مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم: مهم ترین دستاورد هلال احمر در طول ۴۰ سال شمسي جذب سرمایه های جوون متعهد است

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم: مهم ترین دستاورد هلال احمر در طول ۴۰ سال شمسي جذب سرمایه های جوون متعهد است

|مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم: مهم ترین دستاورد هلال احمر در طول ۴۰ سال شمسي جذب سرمایه های جوون متعهد است از هلال ۱۴۷|

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم گفت: مهم ترین دستاورد هلال احمر در طول ۴۰ سال شمسي جذب سرمایه های جوون متعهد و همچنين حضور در فعالیت های نوعدوستی است.

به نقل از روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قم؛ دکتر محمد گل فشان در نشست صمیمی در خبرگزاری ایرنا با گرامیداشت ایام دهه فجر و همچنين فاطمیه گفت: مجموعه هلال احمر جزء معدود دستگاههایی می باشد که بدون بودجه دولتی به خدمت می پردازد.

وی تصریح کرد: سرمایه اصلی این جمعیت اعضای داوطلب جوون و همچنين امدادگرانش است، مهم ترین دستاورد هلال احمر در طول ۴۰ سال شمسي جذب سرمایه های جوون متعهد و همچنين حضور در فعالیت های نوعدوستی است.

گل فشان بیان کرد: ما کمک به نیازمندان را وظیفه خود در نوعدوستی می دانیم و همچنين اخیرا اکیپ درمانی به سیستان بلوچستان اعزام شد و همچنين در فعالیت های فرهنگی و همچنين تامین اقلام مورد نیاز و همچنين درمان اشخاص فعالیت هایی انجام شد.

وی اظهار کرد: فرهنگ سازی کارهای خیرخواهانه یکی از وظایف مهم جمعیت هلال احمر است در این ارتباط طرح هایی داریم تا بتوانیم به نوعی به نیازمندان واقعی کمک کنیم.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم افزود: در مهدکودک ها طرحی به نام دست های مهربان در تحویل اسباب بازی های که بهره بري و استفاده نمی کنند داریم تا این اقلام را به نیازمندان برسانیم این فرهنگ کمک کردن و همچنين نوعدوستی باید در جامعه نهادینه مي شود.

وی عنوان کرد: می قدرت به راحتی ساماندهی کرد تا شهروندان و مردم شهر اقلامی که نیاز ندارند را در اختیار نیازمندان واقعی قرار دهند در این باره فعالیت های گسترده ای انجام شده است.

گل فشان خاطرنشان کرد: هلال احمر یکی از رسالت خود را تسکین آلام بشری می داند در این باره تامین نیازهای غذایی و همچنين اقلام مورد نیاز برای شهروندان و مردم شهر یکی از حرکت های پهناور و بزرگ در تسکین آلام بشری است.

وی افزود: در تامین جهیزیه اقلامی را در اختیار نوعروسان قرار می دهیم امسال بیش از ۵۷ جهیزیه به نوعروسان اهداء کرده ایم و همچنين در حفظ کرامت انسانی، آن هم را نمایان و همچنين رسانه ای نمی کنیم.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم بیان کرد:به نظرم همدلی های قبل از انقلاب باید به جامعه برگردد هلال احمر در این مسیر خیلی قدم برمی دارد تا بتواند همدلی و همچنين نوعدوستی را گسترش دهد.

وی گفت: اول ماه کارمندان هلال احمر از حقوق خودشان اقلامی مانند مرغ خریداری می کنند و همچنين اول ماه مرغ جديد و تو و تازه را در اختیار نیازمندان واقعی قرار می دهند این حرکات خودجوش در حوزه داوطلبان است.

گل فشان مطرح کرد: ساماندهی خیرین یکی از کارهای مهم است در این باره مجمع خیرین داریم و همچنين با تلاش آن هم ها درمانگاهی در نیروگاه در حال احداث است و همچنين همه قدرت را در احداث این طرح روی خیرین گذاشته ایم تا در این منطقه محروم سرويس ها و خدمات درمانی مناسبی ارائه مي شود.

وی بیان کرد: ۵ سال شمسي است که مجمع خیرین فعالیت خود را آغاز کرده اند و همچنين در بسیاری از پروژه ها و همچنين کمک به نیازمندان حضوری فعال دارند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم تصریح کرد:در ایام عید و همچنين ماه رمضان سبد کالا در اختیار نیازمندان قرار می دهیم سال شمسي قبل بیش از ۳ هزار سبد کالا بین نیازمندان توزیع شد که در حفظ کرامت خانوار در قالب بن خرید ارائه می مي شود.

وی خاطرنشان کرد: در هلال احمر بحث های فرهنگی را پیگیری می کنیم و همچنين سفره های نذری در ایام خاص با نام سفره های مهربانی برپاست در نوروز و همچنين طرح رحمت کمک ها در سبد کالا نیز جمع آوری می مي شود و همچنين در رمضان به نام همای رحمت است.

گل فشان عنوان کرد: در کارهای فرهنگی حضور داریم و همچنين دسته های عزاداری از طرف جوانان و همچنين داوطلبین تشکیل می مي شود به طوری که در تشکیل هیات علی اکبر قم در سطح کشور از قم این ایده را گرفتند هر حرکت زیبایی که شکل بگیرد نوید قسمت و بخش یک اقدام فرهنگی است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم اظهار کرد: در بحث جوون ها کانون های مختلفی زيرا و به درستي که طلاب و همچنين دانش آموزی و همچنين دانشجویی و همچنين غنچه های هلال را داریم.

وی بیان کرد: همچنین طرح دادرس در سطح مدارس انجام می مي شود که ۱۳۰ مدرسه هر کدام دو تیم دادرس فعال خواهند بود که روند آموزش و همچنين برنامه جذاب و جالب و خوب ریزی در این باره کاری سخت است ولي بايد توجه داشت همراهی آموزش و همچنين پرورش خوب بوده است.

گل فشان تصریح کرد: در منطقه ها و مناطق محروم در صورتي که ساختمانی در اختیار ما قرار دهند تجهیز و همچنين زمان بيکاري و اوقات تفريح را برای جوانان غنی سازی می کنیم.

وی در مورد حوزه درمان ادامه داد: قیمت داروهای صعب العلاج سنگین است و همچنين نیازمندی دارو افزایش یافته است خیرین بیشتر در تامین این اقلام هزینه می کنند البته گاهی ۲ تا ۱۰ میلیون تومان هزینه داروست که در این باره همراهی خیرین را داریم.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم خاطرنشان کرد: قبلا درمانگاه حرم در خیابان ارم داشتیم به دلیل محدودیت های رفت و همچنين آمد منتقل شد برانیم تا درمانگاه در نیروگاه ساخته مي شود و همچنين فعالیت ها افزایش یابد.

وی گفت: اخیرا قسمت و بخش پروتز سازی و همچنين اندام سازی را راه اندازی کرده ایم قبلا باید بیماران به تهران می رفتند و همچنين امروز به راحتی در قم با بهترین کیفیت و همچنين نازل ترین قیمت این اندام ساخته می مي شود با توجه به اینکه از قشر ضعیف برای این قسمت و بخش رفت و آمد و مراجعه می کنند تمهیداتی در خدمت رسانی به آن هم ها داریم.

گل فشان بیان کرد: با توجه به مسئولیت پزشکی حج عهده دار وظایفی هستیم و همچنين در این باره در طول سال شمسي طرح هایی را داریم.

وی در مورد حوزه امداد تصریح کرد:خوشبختانه با پیگیری های زیاد هلوکوپتر در قم البته با هزینه های بالایی مستقر است و همچنين به خدمت می پردازیم.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم یکی از فعالیت ها را بحث اموزش برشمرد و همچنين عنوان کرد:آموزش های ما با قیمت های بسیار پایین انجام می مي شود این آموزش ها در روند تجربه و مهارت بالا آموزی جوانان و همچنين کسب کارو بار يا کسب و کار يا همان شغل موثر است.

وی خاطرنشان کرد: منزل و خانه های هلال یکی از اقدامات مهم در قم بوده است شهرستان قم یک شهرستان است ولی در شهرهای جعفریه و همچنين کهک و همچنين سلفچگان شعباتی راه اندازی کردیم و همچنين جوانان در این قسمت و بخش ها قوی خواهند بود و همچنين در مسابقات دادرس در سال شمسي قبل جعفریه و همچنين امسال کهکی ها رتبه آوردند.

گل فشان یادآور شد: خیلی از فعالیت ها جزء وطایف قانونی ما نیست ولی حرکت هایی در جهت خدمت بیشتر به شهروندان و مردم شهر داشته ایم.

وی گفت: در جعفریه پایگاه جاده ای نیز قرار داده ایم و همچنين امکانات و همچنين هزینه هایی انجام شده است سرويس ها و خدمات توسط مجموعه هلال احمر در حوزه های متنوع و گوناگون و مختلف در حال انجام است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم متذکر شد: مهم ترین دستاورد هلال احمر در طول ۴۰ سال شمسي جذب سرمایه های جوون متعهد و همچنين حضور در فعالیت های نوعدوستی است.

وی عنوان کرد: در طول ۴۰ سال شمسي سرعت مان کم و همچنين زیاد شده و همچنين نوسان داشته ایم ولي بايد توجه داشت رو به رشد و همچنين توسعه قدم برداشتیم.

گل فشان بیان کرد: امروز جمعیت هلال احمر قوی ترین روزهای خود را سپری می کند با حضور جوانان و همچنين داوطلبان از یک جمعیت قدرتمندی برخوردار هستیم.

وی بیان کرد: اندام سازی یکی از فعالیت های مهم هلال احمر است که در این زمینه در تهران با هزینه های بالایی انجام می مي شود.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان قم تصریح کرد:اسکن کف پا یکی از اقداماتی است که در آن هم به خوبی انحنا و همچنين صافی را نشان داده می مي شود.

وی گفت: صاف بودن کف پا عوارض اسکلتی زیادی دارد وقتی کف پا صاف باشد برای پا کفی با هزینه ۵۰ قسمت و بخش تخفیف طراحی می کنیم.

گل فشان یادآور شد: اسکن کف پا در دهه فجر برای دانش آموزان رایگان انجام می مي شود این فعالیت ها سودی برای هلال احمر ندارد ولي بايد توجه داشت در جهت خدمت گام برمی داریم.

وی افزود: دستگاه اسکنر کف پا از دستگاههای مجهز داخلی است و همچنين عملکرد خوبی دارد و همچنين در قم نیست در حاشیه نمایشگاه دستاوردهای انقلاب اسلامی این دستگاه را در مصلی در اختیار شهروندان و مردم شهر قرار داده ایم.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم بیان کرد: در قسمت و بخش توانمندی حتی از ظرفیت خیرین بهره بري و استفاده می کنیم چرا که برای اقشار ضعیف هزینه هایی وجود دارد که نیاز به همت خیرین است هر چند هلال احمر در این حوزه نیز کمک های زیادی دارد.

 

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم: مهم ترین دستاورد هلال احمر در طول ۴۰ سال شمسي جذب سرمایه های جوون متعهد است در تاریخ ۴ February 2019 | 1:51 pm منتشر شده است

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم: مهم ترین دستاورد هلال احمر در طول ۴۰ سال شمسي جذب سرمایه های جوون متعهد است”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *