معرفی برترین دانشگاه ها جهت تحصیل در کانادا

http://migrate.mento.ir/services/%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%AA-%D8%A8%D9%87-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86-%D8%A7%D9%82%D8%A7%D9%85%D8%AA

تحصیل در کانادا و زندگی در کانادا به شرایط خوب زندگی از نظر اقتصادی, اجتماعی و تنوع فرهنگی باعث شده تا این کشور به یکی از کشور های که بیشترین تعداد مهاجر را در سال پذیرش می نماید تبدیل شود.تنوع نژادی کانادا به نحوی است که در حدود نیمی از جمعیت ۳۶ میلیونی این کشور را مهاجرین یا همان متولد شدگان خارج از خاک کانادا تشکیل می دهند.درصدی از این مهاجران را دانشجویان تشکیل میدهند.دانشجویانی که به دنبال تحصیل در کشور پیشرفته و مدرن با سطح علمی بالا هستند .در رنکینگ جهان ی اعلام شده جهت بهترین دانشکده های جهان , سهم کانادا پنج دانشگاه در ۱۰۰ دانشکده اول جهان است .

این مورد نشانگر سطح بالای سیـستم روش ی این کشور است.مدارک دانشکده های بین المللی در سطح جهان ی مورد تایید اکثریت کشورها میباشند.اما در بعضی موارد , کشور هایی هستند که این مدارک را هم با استاندارد های آموزش ی خود مفرق میدانند! پس قبل از كار جهت تحصیل در هر دانشکده خارجی به لیست دانشکده های معتبر از نظر سیسـتم آموزش ی کشور مد نظرتان جهت کار و زندگی نبرخي بیاندازید.در قدم بعدی نیز جهت تحصیل در کانادا یا هر کشور دیگری از طریق موسسات یا دفاتر معتبر اعزام دانشجو اقدام نمایید.در ادامه لیستی از پنج دانشکده برتر کانادا در سطح جهان ی آماده کرده ایم تا با آنها آشنایی پیدا بکنید .

۱٫دانشکده مک‌مستر

دانشگاه مک مستر یک دانش کده دولتی است که در شهر همیلتون استان انتاریو کانادا قرار دارد. این دانشگاه با پردیسی ۱۲۱ هکتار، دارای ۶ دانشکده علوم، مهندسی، بهداشت، علوم آدم ی، علوم اجتماعی تجارت است. نام دانش کده از ویلیام مک‌مستر نماینده مجلس سنای کانادا بانکدار گرفته شده که ۹۰۰ هزار دلار کانادا برای احداث این دانشگاه از خود به ارث گذاشت.دانش کده مک‌مستر بیش از ۲۵ هزار دانشجوی کارشناسی و ۴هزار دانشجوی تحصیلات تکمیلی است. در سال تحصیلی ۲۰۱۵–۲۰۱۶ دانشکده مک‌مستر در جدول رتبه‌بندی دانشگاه ‌ها، در کانادا در مقام چهارم در جهان در مقام نود و چهارم بررسی شده است.

۲٫دانش کده مک‌گیل

دانشگاهي در شهر مونترئال از استان کِبک در کانادا است. این دانشکده در سال ۱۸۲۱ تأسیس شده‌است. دانشکده نام جیمز مک‌گیل تاجر مشهور اسکاتلندی را بر خود دارد. مک‌گیل یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه ‌های کاناداست که در دورهٔ استعمار بریتانیا و ۴۶ سال قبل از تأسیس کشور کانادا افتتاح شد.با داشتن ۲۱ دانشکده و موسسهٔ تکنولوژی، بیش از ۳۰۰ گونه مدرک در انواع علوم مختلف از عبارت پزشکی حقوق ارائه می‌دهد. پردیس اصلی این دانشکده در مساحتی به اندازهٔ ۳۲ هکتار در پای کوه سلطنتی در مرکز شهر مونترال قرار گرفته‌است. پردیس دوم، پردیس Macdonald با مساحتی به اندازهٔ ۶٫۵ کیلومتر مربع در مزارع زمین‌های جنگلی در “سنت-آن-دو-بلوو، کبک”، در ۳۰ کیلومتری غربی محوطه دانش کده در مرکز شهر است. چنانچه چه زبان راهنمای ، زبان انگلیسی است، ولی دانش جویان حق دارند برای ارسال هر گونه تکلیف نمره‌ای از زبان انگلیسی یا زبان فرانسه استفاده کنند، به جز زمانی که یادگیری یک زبان معین منظور هدف است. بیش از ۳۴۰۰۰ دانشجو در مک گیل تحصیل می‌کنند که حدود یک پنجم آنان را دانشجویان خارجی تشکیل می‌دهند.مک گیل بهترین رتبهٔ دانشگاهي را در بین دانش کده ‌های کانادا داراست و در رتبه بندی جهان ی منتشر شده در سال ۲۰۰۹ رتبهٔ هجدهم جهان را در اختیار داشت.با داشتن بیش از ۲۰۰ هزار دانش آموخته و استاد در همه جهان مک‌گیل یکی از شناخته شده‌ترین دانشگاه ‌ها در زمینه‌های مختلف علوم است.به عنوان نمونه می‌توان به یازده برندهٔ جایزهٔ نوبل، دو نخست وزیر، سه فضانورد، چهار قاضی دادگاه عالی کانادا، سه رهبر کشورهای خارجی، نه برندهٔ جایزهٔ آکآدم ی، سه برندهٔ جایزه پولیتزر، و بیست پنج مدالیست بازی‌های المپیک نام برد.

۳٫دانشگاه بریتیش کلمبیا

دانشگاه بریتیش کلمبیا یا UBC در پوینت گری در شهر ونکوور، از استان بریتیش کلمبیای کانادا واقع است. محل آن از مرکزشهر ۲۰ دقیقه فاصله دارد، و در همسایگی بسیار زیاد ی از دریاکنارهای مکانی است. دریاکنار رک، از بزرگ‌ترین دریاکنارهای پوشش به اختیار جهان ، از این عبارت ‌اند. پارک منطقه‌ای پاسیفیک اسپیریت با مساحت ۷٫۶۳ کیلومترمربع مانند کمربند سبزی بین شهر و پردیس دانشکده عمل می‌کند. در عین حال، تصویر کوه‌های پوشیده از درخت به شمال و اقیانوس آرام به غرب، نظر ناحیه را تشکیل می‌دهند.مساحت پردیس دانشگاه ۱٫۷۵ کیلومترمربع است ساختمان‌های آن ۱٬۰۹۱٬۹۹۷ مترمربع را اشغال می‌کنند. کادر تدریسی تمام‌زمان دانش کده و دیگر کارکنان تمام‌زمان آن به ترتیب ۳٬۱۶۷ و ۴٬۶۱۲ نفر هستند . دانش‌جویان آن در دوره کارشناسی ۳۳٬۵۵۶، در دوره‌های کارشناسی ارشد و بالاتر ۷٬۳۷۹ فارغ التحصیلان آن بیش از ۱۸۰٬۰۰۰ نفر از ۱۲۰ کشور جهان هستند .در سال ۲۰۰۴ دانشکده بریتیش کلمبیا در مراسمی به دزموند توتو دالای لامای چهاردهم دکترای افتخاری اهدا کرد.دانشکده بریتیش کلمبیا یکی از زیاد دیده شده تیرین و خوشنامتیرین دانش کده های کشور کانادا در سطح جهان است .

۴٫دانشکده تورنتو

دانشکده تورنتو، بزرگ‌ترین مهم‌ترین دانشگاه کانادا بوده که در شهر تورنتو قرار دارد. این دانشگاه در سال ۱۸۲۷ تأسیس شده در در کل پردیس‌ها حدود ۷۳٬۰۰۰ نفر دانشجو دارد.این دانشگاه بسیار زیاد معتبر، عضو انجمن دانشگاه ‌های آمریکایی می‌باشد.بر طبق رتبه‌بندی دانشکده ‌های جهان در روش عالی بوسیله موسسه تایمز در سال ۲۰۱۵، دانش کده تورنتو در محل ۱۹ در سطح جهان و رتبه ۱ در کانادا قرار گرفت. در حالی که بر اساس |نظامِ رتبه بندی QS در سال ۲۰۱۵، این دانشگاه در رتبه ۳۴ جهان و رتبه ۲ در کانادا قرار گرفته‌است.در رتبه‌بندی علمی دانشگاه ‌های جهان در سال ۲۰۱۴، دانشکده تورنتو در محل ۲۴ جهان و اهمیت اول در کانادا قرار گرفت.

۵٫دانشگاه آلبرتا

دانش کده آلبرتا در سال ۱۹۰۸ میلادی تأسیس شد. پردیس این دانش کده در جنوب رود ساسکاچوان شمالی در شهر آدم ونتون قرار دارد.دانش کده آلبرتا بیش از ٣٩٠٠٠ دانشجو دارد که از آن بین بیش از هشت هزار نفر دانشجوی تحصیلات تکمیلی می باشند . این دانشکده بیش از ٣٦٠٠ کارمند آموزش ی دارد (حاوی استادها، محققان پسادکترا و دستاصحاب روش /پژوهش تحصیلات تکمیلی). از زمان تاسیس دانشکده تا انتها سال ٢٠١٣ میلادی بیش از ٢٥٠٠٠٠ نفر از دانش کده آلبرتا فارغ التحصیل شده اند. جو کلارک نخست وزیر قبلی کانادا و ریچارد ادوارد تایلور نظریه پرداز سرشناس فیزیک دریافت کننده جایزه نوبل در فیزیک از عبارت فارغ التحصیلان سرشناس دانشکده آلبرتا می باشند . دانش کده آلبرتا جزو پنج دانشگاه برتر کانادا و ۱۰۰ دانش کده برتر جهان است .از مجموعه دانشکده های این دانشگاه میتوان به دانشکدهٔ آگوستانا, دانشکدهٔ آموزش , دانشکدهٔ تحصیلات تکمیلی پژوهش, دانشکدهٔ تربیت بدنی, دانشکدهٔ پرستاری, دانشکدهٔ پزشکی و دندان‌پزشکی, دانشکدهٔ داروسازی, دانشکدهٔ حقوق, دانشکدهٔ کشاورزی، جنگل‌داری, دانشکدهٔ مهندسی, دانشکدهٔ هنر … اشاره نمود.

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “معرفی برترین دانشگاه ها جهت تحصیل در کانادا”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *