هلال احمر هزینه ۲۲۰ دانش آموز بازمانده از تحصیل را پرداخت کرد

هلال احمر هزینه ۲۲۰ دانش آموز بازمانده از تحصیل را پرداخت کرد

|هلال احمر هزینه ۲۲۰ دانش آموز بازمانده از تحصیل را پرداخت کرد از هلال ۱۴۷|

سرپرست نهاد جوانان جمعیت هلال احمر از پرداخت کامل هزینه ۲۲۰ دانش آموز بازمانده از تحصیل برای اقامت در مجتمع‌های دانش آموزی هلال احمر در ۲ استان خراسان جنوبی و همچنين سیستان و همچنين بلوچستان خبر داد.

رضا بامداد اصل روز یکشنبه در گفت و همچنين گو با روزنامه نويس و خبرنگار اجتماعی ایرنا با اعلام این مطلب افزود: مجتمع دانش آموزی جمعیت هلال احمر، مجتمع‌هایی است که با نیت خیر خواهانه و همچنين نگاه مهربان انسان‌های نیکوکار بنا شده و همچنين طی دهه‌های قبل مهد پرورش جوانان و نوجوانان و همچنين جوانان منطقه ها و مناطق کم برخوردار کشور بوده است که هم اکنون به جز ۲۲۰ دانش آموز بازمانده از تحصیل در ۲ استان یادشده ۳۸۰ دانش آموز دیگر نیز در مجتمع های دانش آموزی به صورت شبانه روزی اقامت دارند.

وی توضیح داد: تاسیس مجتمع های دانش آموزی با توجه به مفاد بندهای ۵ و همچنين ۶ ذیل ماده سوم اساسنامه جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران از دهه ۷۰ مورد توجه قرار گرفت و همچنين هدف از آن هم حمایت و همچنين پشتیبانی از فرزندان محروم و همچنين مستعد جامعه خصوصا در منطقه ها و مناطق دور افتاده روستائی بود که به دلیل پراکندگی و همچنين دوری روستاها از یکدیگر، نبود راه‌های ارتباطی مناسب و همچنين کمبود مراکز آموزشی، خدماتی، درمانی، از اقشار آسیب پذیر جامعه محسوب می شدند و همچنين توانایی ادامه تحصیل را نداشتند. از سوی دیگر آموزش امدادگران جوون بومی در منطقه ها و مناطق حادثه خیز از دیگر اهداف تاسیس این مجتمع‌های دانش آموزی بود که هم اکنون این مجتمع های دانش آموزی نهاد جوانان جمعیت هلال احمر در شهرستان های سیب و همچنين سوران، هیرمند، سراوان، زابل و همچنين ایرانشهر استان سیستان و همچنين بلوچستان،  قائن، زیرکوه، نهبندان، طبس و همچنين بیرجند استان خراسان جنوبی، شهرستان اردل استان چهارمحال و همچنين بختیاری، شهرستان های شهداد، سیرجان، زرند و همچنين جیرفت استان کرمان و همچنين شهرستان های دیلمان و همچنين رودسر استان گیلان فعال خواهند بود.

سرپرست نهاد جوانان جمعیت هلال احمر ادامه داد: در مجتمع دانش آموزی هلال احمر، دانش آموزان از روستاهای دور و همچنين نزدیک استان های یادشده جمع می شوند تا مدرسه رفتن برایشان آسان تر مي شود و همچنين فاصله ده‌ها و همچنين یا شاید صدها کیلومتری منزل و خانه تا مدرسه را کوتاه تر کنند، تنها و فقط برای اینکه درس بخوانند و همچنين مجبور به ترک تحصیل نشوند. درواقع مجتمع های دانش آموزی، منزل و خانه دوم این بچه هاست و همچنين تلاش مدیران این مجتمع ها براین است تا امکانات مورد نیاز دانش آموزان را در اختیارشان قرار دهند.

بامداد اصل اضافه کرد: مجتمع‌های دانش‌آموزی از سال شمسي ۱۳۶۹ به روش غیررسمی فعالیت‌های خود را با پذیرش نخستین تيم از  دانش‌آموزان محروم و همچنين مستعد روستائی در شهرستان پاوه آغاز  و همچنين سرانجام در مهرماه سال شمسي ۱۳۷۴ با تصویب هیأت اجرایی جمعیت هلال احمر فعالیت خود را به صورت رسمی با ۶۰ مجتمع آغاز کرد که در این سال شمسي‌ها مجتمع‌های دانش‌آموزی توانسته‌اند با تربیت امدادگران جوون، با انگیزه و همچنين تحصیل‌کرده کمک زیادی به پیشبرد اهداف و همچنين سیاست‌های نهاد جوانان کنند و همچنين همچنين و علاوه بر تغییر سرنوشت اشخاص محروم روستائی، این اشخاص آسیب‌پذیر را به اشخاص مولد روستائی تبدیل کرده است.

وی گفت: وجود مجتمع‌های دانش‌آموزی سبب شده روستائیانی تحصیل کرده و همچنين رشنفکر در مراکز و همچنين جایگاه‌های تصمیم‌گیری کشوری حضور یابند و همچنين با توجه به آشنائی کامل با معظلات و مسائل و مشکلات و همچنين معضلات روستاهای محروم، با دلسوزی، از برنامه جذاب و جالب و خوب‌های رشد و همچنين توسعه روستاها دفاع کرده و همچنين گام‌های اساسی‌تری در این راه بردارند. از آثار وجود مجتمع‌های دانش‌آموزی در منطقه ها و مناطق محروم می‌قدرت به کاهش تاثيرات و همچنين اثرات بلایا، حوادث و همچنين سوانح طبیعی در این منطقه ها و مناطق اشاره کرد.

سرپرست نهاد جوانان جمعیت هلال احمر افزود: از دیگر افتخارات مجتمع‌های دانش‌آموزی می‌قدرت به سطح بالای آموزشی در این مجتمع‌ها اشاره کرد به طوری که هر ساله تعداد زیادی از اعضای این مجتمع‌ها در دانشگاه‌های معتبر دولتی قبول و همچنين به ادامه تحصیل می‌پردازند.
سابقه تأسیس نهاد جوانان جمعیت هلال احمر به آبان ماه ۱۳۲۶ شمسی مطابق با ۱۹۴۷ میلادی برمی گردد.
فعالیت‌های آموزشی، برگزاری کلاس‌های امدادی، عقیدتی، هنری، ورزشی و همچنين فنی حرفه‌ای، برگزاری مسابقات ورزشی، برپایی اردو شامل مسابقات و همچنين فعالیت‌های فرهنگی و همچنين هنری و همچنين برپایی نمایشگاه‌ها از عمده فعالیت‌های این نهاد است.
همچنین تشکیل کانون‌های هنری، تجهیز کتابخانه های مراکز جوانان در استان‌ها و همچنين برگزاری همایش‌ها از دیگر فعالیت‌های این نهاد در سطح کشور است.
از ابتکارات سالیان اخیر نهاد جوانان جمعیت هلال احمر ایران باید به تشکیل کانون‌های دانش آموزی، دانشجویی، کارگری و همچنين شاخه آزاد در مدارس، دانشگاه‌ها، کارخانه‌ها و همچنين درمیان سایر اقشار جوون جامعه اشاره کرد.
این نهاد یک نهاد مردمی و همچنين داوطلبانه است که اشخاص از سن کودکی، نوجوانی و همچنين جوانی جذب این نهاد شده و همچنين مفاهیم اولیه بشردوستی و همچنين اصول اولیه هلال احمر را فرامی‌گیرند. هم اکنون این نهاد بیش از هزار و همچنين ۱۰۰ کانون دانشجویی در دانشگاه‌ها، ۸۰۰ کانون جوانان در شهرستان ها، ۲۵۴ کانون طلاب در حوزه‌های علمیه و همچنين ۷۰۰ کانون روستای فعال دارد که این کانون‌ها به عنوان تشکلی غیرسیاسی و همچنين غیردولتی به منظور تسکین آلام بشری، تأمین احترام انسان‌ها، کوشش در برقراری دوستی و همچنين صلح پایدار میان ملت‌ها و همچنين حمایت از زندگی و همچنين سلامت انسان‌ها فعالیت می‌کنند.

هلال احمر هزینه ۲۲۰ دانش آموز بازمانده از تحصیل را پرداخت کرد در تاریخ ۲۹ December 2019 | 4:17 pm منتشر شده است

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “هلال احمر هزینه ۲۲۰ دانش آموز بازمانده از تحصیل را پرداخت کرد”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *