مدرسه دوستی و همچنين ایمن

مدرسه دوستی و همچنين ایمن

|مدرسه دوستی و همچنين ایمن از هلال ۱۴۷|

پنجمین دوره جشنواره فیلم کوتاه دانش‌آموزی مدرسه توسط موسسه الگوی توسعه فرهنگ قلم و همچنين با حمایت نهاد جوانان جمعیت هلال‌احمر برگزار شد.

به نقل از روابط عمومی نهاد جوانان هلال احمر، پنجمین دوره جشنواره فیلم کوتاه دانش‌آموزی باهدف بالا بردن روحیه مشارکت علمی فرهنگی دانش آموزان در فعالیت‌های داوطلبانه و همچنين خلاقانه و همچنين ایجاد فرصت و همچنين بستری مناسب برای بروز و همچنين نشر عقاید، حرف‌ها و همچنين دغدغه‌های دانش‌آموزی در تاریخ ۲ اسفندماه ۱۳۹۷ اعلام فراخوان کرد.

در این دوره از جشنواره از ۳۱ استان و همچنين ۱۲۰ شهرستان کشور، آثار به دبیرخانه جشنواره ارسال گردیده است. دبیرخانه جشنواره مجموع ۱۲۵۰ عدد فیلم در قسمت و بخش اصلی (۶ محور داستانی، مستند، علمی آموزشی، پویانمایی، فتوکلیپ و همچنين تیزر تبلیغاتی) و همچنين ۲۲۶ عدد فیلم‌نامه در قسمت و بخش جانبی دریافت کرد.

دست يار دبستانی و همچنين دانش‌آموزی نهاد جوانان در موردحمایت از برگزاری جشنواره فیلم کوتاه مدرسه گفت: قریب به صدسال است که جمعیت هلال‌احمر و همچنين صلیب سرخ تشکیل و همچنين در راستای فعالیت‌های بشردوستانه حرکت می‌کند. از دغدغه‌ای اصلی جمعیت هلال‌احمر و همچنين نهاد جوانان ایجاد امنیت و همچنين محیطی ایمنی برای دانش آموزان و همچنين گسترش فرهنگ بشردوستی است.

وی افزود: همین علت موضوعاتی مانند مدرسه ایمن و همچنين مدرسه دوستی به جشنواره فیلم کوتاه مدرسه ارائه شد چراکه رعایت جوانب ایمنی با توجه به طرح دادرس (دانش آموزان آماده در روزهای سخت) که بعد از حادثه‌ آتش‌سوزی مدرسه‌ی شین‌آباد در نهاد جوانان برگزار شد این نیاز دیده شد مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري است مسئولین و همچنين دانش آموزان در ایمن‌سازی مدارس فعالیت کنند

بابایی بیان کرد: آن هم‌روش که مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري است دانش آموزان نسبت به موارد ایمنی حساس‌تر و همچنين آموزش‌دیده باشند از طرفی مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري هست دانش‌آموزانی که با جمعیت هلال‌احمر همکاری می‌کنند به‌عنوان سفیران نوع‌دوستی، مهربانی را درون جامعه، مدرسه و همچنين خانواده گسترش دهند.

وی ادامه داد: با توجه به موضوعات ارائه‌شده به پنجمین دوره فیلم کوتاه مدرسه ۷۹ اثر با موضوعات ایمنی در مدرسه و همچنين مدرسه دوستی به جشنواره راه یافت که درنهایت یک اثر بانام یار دبستانی ساخته‌شده توسط امیرحسین گل ریز- امیر سالار علی‌الحساب – علیرضا کاظمیان- ماهان وظیفه- امیرحسین صابری پایه نهم از تهران به‌عنوان فیلم برتر انتخاب شد.

وی با بیان اینکه زبان هنر به‌عنوان ابزاری کارآمد برای انتقال مفاهیم موردنظر نهاد‌ها و همچنين نهاد در اذهان عمومی و همچنين جامعه است گفت: امیدواریم در سال شمسي‌های آتی جمعیت هلال‌احمر سرمایه‌گذاری‌های بیشتر و همچنين مؤثرتری در به‌کارگیری هرچه بیشتر از زبان هنر درزمینهٔ اشاعه آموزش‌های امدادی و همچنين فعالیت‌های بشردوستی در جامعه جوانان و نوجوانان و همچنين دانش‌آموزی کشور داشته باشد.

مدرسه دوستی و همچنين ایمن در تاریخ ۶ August 2019 | 1:41 pm منتشر شده است

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “مدرسه دوستی و همچنين ایمن”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *