنين پاکستان و همچنين بیش از ۳۰۰ کیلومتر مرز آبی با دریای عمان شاهد حمل و همچنين نقل، نگهداری و همچنين گاهی ترانزیت مواد اعتياد آور و مخدر است که با وجود مرزبانان و همچنين نیروهای انتظامی غیور و همچنين جان برکف هم اینک از امنیت خوبی برخوردار است.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد اعتياد آور و مخدر سیستان و همچنين بلوچستان بیان کرد: همه باید بدانند امروز مافیای مواد اعتياد آور و مخدر نسل پویای جامعه را هدف قرار داده که باید با هوشیاری تمام با آنان مقابله کرد.

وی با اشاره به اینکه مبارزه با مواد اعتياد آور و مخدر از حوزه یک دستگاه و همچنين ارگان خارج است، گفت: باید در بحث اجتماعی شدن مبارزه با مواد اعتياد آور و مخدر تمامی ارگان ها، بسیج و همچنين سپاه، سمن ها، ائمه جمعه و همچنين جماعات، تریبون داران و همچنين غیره همکاری کنند تا فرهنگ سازی در این زمینه انجام مي شود.

همایش سالروز مبارزه با مواد اعتياد آور و مخدر در سیستان و همچنين بلوچستان برگزار شد در تاریخ ۲۸ June 2019 | 3:57 pm منتشر شده است

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “همایش سالروز مبارزه با مواد اعتياد آور و مخدر در سیستان و همچنين بلوچستان برگزار شد”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *