هلال احمر در کرمانشاه همچنان در کنار شهروندان و مردم شهر

هلال احمر در کرمانشاه همچنان در کنار شهروندان و مردم شهر

|هلال احمر در کرمانشاه همچنان در کنار شهروندان و مردم شهر از هلال ۱۴۷|

رئیس جمعیت هلال احمر که به رئیس نهاد جوانان روز قبل و همچنين در سالروز زلزله مهیب کرمانشاه به این استان سفر کرد و همچنين ضمن بازدید از روند ارائه سرويس ها و خدمات تیم های بهداشت و همچنين درمان هلال احمر، با حضور در مدارس روستایی از توزیع ١۷ هزار بسته لوازم تحریر میان دانش آموزان زلزله زده استان خبر داد.

یک سال شمسي از تلخ ترین شب کرمانشاه گذشت. آن هم شب سرد پاییزی که کرمانشاه مهمانی ناخوانده داشت. مهمانی ویرانگر و همچنين افسار گسیخته که ره آوردی جز ویرانی برای شهروندان و مردم شهر این استان به همراه نداشت، جز اینکه داغ عزیزان بسیاری را بر دلها نشاند. با وجود گذشت یک سال شمسي از آن هم حادثه تلخ، انگار هنوز جديد و تو و تازه است این داغ و همچنين درد و همچنين اندوه آن هم را می قدرت در مویه های مادران و همچنين شیرزنان غیور کرد بر سر مزار عزیزان سفرکرده و همچنين نیز در عمق چشمان مردان غیرتمند کرمانشاهی دید. در سالگرد این حادثه جانسوز ولي بايد توجه داشت دکتر علی اصغر پیوندی و همچنين دیگر مسئولان هلال احمر بار دیگر مهمان مردمان این سرزمین شدند و همچنين از منطقه ها و مناطق زلزله زده و همچنين خدماتی که هلال احمر در طول یک سال شمسي قبل برای کاهش آلام آسیب دیدگان ارائه کرده بود بازدید کردند. در ادامه، نقل از این سفر یک روزه را می خوانید..

فاتحه ای برای از دست رفتگان

سفر دکتر علی اصغر پیوندی در نخستین سالگرد زلزله کرمانشاه به منطقه ها و مناطق زلزله زده این استان از دشت ذهاب آغاز شد. از روستای کوییک عزیز و همچنين با حضور در مراسم سالگرد جانباختگان روستاهای کوییک در محل آرامگاه روستاهای کوییک. کمی آنسوتر از کانکس هایی که یک سالی است سرپناه روستاییان شده و همچنين دیوارهای چند منزل و خانه ای که آجر به آجر با مشارکت خیران و همچنين نهادهای مسئول بالا می رود، اهالی روستا در سالگرد زلزله به دیدار عزیزان سفرکرده شان رفته بودند. مادری که از داغ فراق فرزندانش می گریست، کودکانی که هنوز رفتن پدر و همچنين مادر را باور نداشتند و همچنين عزاداری مردان و همچنين زنان سپید موی روستا برای جوون هایی که خیلی زود دیار پدری را ترک کردند، صبح سالروز حادثه تلخ زلزله را تلخ تر و همچنين دردناک تر می کرد.

دکتر پیوندی، رئیس جمعیت هلال احمر، بازوند استاندار کرمانشاه، اعضای جوانان، داوطلبان و همچنين امدادگران هلال احمر با حضور بر سر مزار جانباختگان زلزله و همچنين فاتحه خوانی بر قبور از دست رفتگان این حادثه جانسوز، با اهالی روستاهای کوییک ابراز همدردی کردند.

هدیه ای ارزشمند برای دانش آموزان

مقصد دوم سفر رئیس جمعیت هلال احمر، به دشت ذهاب نزدیک بود. روستای کوییک حسن درست در بیخ گوش روستای کوییک عزیز و همچنين محوطه دبستان شهید حسین فهمیده. زلزله سال شمسي قبل اگرچه تا مدتی نیمکت های شکسته و همچنين در و همچنين دیوار ترک خورده آن هم را از حضور بچه های روستا محروم کرد ولي بايد توجه داشت طولی نکشید که دوباره بچه های روستا مدرسه خاطره انگیزشان را پس گرفتند. جایی که هنوز خاطر دانش آموزان پرکشیده مدرسه در آن هم زنده است و همچنين انگار آنها با جذاب و جالب و خنده ها و همچنين شادی های سرمستانه شان امید را از میان کانکس هایی که حالا کلاس درس شان شده است صبح هر روز به اهالی روستا هدیه می دهند. زانا احمدی دانش آموزان پایه سوم دبستان شهید فهمیده از وضعیت تحصیلی شان می گفت: «هنوز مدرسه ما کولر و همچنين بخاری ندارد و همچنين خیلی از همکلاسی ها هم امسال دفتر و همچنين لوازم تحریر به مقدار و اندازه کافی نداشتند. از هلال احمری ها ممنونیم که به فکر کردن و انديشيدن کردن و انديشيدن تحصیل ما خواهند بود.»

هلال احمر های ولي بايد توجه داشت برای دانش آموزان منطقه ها و مناطق زلزله زده کرمانشاه هدیه ای ارزشمند داشتند. ١٧ هزار بسته لوازم تحریر که همزمان با سالگرد زلزله کرمانشاه میان دانش آموزان روستاها و همچنين نقاط متاثر از زلزله در این استان توزیع شد. وقتی دکتر پیوندی و همچنين شهاب الدین صابونچی رئیس نهاد جوانان هلال احمر با حضور در کلاس درس دانش آموزان بسته های لوازم تحریر را میان بچه ها توزیع می کردند چهره کودکان درس خوان روستا دیدنی بود. وقتی یکی از بچه های کلاس سوم دفتر جدید خود را به هم کلاسی اش هدیه داد می شد فهمید روستای کوییک روزی از پشت همین میز و همچنين نیمکت های غبار گرفته مدرسه و همچنين به دست همین دانش آموزان کم سن و همچنين سال شمسي امروز ساخته خواهد شد. رئیس جمعیت هلال احمر در جمع شاد بچه های کلاس در پاسخ به قدردانی آنها گفت: «این بسته ها هدایای شهروندان و مردم شهر است که ما امروز به دست تو می رسانیم. امیدواریم خیلی زود با گذراندن مدراج علمی و همچنين موفقیت در تحصیل باعث سربلندی شهروندان و مردم شهر روستای تان شوید.»

بازدید از مانور تیم های بهداشت و همچنين درمان اضطراری

در گوشه ای از محوطه دبستان شهید حسین فهمیده و همچنين چند قدم آنسوتر از چادر کودکانی که در ایستگاه نقاشی دور هم جمع شده بودند و همچنين صدای بازی های کودکانه و همچنين قهقه شان تمام مدرسه را برداشته بود، دکتر پیوندی از مانور تیم های بهداشت و همچنين درمان اضطراری (BHCO) در روستاهای کوییک بازدید کرد. در این مانور که به همت معاونت بهداشت، درمان و همچنين توانبخشی هلال احمر استان کرمانشاه به مناسب سالگرد زلزله برگزار می شد، پزشکان، پرستاران و همچنين کادر درمانی داوطلب هلال احمر به ارائه سرويس ها و خدمات درمانی زيرا و به درستي که ویزیت، دارو و همچنين توانبخشی رایگان به بیماران پرداختند. رئیس جمعیت هلال احمر در بازدید از محل برپایی چادرها با پزشکان و همچنين پرستاران هلال احمر و همچنين نیز با رفت و آمد و مراجعه کنندگان به این واحد به گفت و همچنين گو پرداخت. او در حاشیه این بازدید با بیان اینکه شهروندان و مردم شهر در زلزله کرمانشاه نیز مانند همیشه به هلال احمر اعتماد کردند و همچنين با این نهاد عام المنفعه برای سرويس ها و خدمات رسانی به حادثه دیدگان همراه شدند، گفت: «زلزله ورزقان ۵ سال شمسي پیش رخ داد و همچنين با وجود اینکه آن هم حادثه تلفات بیشتری داشت شهروندان و مردم شهر ٢٢ میلیارد تومان به هلال احمر کمک کردند. ولي بايد توجه داشت در زلزله کرمانشاه این همدلی ها و همچنين نیز اعتماد به هلال احمر به آخر خود رسید و همچنين آنها با نیت خیر خود ۶۷ میلیارد تومان برای کمک رسانی به حادثه دیدگان زلزله در اختیار هلال احمر قرار دادند تا برای ارائه سرويس ها و خدمات متنوع و گوناگون و مختلف به زلزله زدگان هزینه مي شود.»

روزی که ستاره منزل و خانه دار شد

مقصد بعدی سفر رئیس جمعیت هلال احمر و همچنين هیئت همراه، روستای نوشیروان بود. روستایی که در انتهای دشت ذهاب و همچنين در محاصره مزارع ذرت اطراف قرار گرفته است. در این روستا نیز چند منزل و خانه ای که با دیوارهای آجری در میان کانکس ها و همچنين آوار منزل و خانه های فروریخته سر بر آورده اند، بار دیگر جریان زندگی را به روستای آبا و همچنين اجدادی اهالی نوشیروان برگردانده است. با عبور از میان کانکس ها و همچنين درست در مقابل دبستان بوستان روستای نوشیروان، مهمان منزل و خانه ای گرم و همچنين صمیمی شدیم. منزل و خانه ای که میزبان غیورش دختری ١٢ ساله بود. ستاره احمدی آن هم دختری که در زلزله سال شمسي قبل تمام اعضای خانواده اش را از دست داد و همچنين در دیدار با دکتر پیوندی تنها یک خواسته داشت. منزل و خانه ای که در محل منزل و خانه فرویخته شان ساخته مي شود. در آن هم حیاطی که یک روز زمین بازی او و همچنين خواهران و همچنين بردارانش بود. جایی که آغوش مهربان پدر و همچنين مادر را تجربه کرده بود ولي بايد توجه داشت یک شب زلزله از راه رسید و همچنين تمام آن هم خاطرات شیرین را آوار کرد. در سالگرد زلزله کرمانشاه ولي بايد توجه داشت قول دکتر پیوندی به ستاره عملی شد و همچنين امروز او میزبان رئیس جمعیت هلال احمر و همچنين همراهانش بود. در آغاز این مهمانی صمیمی، ستاره که اکنون داوطلب جمعیت هلال احمر شده بود از هلالی ها و همچنين مردمی که زمینه ساز ساخت و همچنين تجهیز منزل و خانه شدند قدردانی کرد. دکتر پیوندی نیز در جمع صمیمی همسایه ها و همچنين اهالی روستا که در منزل و خانه ستاره گرد هم آمده بودند گفت: «همه ما خوشحالیم که در سالگرد زلزله، ستاره منزل و خانه دار شده است. در واقع ما از طرف شهروندان و مردم شهر و همچنين به پشتوانه کمک های بی دریغ آنها و همچنين نیز به نمایندگی از ملت فداکار و همچنين دلسوز ایران این منزل و خانه را به ستاره هدیه داده ایم. امیدواریم ستاره که حالا با پوشیدن لباس داوطلبی هلال احمر می خواهد در راه کمک به شهروندان و مردم شهر قدم بر دارد، این هدیه را از طرف آنها قبول کند و همچنين بتواند با کمک دوستان و همچنين بستگانش با طی مدارج علمی، کمکی برای شهروندان و مردم شهر روستایش مي شود.»

رئیس جمعیت هلال احمر بعد از این دیدار راهی دبستان بوستان روستای نوشیروان شد و همچنين بسته های لوازم تحریر را به دانش آموزان این دبستان نیز هدیه داد.

 

هلال احمر در کرمانشاه همچنان در کنار شهروندان و مردم شهر در تاریخ ۱۳ November 2018 | 12:58 pm منتشر شده است

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “هلال احمر در کرمانشاه همچنان در کنار شهروندان و مردم شهر”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *