نقل از تصویری // حضور رییس نهاد جوانان هلال احمر در آئین اختتامیه اولین المپیاد ورزشی کارکنان و همچنين اعضای جمعیت هلال احمر

WhatsApp-Image-2019-02-19-at-16.31.38.jpeg

نقل از تصویری // حضور رییس نهاد جوانان هلال احمر در آئین اختتامیه اولین المپیاد ورزشی کارکنان و همچنين اعضای جمعیت هلال احمر

|نقل از تصویری // حضور رییس نهاد جوانان هلال احمر در آئین اختتامیه اولین المپیاد ورزشی کارکنان و همچنين اعضای جمعیت هلال احمر از هلال ۱۴۷|

حال‌وهوای رقابت‌های بانوان در نخستین المپیاد جمعیت هلال‌احمر در گفت‌وگو با مدیر اجرایی قسمت و بخش بانوان

فاطمه بی‌باک، رئیس اداره دانشجویی نهاد جوانان هلال‌احمر است؛ کسی که مدیریت  اجرایی رقابت‌های بانوان در نخستین مسابقات کشوری کارکنان و همچنين اعضای جمعیت هلال‌احمر را به دست داشته و همچنين بر تمام رقابت‌های بانوان نظارت دارد. بی‌باک که خودش پیشکسوت هلال‌احمر محسوب می‌مي شود، در گفت‌وگو با «کسي که عضو شهر است» که مشروح آن هم را در ادامه می‌خوانید، از شکل‌گیری دوستی‌های جدید و همچنين ارتباطات گسترده‌تر هلال‌احمری‌ها از هر قومیتی به واسطه این بازی‌ها می‌گوید.
درمورد رقابت‌های بانوان و همچنين حضور خانم‌ها در این المپیاد توضیح می‌دهید؟
مسابقات بانوان در سه رشته والیبال، تنیس روی میز و همچنين دارت برگزار شده که هر کدام از این رشته‌ها در تيم‌های جداگانه اعضا و همچنين کارکنان برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی شده است؛ در قسمت و بخش اعضا ١۶ تیم حضور داشتند و همچنين در قسمت و بخش کارکنان سه تیم از استان‌های متنوع و گوناگون و مختلف رقابت دارند؛ در بازی‌های روز اول این مسابقات، در رشته تنیس روی میز ١۵ فرد يا شخص از اعضا و همچنين ١٠ فرد يا شخص از کارکنان حضور داشتند؛ در این رشته، رقابت‌ها انفرادی بود. ابتدا مسابقات دوره‌ای برگزار شد و همچنين مرحله بعد به صورت حذفی بود.
چه استان‌هایی در والیبال بانوان حضور دارند؟
مسابقات والیبال، دور مقدماتی را روز یکشنبه شاهد بودیم که چهار تيم چهار تیمی با هم به رقابت می‌پردازند. از هر تيم دو تیم به مرحله  یک‌هشتم می‌رسند و همچنين نهایتا تیم‌های برتر طی بازی‌های تک‌حذفی و همچنين تیم‌های اول، دوم، سوم و همچنين چهارم در روز پایانی مشخص می‌شوند. تيم اول، قزوین و همچنين فارس، خراسان‌جنوبی و همچنين قم را شامل می‌مي شود؛ خوزستان، زنجان، آذربایجان‌شرقی و همچنين بوشهر تيم دوم خواهند بود. ایلام، سمنان، کهگیلویه و همچنين مازندران تيم سوم و همچنين تيم چهارم این رقابت‌ها هم خراسان‌رضوی، اردبیل، چهارمحال‌ و همچنين گلستان را شامل می‌مي شود که شنبه مرحله اول به پایان رسید و همچنين دو تیم اول هر تيم در روز دوم به رقابت پرداختند. در بازی‌های روز دوشنبه، مرحله یک‌هشتم، چهار تیم برتر انتخاب می‌شوند، از بین این چهار تیم، برنده‌ها برای فینال رقابت می‌کنند و همچنين بازنده‌ها برای سومی و همچنين چهارمی.
در دوره اول که چند ماه پیش در استان قم برگزار شد، چرا بانوان حضور نداشتند؟
در حوزه بانوان زيرا و به درستي که تعداد متقاضی‌ها برای حضور در رقابت‌ها کم بود، به صورت یک‌مرحله‌ای و همچنين کشوری اکنون درحال برگزاری است. مسابقات قسمت و بخش مردان ولي بايد توجه داشت زيرا و به درستي که متقاضی بیشتری داشت، در دو مرحله ابتدا به صورت استانی و همچنين منطقه‌ای برگزار شد و همچنين سپس تیم‌های منتخب در مرحله کشوری درحال رقابت خواهند بود.
خودتان چند ‌سال شمسي در جمعیت هلال‌احمر و همچنين نهاد جوانان حضور داشته‌اید؟
١٢‌سال شمسي است که در نهاد جوانان هستم؛ البته ٢٩‌سال شمسي در هلال‌احمر خدمت کرده‌ام و همچنين رشته تخصصی‌ام تربیت بدنی است و همچنين افتخار قهرمانی قایقرانی تیم‌ملی را داشته‌ام و همچنين مربی تیم‌ملی بانوان قایقران بوده‌ام، به دلیل تجربیات ورزشی که داشته‌ام، مسئولیت اجرایی این مسابقات در قسمت و بخش بانوان به من سپرده شد.
برگزاری چنین  مسابقاتی چقدر می‌تواند در تقویت روحیه همکاری و همچنين راندمان کاری اعضا و همچنين کارکنان هلال‌احمر تاثیرگذار باشد؟
ورزش به‌طورکلی نشاط‌آور است؛ ورزش می‌تواند آسیب‌های اجتماعی را کمرنگ کند یا از بین ببرد. کسی که دنبال ورزش می‌رود، از آسیب‌های زیادی درامان می‌ماند. این نگاه کلی در مورد جامعه است. در مورد هلال‌احمر به‌عنوان یک ارگان حیاتی و همچنين مهم باید از نیروی انسانی آماده‌ای برخوردار باشد. آمادگی جسمانی و همچنين قدرت بدنی اعضای هلال‌احمر باید در سطح خوبی باشد که این مسابقات می‌تواند به ارتقای آمادگی بدنی و همچنين ایجاد انگیزه برای ورزش کردن در بین آنها مفید باشد. از طرف دیگر نشاط اجتماعی در فعالیت‌های ورزشی و همچنين رقابت‌های سالم ورزشی دیده می‌مي شود. در همین مسابقات شاهد شور و همچنين شوق خیلی زیادی از طرف شرکت‌کنندگان هستیم. شاید امسال تعداد نفراتی که برای تنیس روی میز شرکت کردند، ١٠ فرد يا شخص بود، ولی همین رقابت‌ها و همچنين فضای بانشاطی که بر آن هم حاکم است، باعث ایجاد انگیزه برای دیگر اعضا و همچنين داوطلبان هلال‌احمر می‌مي شود. در صورتی که برنامه جذاب و جالب و خوب این رقابت‌ها ادامه‌دار باشد و همچنين در سال شمسي‌های دیگر دوباره برگزار مي شود، مطمئنا حضور تعداد بیشتری از خانواده هلال‌احمر را شاهد خواهیم بود. در نهاد جوانان هلال‌احمر مسابقات ورزشی برای اعضای زیر ٢٩‌سال شمسي داشته‌ایم که در حال حاظر دو‌سال شمسي است دیگر برگزار نشده و همچنين اداره کل رفاه جمعیت امسال این برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی را داشت که مسابقات در این سطح، هم برای اعضا و همچنين داوطلبان و همچنين هم برای کارکنان برگزار مي شود که بسیار جای تشکر دارد.
بانوان هلال‌احمری چقدر از این المپیاد و همچنين رشته‌هایی که برای آنها در نظر گرفته شده است، استقبال کردند؟
با توجه به این‌که تا به امروز در سطح کشوری رقابت‌هایی را برای خانم‌ها شاهد نبوده‌ایم، برنامه جذاب و جالب و خوب‌ای منسجم و همچنين بسیار خوب را شاهد بودیم، در حالی که نخستین دوره برای خانم‌ها بود، در رشته‌های انفرادی دارت و همچنين تنیس روی میز استقبال خوبی داشتیم. در رشته والیبال که تیمی است و همچنين به هماهنگی و همچنين مربی و همچنين تمرین نیاز دارد، کمی انتخاب سخت‌تر بود، ولی آن هم‌روش که گفتم زيرا و به درستي که فضای بسیار خوبی را شاهد هستیم، می‌قدرت گفت در صورتي که مسابقات سال شمسي‌های بعد هم ادامه داشته باشد، همه استان‌ها خودشان را برای حضور آماده می‌کنند. جمعیت هلال‌احمر دارای سالن‌های ورزشی خوبی است و همچنين در سراسر کشور بیش از ٢٢٠ مجموعه ورزشی در اختیار دارد. این مسابقات به نظر من یک فرصت است، تا برای کارکنان و همچنين اعضا ایجاد انگیزه کند و همچنين از این فضاها و همچنين امکانات بهره بري و استفاده و همچنين خودشان را برای حضور در این رقابت‌ها در آینده آماده کنند.
انتخاب تیم‌ها و همچنين نفرات برای این رقابت‌ها به چه صورت بود، آیا از قبل آموزش خاصی دیده بودند؟
در سطح استان‌ها برای انتخاب تیم، مسابقات انتخابی داشتیم و همچنين از کسانی که با فراخوان رفت و آمد و مراجعه کرده بودند، تست‌هایی گرفته می‌شد و همچنين نفرات برگزیده در قالب تیم معرفی می شدند و همچنين تمرین‌های خود را شروع می‌کردند. من پیشنهاد می‌کنم در کل استان‌ها مسابقات مرحله استانی هم قبل از این مرحله برای بانوان داشته باشیم، تا منتخبان به دوره کشوری بیایند.
برای تیم‌های منتخب برنامه جذاب و جالب و خوب خاصی دارید؟ مثل حضور در رقابت‌های بین‌المللی؟
در رشته فوتسال، ابتکاری که از طرف اداره کل رفاه انجام شد، حضور چهره برتر فوتبال کشورمان برای استعدادیابی بود. فرشاد پیوس در این رقابت‌ها همه تیم‌ها را رصد می‌کند و همچنين بازی‌ها را به دقت می‌بیند و همچنين قرار است تیم منتخبی از هلال‌احمری‌ها انتخاب کند که به‌عنوان تیم منتخب جمعیت هلال‌احمر ایران می‌تواند در مسابقات لیگ و همچنين سازمانی هم حضور داشته باشد و همچنين خودشان را نشان دهند. در حوزه بانوان هم به نظر من این پتانسیل وجود دارد؛ مثلا در حوزه جوانان پیش از این تیم‌های تکواندو داشتیم که در مسابقات بین‌المللی حضور داشته‌اند یا در تیراندازی خانم نجمه خدمتی را داشتیم که در المپیک هم مقام دارند. به صورت موردی درخشش بانوان هلال‌احمری در رقابت‌های ورزشی را شاهد بوده‌ایم و همچنين مسلما می‌قدرت از این ظرفیت‌ها خیلی خوب بهره بري و استفاده کرد.
تیم هلال‌احمر در جهت اهداف و همچنين ارزش‌هایی که دنبال می‌کند، می‌تواند حامل پیام خاصی باشد؟
تیم‌های ورزشی حامل پیام صلح و همچنين دوستی خواهند بود؛ این مسابقات ورزشی هم به نوعی ارتباط داوطلبان و همچنين اعضای هلال‌احمر را بیشتر می‌کند و همچنين باعث می‌مي شود در حین برگزاری، دوستی‌های جدید شکل بگیرد و همچنين ارتباطات هلال‌احمری‌ها با هم بیشتر مي شود، چراکه قومیت‌های مختلفی را در این بازی‌ها می‌بینیم که با هم رقابت و همچنين بیشتر از آن هم رفاقت می‌کنند. کرد، لر و همچنين ترک، جنوبی و همچنين شمالی همه در کنار هم و همچنين از اعضای خانواده پهناور و بزرگ هلال‌احمر خواهند بود. ارتباط آنها و همچنين دوستی‌ها باعث می‌مي شود صلح و همچنين دوستی و همچنين همچنین یکی از اهداف مهم هلال‌احمر که تامین سلامت انسان‌هاست به واسطه ترویج ورزش ارتقا پیدا ‌کند.
عنوان رشته‌های انتخابی برای بانوان بر چه اساسی بوده است؟ چرا والیبال، تنیس و همچنين دارت؟
دستورالعمل مسابقات در دست اداره کل رفاه بود؛ در رشته والیبال علاقه‌مندی بین خانم‌ها بیشتر بود و همچنين بین آقایان هم فوتسال پرطرفدار‌تر است، به همین دلیل این دو ورزش تیمی در نظر گرفته شد. در قسمت و بخش مردان شنا و همچنين نجات غریق را هم داشتیم که بسیار خوب بود، حتی پیشنهاد من این است که برای ادامه این مسابقات در ‌سال شمسي آینده بیاییم رشته‌هایی را قرار دهیم که مرتبط با فعالیت‌ها و همچنين مسئولیت‌های هلال‌احمر هم باشد؛ مثلا رشته آمادگی جسمانی و همچنين شنا بسیار مهم است و همچنين جا دارد بانوان هم در این رشته‌ها حضور داشته باشند. در رشته‌های انفرادی هم دارت و همچنين تنیس نسبت به دیگر رشته‌ها طرفدار داشت و همچنين قابلیت اجرایی مسابقات هم برای ما فراهم بود.

 

منبع روزنامه کسي که عضو شهر است

سرپرست جمعیت هلال احمر شهرستان یزد با اشاره به اینکه دیدار با خانواده شهدا و همچنين ایثارگران یک وظیفه است، گفت: شهیدان و همچنين ایثارگران مظهر صلابت این مرز و همچنين بوم خواهند بود.

به نقل از روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان یزد ؛ سید مهدی حسینی سرپرست جمعیت هلال احمر شهرستان یزد اظهار داشت : به مناسبت ۱۳ جمادی الثانی سالروز وفات حضرت ام البنین (س) و همچنين روز تکریم مادران و همچنين همسران شهید ، جمعی از کارکنان و همچنين اعضا جوانان جمعیت هلال احمر با خانوداه شهدای امدادگر جمعیت هلال احمر ، شهیدان قصاب و همچنين عباسی دیدار  و همچنين گفتگوکردند.

وی با بیان اینکه شهیدان از همه هستی خود گذشتند تا امنیت و همچنين آرامش را برای ما به ارمغان آورند، افزود: امروز اقتدار و همچنين صلابت ما مدیون حماسه آفرینی شهیدان و همچنين ایثار گران است، عزیزانی که از همه تعلقات دنیوی قبل و همچنين به قرب الهی نائل آمدند.

در پایان این دیدار از مادر شهید قصاب و همچنين همچنین همسر شهید عباسی به پاس فداکاری ها و همچنين رشادت ها تجلیل به عمل آمد.

نخستین دوره انتخابات شورای اجرایی کانون دانشجویی هلال احمر آموزشکده فنی و همچنين حرفه ای دخترانه ایلام برگزار شد.

به نقل از روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان ایلام: انتخابات کانون هلال احمر دانشکده فنی دخترانه ایلام امروز به منظور تعیین شورای اجرایی این کانون با حضور ۱۸ کاندیدا برگزار شد.

انتخابات و همچنين شمارش آرا با حضور آقای دارابی مسئول مسائل فرهنگی، مشاور آموزشکده فنی، آقای رمضانی کارشناس مسائل جوانان شهرستان ایلام و همچنين آقای معصومی دبیرمجمع دانشجویی استان  برگزار شد.

دراین انتخابات بعد از رای گیری از بین ۱۸ فرد يا شخص نامزد انتخاباتی پنج فرد يا شخص به عنوان اعضای اصلی و همچنين دو فرد يا شخص به عنوان علی البدل انتخاب شدند.
باید گفت کانون های دانشجویی ابزاری برای مشارکت حداکثری دانشجویان در فعالیتهای اجتماعی و همچنين فرهنگی است. کانون هلال احمر می تواند با ارائه برنامه جذاب و جالب و خوب های منظم و همچنين جوون پسند در خصوص ارائه کمک های اولیه و همچنين فوریتهای درمانی گام موثری را در آشنایی دانشجویان با سرويس ها و خدمات درمانی بردارد. در این انتخابات بعد از رای گیری ۵ فرد يا شخص بعنوان اعضای اصلی و همچنين ۲ فرد يا شخص بعنوان عضو علی البدل تعیین شدند. خانم زینب دارابی، حدیث کرمخانی، حکیمه زارعی، مرضیه الهی فر و همچنين اکرم عزیزی بعنوان اعضای اصلی و همچنين خانمها زهره صفری، سهیلا جلیلیان بعنوان اعضای علی البدل انتخاب شدند.

دست يار مسائل جوانان جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه از پایان روند برگزاری کارگاه تربیت مربی در حوزه کار آفرینی ویژه اعضا جوانان هلال احمر منطقه غرب کشور به میزبانی استان کرمانشاه خبر داد.

به نقل از رابط خبری معاونت مسائل جوانان جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه؛ مختار اسدیان دست يار مسائل جوانان جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه ضمن بیان خبر پایان روند برگزاری کارگاه دو روزه آموزش تربیت مربی ویژه اعضای برگزیده جوانان جمعیت هلال احمر استان های کردستان، همدان، لرستان و همچنين کرمانشاه به میزبانی معاونت مسائل جوانان استان کرمانشاه تشریح کرد: با هدف شناسایی و همچنين تربیت جوانان هلال احمر علاقمند به فعالیت در حوزه کار آفرینی و همچنين کسب و همچنين کار، بعد از شرکت در دوره بومینو پلاس اولین دوره تربیت مربی با موضوع کارآفرینی، ویژه اعضا جوانان برگزیده استان های همدان، لرستان،کردستان و همچنين کرمانشاه با حضور اساتید موسسه کآشف و همچنين به میزبانی جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه برگزار شد.

اسدیان خاطرنشان کرد: اعضا جوانانی که در دوره تربیت مربی شامل دو دوره حضوری و همچنين دوره مجازی شرکت کرده اند بعد از گذراندن آن هم، اعضا در ارزیابی نهایی شرکت کرده و همچنين از بین آنان کسانی که در ارزیابی پایانی دوره پذیرفته می شوند، مدرک مربیگری کآشف دریافت می کنند و همچنين میتوانند مباحث پیرامون کارآفرینی را جهت دانش آموزان مقطع متوسطه اول تدریس نمایند.

ضمنا مراسم اختتامیه این دوره آموزشی با حضور حجت السلام و همچنين المسلمین حسن آبادی مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه، مهران فلاح رئیس اداره حراست استان، اعضا و همچنين اساتید شرکت کننده در کارگاه آموزشی برگزار شد.

به نقل از روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان ایلام؛ مسابقات طرح ملی دادرس از اوایل دی ماه سال شمسي جاری تا پایان سال شمسي با هدف آمادگی و همچنين تجربه و مهارت بالا آموزی دانش آموزان در روزهای سخت  در استان ایلام برگزار می مي شود.

مرحله شهرستانی طرح دادرس در مدارس شهرستان دهلران اجرا شد

فریدون ملک میرزایی رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان دهلران اظهار داشت: مرحله شهرستانی طرح دادرس «دانش‌آموز آماده در روزهای سخت» در مدارس شهرستان دهلران برگزار و همچنين تیم های منتخب جهت مرحله استانی مشخص شدند.

ملک میرزایی گفت: هفتمین مرحله شهرستانی المپیاد طرح ملی دادرس با شرکت  ۸ مدرسه در قالب  تیم های ۱۴ نفره در دو قسمت و بخش دخترک هاي جوان و ازدواج نکرده و همچنين‌ پسران جوان در سالن اداره آموزش و همچنين پرورش برگزار شد.

وی با اشاره به حضور ناظران استانی حین انجام آزمون مربوطه، ادامه داد: دانش آموزان در طرح ملی دادرس که در واقع یک‌ نوع تمرین عملی در محیط دوستانه و همچنين‌ سرشار از شور و همچنين‌ نشاط محسوب می مي شود، خود را مورد آزمایش و همچنين‌ سنجش در روزهای مخاطره قرار می دهند.

رئیس شعبه شهرستان با توجه به تأثیر اجرای چنین طرح هایی در ارتقاء سطح آمادگی دانش آموزان، اضافه کرد: المپیاد ملی دانش آموز آماده در روزهای سخت با هدف افزایش سطح ایمنی و همچنين خطر پذیری مدارس مقابله با حوادث و همچنين بلایای طبیعی در روزهای سخت آموزش می بینند و همچنين آماده می شوند.

وی خاطر نشان کرد:  ساماندهی تیم های اولیه مدیریت بحران مبتنی بر دانش آموزان آموزش دیده توانمند و همچنين برخوردار از تجربه و مهارت بالا های کارگروهی انجام شده است.

وی با بیان اینکه در این طرح حمل مصدوم، خروج اضطراری، پناه گیری ایمن، cpr، پانسمان، بانداژ، و همچنين اطفاء حریق به دانش آموزان آموزش داده شده، یادآور شد: در نهایت بعد از پایان آزمون نهایی کتبی و همچنين عملی از دانش آموزانی که بالاترین امتیاز را کسب کرده باشند در قالب یک تیم دخترک هاي جوان و ازدواج نکرده و همچنين یک تیم پسران جوان جهت شرکت در مرحله استانی انتخاب می‌ شوند.

شهرستان دهلران امسال هفتمین طرح ملی دادرس را  با ۸ مدرسه که شامل ۴ مدرسه دخترانه و همچنين ۴ مدرسه پسران جوان بود اجرا کرد.

در پایان تیم های برتر در دو تيم دخترک هاي جوان و ازدواج نکرده و همچنين پسران جوان  به ترتیب زیر معرفی شدند؛

در تيم دخترک هاي جوان و ازدواج نکرده: تیم اول (مدرسه هاجر) – تیم دوم (مدرسه بنت الهدی) – تیم سوم (مدرسه آسیه) و همچنين تیم مدرسه آسیه به عنوان تیم بشر دوست معرفی شد.
در تيم پسرا: تیم اول (مدرسه نمونه علامه طباطبایی) – تیم دوم (مدرسه آزادگان) – تیم سوم (مدرسه رسول اکرم (ص)) و همچنين تیم مدرسه آزادگان به عنوان تیم بشر دوست معرفی شد.

طرح ملی دادرس در شهرستان مهران

خانم گراوندی مسئول مسائل جوانان شهرستان مهران بیان کرد: هفتمین دوره  این مسابقات با حضور مسئولین آموزش و همچنين پرورش و همچنين جمعیت هلال احمر شهرستان در محل سالن شهید اسماعیلی آموزش و همچنين پرورش و همچنين در دو نوبت صبح (خواهران) به  تعداد ۳ تیم و همچنين عصر (برداران) به تعداد ۳ تیم در بین مدارس شهرستان برگزار گردید.

خانم گراوندی افزود: در پایان این مسابقات دو تیم برترانتخاب و همچنين جهت شرکت در المپیاد استانی معرفی میشوند.

وی هدف از طرح دادرس را افزایش سطح ایمنی دانش‌آموزان و همچنين کسب آمادگی آنان برای مقابله با حوادثی نظیر زلزله و همچنين مخاطرات طبیعی دانست.

وی در پایان گفت: تیم دادرس (مدرسه شهادت) بعنوان تیم برتر مسابقات برادران و همچنين تیم بشردوستی برتر انتخاب و همچنين در بین مدارس خواهران نیز تیم دادرس (مدرسه دخترانه فدک) بعنوان تیم برتر و همچنين تیم دادرس (مدرسه پروین اعتصامی) بعنوان تیم بشر دوست برتر انتخاب شدند.

دست يار مسائل جوانان جمعیت هلال احمر استان زنجان از برگزاری مسابقات مرحله شهرستانی المپیاد آماده طرح دادرس در مدارس این استان خبر داد .

 به نقل از  روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان زنجان ،فاطمه جمشیدی دست يار امورجوانان جمعیت هلال احمر استان به همراه علی منفرد رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان زنجان ۳۰بهمن  در حاشیه بازدید از نجوه برگزاری مرحله شهرستانی  طرح دادرس در شعبه زنجان اظهار داشت: آزمون کتبی المپیاد آماده با حضور دادرسان مدارس متوسطه اول  در شهرستان ها به صورت مجزا در دو قسمت و بخش دخترک هاي جوان و ازدواج نکرده و همچنين پسران جوان برگزار خواهد شد .

وی با اشاره به اینکه المپیاد دادرس در واقع تمرینی عملی در محیطی دوستانه است که دانش آموزان خود را به مرحله آزمایش بگذارند، افزود: این المپیاد در مرحله شهرستانی  بعد از آموزش مباحث دادرس در سطح شهرستانی  برگزار می مي شود  و همچنين از بین مدارس شرکت کننده در هر شهرستان یک مدرسه دخترانه و همچنين یک مدرسه پسرانه انتخاب خواهند شد  .

جمشیدی  ادامه داد: المپیاد آماده با هدف افزایش سطح ایمنی و همچنين خطرپذیری مدارس درمقابله با حوادث و همچنين بلایای طبیعی و همچنين ساماندهی تیم‌های اولیه مدیریت بحران مبتنی بر دانش آموزان آموزش دیده، توانمند و همچنين برخوردار از تجربه و مهارت بالا کارگروهی برگزار شده و همچنين بدون تردید استمرار اجرای این طرح می‌تواند در ارتقای سطح آمادگی دانش آموزان نقش مهمی ایفا کند.

جمشیدی ، اسکان اضطراری، اطفاء حریق، حمل مصدوم، احیاء قلبی ریوی، پناه گیری و همچنين خروج ایمن، شکستگی و همچنين آتل بندی، ارزیابی و همچنين کنترل نشانه ها و علائم حیاتی و همچنين خونریزی، پانسمان و همچنين بانداژ را شامل آیتم های برگزاری این مسابقات عنوان کرد.

وی با بیان اینکه  طرح دادرس با هدف ترویج و همچنين توسعه ظرفیت‌های خودامدادی و همچنين دگرامدادی در بین دانش‌آموزان برگزار می مي شود، عنوان داشت: در طرح دادرس دانش‌آموزان آموخته‌ها و همچنين داشته های امدادی خود را تمرین و همچنين از این تجربه و مهارت بالا در مواقع بحران در خانواده و همچنين جامعه بهره بري و استفاده می کنند.

 جمشیدی اظهار کرد : دراین دوره از مسابقات المپیاد آماده مرحله شهرستانی ۱۰۰ مدرسه و همچنين باشرکت ۱۴۰۰نفر از دانش آموزان رقابت خواهند کرد .

سرپرست جمعیت هلال احمر بهبهان گفت: ۱۱ مدرسه دخترانه و همچنين پسرانه در مرحله شهرستانی المپیاد آماده به رقابت پرداختند.

به نقل از روابط عمومی جمعیت هلال احمر خوزستان، حسین مرشد بهبهانی اظهار کرد: مرحله شهرستانی المپیاد آماده با شرکت ۵۶ دانش آموز پسر و همچنين ۹۸ دانش آموز دختر در سالن مدیریت بحران برگزار شد.

وی افزود: این مسابقه در دو نوبت صبح و همچنين عصر و همچنين با حضور ناظران استانی، دست يار پرورشی آموزش و همچنين پرورش شهرستان، آتش نشانی و همچنين اورژانس برگزار و همچنين میزان آمادگی تیم‌ها به نمایش گذاشته شد که خوشبختانه همه‌ی اشخاص شرکت کننده از آمادگی بالایی برخوردار بودند.

سرپرست جمعیت هلال احمر شهرستان بهبهان عنوان کرد: در این مرحله از مسابقات مدرسه شهیدان نحوی از پسران جوان و همچنين مدرسه‌ی قدس از دخترک هاي جوان و ازدواج نکرده توانستند مقام اول شهرستان را ازآن خود کنند و همچنين به مسابقات استانی راه پیدا کنند.

مرشدبهبهانی ادامه داد: این آزمون در دو قسمت و بخش کتبی و همچنين عملی اجرا شد که در قسمت و بخش عملی شرکت کنندگان در آیتم های ارزیابی و همچنين‌کنترل مصدوم، احیای قلبی ریوی، پناهگیری و همچنين خروج ایمن و همچنين حمل مصدوم به رقابت پرداختند.

وی با اشاره به اثرگذاری فعالیت‌های دانش آموزان در قالب طرح دادرس گفت: دادرس می‌تواند ضامن تحقق شعار مدرسه ایمن جامعه تاب آور باشد و همچنين با هدفمندی این طرح تیم‌های عملیاتی برای مواقع بحران تشکیل داد.

مسواک و همچنين خمیر دندان رایگان درمیان اعضای کانون غنچه های هلال احمر مهدکودک مارال زاهدان توزیع شد.

 به نقل از روابط عمومی جمعیت هلال احمر سیستان و همچنين بلوچستان، علیرضا میری دست يار مسائل جوانان استان گفت: طرح توزیع مسواک و همچنين خمیر دندان با مشارکت شبکه بهداشت شهرستان زاهدان درمیان غنچه های هلال برای ترویج فرهنگ بهداشت دهان و همچنين دندان و همچنين آموزش راه های پیشگیری از پوسیدگی دندان در سنین پایین اجرا شده است .

وی افزود: این اقلام در اختیار تمامی اعضای کانون غنچه های هلال احمر قرار گرفته است .

میری اضافه کرد: همچنين و علاوه بر توزیع مسواک و همچنين خمیر دندان رایگان، دندان های این تعداد از کودکان معاینه شد و همچنين آموزش صحیح مسواک زدن هم ارائه شد.

وی با تاکید بر لزوم فرهنگ سازی مناسب در خانواده ها برای پیشگیری از بیماری های دهان و همچنين دندان در سنین پایین افزود: ایجاد زمینه های مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري برای آشنایی کودکان و همچنين جوانان و نوجوانان با نحوه صحیح بهره بري و استفاده از مسواک در منزل و خانه و همچنين مدرسه ضروری است.

رئیس جمعیت هلال احمر کارون از اجرای مرحله شهرستانی طرح ملی دادرس در مدارس این شهرستان خبر داد.

به نقل از روابط عمومی جمعیت هلال احمر خوزستان، کوروش مهرزادگان اظهار کرد: ۲۰۰ دانش آموز آماده در روزهای سخت در شهرستان کارون آموزش های مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري را در حوزه امدادی فرا گرفتند.

وی افزود: آزمون عملی و همچنين کتبی طرح دادرس در مرحله شهرستانی و همچنين با حضور دادرسان ۶ مدرسه دوره متوسطه کارون در مدرسه شهید آلبوشوکه کوت سید صالح این شهرستان برگزار شد.

رئیس جمعیت هلال احمر کارون اضافه کرد: جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران و همچنين به تبع آن هم جمعیت هلال احمر کارون طرحی را تحت عنوان طرح دادرس که مخفف دانش‌آموزان آماده در روزهای سخت است را در آموزش و همچنين پرورش اجرا می‌کند که در این طرح ۲۰۰ دانش‌آموز آموزش های مورد نیاز را فراگرفتند.

مهرزادگان گفت: آموزش‌های طرح دادرس، دانش‌آموزان پایه هشتم را در زمینه‌های امداد، نجات، اسکان، چادر زنی و همچنين آنچه که در ارتباط و رابطه با حوادث و همچنين بلایای طبیعی و همچنين غیر طبیعی مورد نظر است،  آماده می‌کند تا بتوانند در شرایط بحران، خود، خانواده، هم‌کلاسی‌ها و همچنين حتی جامعه را زیر پوشش قرار دهند.

نقل از تصویری // حضور رییس نهاد جوانان هلال احمر در آئین اختتامیه اولین المپیاد ورزشی کارکنان و همچنين اعضای جمعیت هلال احمر در تاریخ ۲۱ February 2019 | 9:37 am منتشر شده است

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “نقل از تصویری // حضور رییس نهاد جوانان هلال احمر در آئین اختتامیه اولین المپیاد ورزشی کارکنان و همچنين اعضای جمعیت هلال احمر”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *