نفس هایی که زندگی می بخشند

نفس هایی که زندگی می بخشند

|نفس هایی که زندگی می بخشند از هلال ۱۴۷|

به همت کانون دانشجویی هلال احمر دانشگاه علوم پزشکی قزوین و همچنين معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی قزوین "جشن نفس" نکوداشت روز "اهدا اعضا – اهدا زندگی" برگزار شد.

به نقل از روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قزوین “جشن نفس” با حضور ۶۰ تن از خانواده های اهدا کننده عضو، منوچهرمهرام رئیس دانشگاه علوم پزشکی قزوین، حسن آصفی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قزوین، نادرمیرزایی دست يار مسائل جوانان جمعیت هلال احمر استان قزوین و همچنين دانشجویان بشردوست کانون دانشجویی هلال احمر دانشگاه علوم پزشکی قزوین برگزار شد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی قزوین تصمیم براهدای عضو را نهایت ایثار برشمرد و همچنين گفت: در شرایطی که مردن و مرگ مغزی تشخیص داده شده و همچنين تنها امید هر خانواده ای بازگشت مجدد عزیزشان به دنیاست، تصمیم بر اهدای عضو روحی پهناور و بزرگ میخواهد و همچنين این عین ایثار است.
وی در ادامه بر تعداد اهدا کنندگان استان قزوین از سال شمسي ۱۳۸۶ به تا حال اشاره کرد و همچنين توضیح داد: در کل ۷۱ مورد از موارد مردن و مرگ مغزی در استان قزوین منجر به اهدای عضو شده اند و همچنين ارگانهایی مانند: قلب، کلیه، کبد و همچنين نسوج را به
بیماران نیازمند پیوند، اهدا و همچنين سبب نجات جان بیماران و همچنين بهبود کیفیت زندگی آنها شده اند.
به گفته رئیس دانشگاه علوم پزشکی قزوین با توجه به موقعیت جغرافیایی استان قزوین و همچنين راه های ارتباطی جاده ای متنوعی که وجود دارد، آمار سوانح جاده ای و همچنين متاسفانه مردن و مرگ ها مغزی ناشی از آنها بالاست ولي بايد توجه داشت به نظر میرسد فرهنگ سازی برای رضایت گیری خانواده ها برای اهدای عضو در زمانی که هنوز ارگان ها قابلیت اهدا دارند بیشتر باید صورت گیرد.
در ادامه این مراسم حسن آصفی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قزوین ضمن تقدیر از خانواده های اهداکنندگان، در مورد فعالیت های این جمعیت در جهت فرهنگ سازی و همچنين صدور کارت اهدا عضو توضیحاتی داد و همچنين از همت کانون دانشجویی هلال احمر دانشگاه علوم پزشکی قزوین به جهت برگزاری این مراسم تقدیر نمود و همچنين گفت: جوانان از اصلی ترین مروجان نوع دوستی و همچنين بشردوستی خواهند بود.
سهیلابختیاری دبیرکانون دانشجویی هلال احمر دانشگاه علوم پزشکی عنوان کرد: امروزه جامعه ما نیازمند مهربانی و همچنين نوع دوستی است. کانون دانشجویی هلال احمر دانشگاه علوم پزشکی قزوین در جهت نمایش دادن نمونه ای از
رفتارهای مهربانانه و همچنين الگوهای نوع دوستی همت به برگزاری این مراسم گمارد و همچنين از دانشجویان بشردوست اجراکننده این مراسم قدردانی کرد. و همچنين در پایان این مراسم از خانواده های اهداکنندگان عضو تقدیر به عمل آمد و همچنين
در حاشیه این مراسم ثبت نام وصدور کارت اهدا عضو انجام شد.
همچنین بمناسبت “روز اهداعضو- اهدا زندگی” کانون دانشجویی هلال احمر دانشگاه پیام نور قزوین نیز اقدام به ثبت نام و همچنين صدور کارت اهدا عضو برای دانشجویان بشردوست این دانشگاه نمود.

نفس هایی که زندگی می بخشند در تاریخ ۳ June 2019 | 7:54 pm منتشر شده است

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “نفس هایی که زندگی می بخشند”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *