مسابقات رباتیک کانون های هلال احمر در قزوین برگزار شد

مسابقات رباتیک کانون های هلال احمر در قزوین برگزار شد

|مسابقات رباتیک کانون های هلال احمر در قزوین برگزار شد از هلال ۱۴۷|

مسابقات رباتیک کانون های دانش آموزی جمعیت هلال احمر قزوین با حضور دست يار دانش آموزی نهاد جوانان و همچنين مسئولان استانی روز یکشنبه با حضور ۹۶ شرکت کننده برگزار شد.

به نقل از روابط عمومی نهاد جوانان هلال احمر، در این رقابت ها دانش آموزان ۶ مدرسه دخترانه که از اعضای کانون های جمعیت هلال احمر بودند به رقابت پرداختند.

مسابقات دانش آموزان پسر نیز از میان دانش آموزان ۶ مدرسه از امروز دوشنبه آغاز خواهد شد. دست يار دانش آموزی نهاد جوانان هلال احمر در بازدید از این مسابقات گفت: این رقابت ها با هدف آشناسازی دانش آموزان فعال در حوزه امدادرسانی با فناوری های نوین در این حوزه در حال برگزاری است.

سعید بابایی افزود: این مسابقات اهمیت بهره بري و استفاده و همچنين کاربرد فناوری در حوزه امداد رسانی در بلایا و همچنين حوادث غیرمترقبه را به ما گوشزد می کند و همچنين می تواند استعداد علمی دانش آموزان ما را برای ساخت ربات های امدادگر شکوفا سازد.

حسن آصفی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قزوین نیز در حاشیه این مسابقات یادآور شد: این جمعیت در استان دارای۱۴۰ کانون دانش آموزی است که هر کانون با عضویت ۵۰ فرد يا شخص تشکیل شده است.

وی اظهار داشت: برگزاری این مسابقات روحیه جمعی و همچنين مشارکت جویانه در انجام کارها را بین شرکت کنندگان تقویت می کند.

این مسئول گفت: شرکت کنندگان در این رقابت ها قبل از این با نحوه کار با ربات و همچنين جمع آوری قطعات و همچنين به کارگیری آنها آشنا شده اند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قزوین گفت: تیم های منتخب این مسابقات در رقابت های کشوری به عنوان نماینده استان شرکت خواهند کرد.

شیرین مقدسی ، رئیس اداره دانش آموزی جمعیت هلال احمر استان قزوین هم در حاشیه مراسم افتتاحیه در گفتگو با روزنامه نويس و خبرنگار مهر اظهارداشت: مهمترین هدف ما از برگزاری این مسابقات آشنایی بیشتر دانش آموزان با فعالیت های گسترده جمعیت هلال احمر است تا مطلع شوند که کار جمعیت تنها و فقط مسائل امدادی نیست.

وی افزود: هدف دیگر از این رقابتها توانمند سازی دانش آموزان برای کارهای گروهی است و همچنين در کنار آن هم تلاش می کنیم تا تکنولوژی جدید رباتیک را در قسمت و بخش امداد رسانی وارد کرده و همچنين معرفی کنیم.

مقدسی تصریح کرد: دانش آموزان جمعیت هلال احمر بعد از آموزش ۲۴ ساعته توانسته اند با قطعاتی که در اختیار آنها گذاشتیم توانمند شده و همچنين ربات بسازند که این کار بسیار ارزشمند است.

رئیس اداره دانش آموزی جمعیت هلال احمر استان قزوین یادآورشد: این مسابقات با استقبال خوب دانش آموزان روبرو شده است و همچنين امیدواریم به نتایج خوبی برسیم.

مقدسی گفت: هدف دیگر ما از برگزاری این مسابفات کمک به نیروهای امدادی از سوی گروههای متنوع و گوناگون و مختلف در هنگام بحران است و همچنين در این میان می قدرت از همه اشخاص شامل دانش آموزان برای مشارکت در مدیریت بحران بهره بري و استفاده بهینه کرد.

وی اضافه کرد: در صورتي که ابزار رباتیک در اختیار دانش آموزان قرار گیرد و همچنين جوانان و نوجوانان با ابزار روز آشنا شوند می قدرت در بحران از کمک این اشخاص در جمع خانواده های آسیب دیده بخوبی بهره برداری کرد.

مقدسی بیان کرد: بهره بري و استفاده از پهبادها برای شناسی آسیب دیدگان از دیگر کارهایی است که آموزش آن هم نیز آغاز شده و همچنين معاونت جوانان جمعیت هلال احمر آموزش جوانان و نوجوانان و همچنين جوانان را با جدیت پیگیری می کند.

وی اظهارداشت: کانونها در سطح دانش آموزی درهشت مدرسه و۱۱۰۰ مرکز آموزش عالی فعال شده اند و همچنين کسانی که علاقمند به کارهای آموزشی، امدادی و همچنين خود امدادی خواهند بود می توانند در کلاس های تخصصی شرکت کنند.

در این رقابت ها ۹۶ دانش آموز دختر و همچنين پسر در قالب ۱۲ تیم در مدت یک روز با هم مسابقه می دهند و همچنين تیم های منتخب در مسابقات کشوری به عنوان تیم استان شرکت خواهند کرد.

مسابقات رباتیک کانون های هلال احمر در قزوین برگزار شد در تاریخ ۲۲ October 2018 | 10:24 am منتشر شده است

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “مسابقات رباتیک کانون های هلال احمر در قزوین برگزار شد”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *