قامت بلند دنا شاهد استواری مردان هلال

قامت بلند دنا شاهد استواری مردان هلال

|قامت بلند دنا شاهد استواری مردان هلال از هلال ۱۴۷|

هوای نوروز بر ایران حاکم شده بود و همچنين ۶۶ مسافر پرواز ۳۷۰۴ شاید آن هم روز به فکر کردن و انديشيدن کردن و انديشيدن روزهای خوش، کنار فرزندان را نقشه می‌کشیدند ولي بايد توجه داشت ناگهان ساعت از تیک تاک ایستاد و همچنين هواپیما از رادارها محو شد.

کور سوی امید پدیدار شد!

تلخند تلخ شهروندان و مردم شهر ایران، چشمان بی‌‌تاب خانواده‌های داغدار، خانواده‌ی هلال احمر را بیش از همیشه آماده کرده بود تا بار دیگر همه‌ی امید‌ها به فرزندان سرخ پوش هلال احمر متوجه مي شود.

هلال احمری‌ها این‌بار نگران تر از همیشه در سرمای طاقت فرسایی که دعای یک سرزمین گرمشان کرده بود بدنبال کورسوی امیدی که روزنه‌ای برای زندگی باشد سر از پا نشناخته و همچنين پای به دنا گذاشتند تا همنوعانشان را از دل کوه و همچنين زیر خروار‌ها برف و همچنين یخ باز پس گیرند و همچنين این شد آغاز یک میهمانی ۶ ماه در دنای بلند قامت…

دنا مقابل امدادگران سرخم فرود آورد

۶ ماه گذشت
نفس‌ها به شماره افتاده، گاهی باد بی‌امان می‌وزد، گاهی سرما حریف می‌طلبد، گاهی بهمن رفته مقابل اسفند خودنمایی می‌کند و همچنين به راه می‌افتد تا طاقت امدادگرانمان را به چالش بکشاند ساعت بعد از ۶ ماه ساعت از خستگی تاب دویدن ندارد.

به یکباره جوانه سیاه‌پوش امید نمایان می‌مي شود و همچنين امدادگران مهیای بازگشت از ماموریت و همچنين خداحافظی همیشگی با دنا

امدادگران اجساد یافت شده را یک‌به‌یک برمی‌گرداند و همچنين خانواده‌ داغدار ایران را تسلی می‌بخشند.

وقت خداحافظی اشک دنا جاریست
دنا وقت خداحافظی مقابل استواری سرخ‌پوشان هلال احمر سرخم می‌آورد و همچنين شاید نوید بهار به آن هم‌ها خسته نباشید باشد برایشان

۳۵۱ تیم متشکل از ۱۲۷۲ امدادگر روزها در سرما‌ی کوهستان دنا نفس کشیدند و همچنين ۹۴۸ امدادگرکوهستان بی امان بر دل کوه تبر فرود آوردند، ۶۰ نیروی متخصص برف و همچنين یخ خودنمایی دنا را به چالش کشیدند و همچنين ۳۶۶ عملیات سورتی پرواز به نمایش گذاشته شد تا بیش از ۱۳۰۰ نیرو و همچنين ۵۰ هزار کیلو بار همراه امدادگران شدند تا روی سفیدی برای امداد گران به ارمغان بیاورند.

مهدی مستوی – دبیر شورای مرکزی کانون های جوانان استان خوزستان و همچنين عضو شورای مرکزی کانون های جوانان نهاد جوانان

به نقل از روابط عمومی نهاد جوانان هلال احمر به نقل از ایرنا، شهاب الدین صابونچی با اشاره به اینکه طرح ملی سرويس ها و خدمات نوروزی هلال احمر از روز ۲۴ اسفند امسال آغاز و همچنين تا ۱۶ فروردین ماه سال شمسي آینده ادامه خواهد داشت، اظهار داشت: در این ایام پست های نهاد جوانان جمعیت هلال احمر در مبادی ورودی و همچنين خروجی شهرستان ها و همچنين همچنین در مجاورت اماکن تاریخی به وی‍ژه در مناطقی که از جاذبه های زیارتی، گردشگری، تاریخی بیشتری برخوردارند، ایجاد خواهند شد.

وی با بیان اینکه امسال نوزدهمین سالی است که این طرح ملی از سوی نهاد جوانان برگزار می مي شود، افزود: در اجرا و همچنين برگزاری این طرح رویکرد این نهاد، امدادی نیست بلکه پیشگیری و همچنين توانمندسازی مسافران نوروزی و همچنين ارائه سرويس ها و خدمات متنوع بشردوستانه، عام المنفعه و همچنين داوطلبانه است که طی آن هم اعضای جوون این نهاد با برپایی حدود هزار پست( ۸۵۰ ثابت و همچنين ۱۵۰ سیار) در سراسر کشور به ارائه این سرويس ها و خدمات در اماکن مسافرپذیر داخل شهرستان ها (پارک ها، اماکن تاریخی و همچنين نقاط آسیب پذیر) اقدام خواهند کرد.

رئیس نهاد جوانان جمعیت هلال احمر در ادامه از راه اندازی اکیپ های سیار سحاب (سامانه حرکت های امدادی و همچنين بشردوستانه) که در قالب تیم های ۲ نفره (به صورت پیاده یا دوچرخه سوار) با رویکرد ارائه سرويس ها و خدمات ایمنی به سلامت مسافرین نوروزی سال شمسي ۹۸ خبر داد و همچنين گفت: این اکیپ ها با شناسایی، پیش بینی، کنترل و همچنين مهار علل آسیب پذیری، پایش، پیشگیری، بازداری و همچنين سرويس ها و خدمات امدادی و همچنين بشردوستانه در حوادث انسانی و همچنين زیست محیطی در ایام مسافرت هم میهنان در اوقات آخر تردد و همچنين تحرک، تجمع و همچنين تراکم آنان در شلوغ ترین و همچنين مسافرپذیرترین نقاط و همچنين سایر مراکز و همچنين مجموعه های فرهنگی و همچنين فراغتی محل اجتماع و همچنين اطراق مسافران نوروزی در محدوده زمانی معین مبادرت به گشت زنی می کند.

صابونچی با اشاره به اینکه طرح ملی سرويس ها و خدمات نوروزی هلال احمر بزرگترین فرصت مواجهه هلال احمر با شهروندان و مردم شهر برای خدمت رسانی داوطلبانه و همچنين بشردوستانه است، اضافه کرد: در اجرا و همچنين برگزاری این طرح ملی، جوانان فعال عضو این نهاد به منظور ارائه سرويس ها و خدمات مطلوبتر به مسافران نوروزی، فضای دوستدار کودک را برای ارائه سرويس ها و خدمات آموزشی به کودکان در کنار پست های یادشده ایجاد می کنند تا کودکان را با فعالیت های جمعیت هلال احمر، تاریخچه نهضت جهانی صلیب سرخ و همچنين هلال احمر، شماره های امداد و همچنين نیز مشارکت آنان در فعالیت های بشردوستانه آشنا کنند.

وی همچنین از برپایی خیمه های نماز و همچنين اقامه نماز جماعت در کنار پست های طرح ملی سرويس ها و خدمات نوروزی هلال احمر خبر داد و همچنين گفت: خیمه های نماز به عنوان نماد حاکمیت فضای دینی در طول اجرا و همچنين برگزاری این طرح با هدف پخش اذان، برپایی نماز جماعت از سوی اعضاء کانون طلاب در خیمه های نماز جهت مسافران نوروزی، تجهیز خیمه های نماز به کتاب قرآن مفاتیح الجنان، دعای سفر و همچنين جزوه توصیه های فرهنگی و همچنين دینی در سفر، تهیه جدول اوقات شرعی و همچنين نصب در جوار پست ها و همچنين برپای نماز جماعت در بوستان ها در روز طبیعت برپا خواهند شد.

رئیس نهاد جوانان جمعیت هلال احمر گفت: مدت اجرای طرح ملی سرويس ها و خدمات نوروزی هلال احمر را ۲۲ روز است و همچنين برای اعضای شرکت کننده در این طرح ملی شیفت های ۱۲ ساعته تعریف می مي شود و همچنين در هر شیفت یک تا سه عضو در هر پست و همچنين چادر حضور خواهند داشت که شامل ۲ عضو ثابت برای ارائه سرويس ها و خدمات بشردوستانه و همچنين یک عضو هم به عنوان مسئول فضای کودک که یکی از اصلی ترین مخاطبین این نهاد خواهند بود، می باشند.

نهاد جوانان هلال احمر نهادی مردمی و همچنين تخصصی در مسائل جوانان است که با انجام مطالعات راهبردی در زمینه اصول، اهداف و همچنين ارزش های نهضت بین المللی صلیب سرخ و همچنين هلال احمر، برای ارائه سرويس ها و خدمات آموزشی، هدایتی و همچنين تربیتی جوانان را جذب، توانمند و همچنين در قالب تیم های ورزیده سازماندهی می کند تا بتوانند از طریق انجام فعالیت های خداپسندانه، بشردوستانه، امدادی، عام المنفعه و همچنين داوطلبانه با دیگران تعامل و همچنين مسائل خود و همچنين جامعه را به شکل موثر اداره و همچنين هدایت کنند.

سالیان متمادی است که در محافل و همچنين مجالس متنوع و گوناگون و مختلف کشور از جوون محوری و همچنين جوون باوری سخن به میان آمده ولي بايد توجه داشت در این بین جمعیت هلال احمر منادی و همچنين پرچمدار این امر شده است.

در این بین نهاد جوانان از هیچ کوششی برای تحقق این هدف دست نکشیده و همچنين هر نقطه‌ی کوری را به فرصت تبدیل کرده تا با دعوت از جوانان در محافل متنوع و گوناگون و مختلف اعضا خود را برای عرصه‌های مدیریتی کشور آماده سازد.

اجلاسیه سراسری روسای شعب سراسر کشور چندی پیش برگزار و همچنين اعضا‌ء شورای مرکزی کانون‌های جوانان و همچنين دانشجویی به نمایندگی از نهاد جوانان در آن هم حضور پیدا کرده تا ضمن پرداختن به مسائل محوله بتوانند سازوکار و همچنين نقش اصلی این نهاد را به روسای شعب گوشزد و همچنين به مسولان عالی رتبه یادآوری کنند که به اذعان رئیس نهاد جوانان، نمایندگان حاضر به خوبی به این نقش فائق آمدند.

مصاحبه رابطان خبری نهاد جوانان رئیس با دفتر کمیته بین المللی صلیب سرخ در ایران، رئیس و همچنين دبیر کل جمعیت هلال احمر، مدیران عامل و همچنين برخی از روسای شعب گواه روشنی بر اثر بخشی حضور جوانان در عرصه‌ها و همچنين ماموریت‌های متنوع و گوناگون و مختلف جمعیت است که پر واضح و همچنين است نهاد نقشه مسیر را به درستی پیموده و همچنين در حال حاضر موفق شده در آغاز مسیر استراتژی ۲۰۲۰ و همچنين yes این اهداف را تحقق بخشد و همچنين جمعی از دبیران را آماده حضور در رده‌های متنوع و گوناگون و مختلف سازد.

حضور موثر یقه آبی‌ها در این اجلاس به همه‌ این امر را مسجل ساخت که اعضا نهاد جوانان در کنار نمایندگانشان می‌توانند در رده‌های متنوع و گوناگون و مختلف حضور و همچنين به ایفای نقش موثر پرداخته تا پرچم آبی این نهاد را پیش از همه بر بام قله‌ی جوون باوری به اهتزاز درآورند.

این حضور به دستور رئیس جمعیت هلال احمر در نشست ویدئو کنفرانسی بمناسبت سالروز تاسیس نهاد جوانان مبنی بر ایجاد ارتباطات شبکه‌ای، همچنين و علاوه بر معرفی چهره به چهره توسط اعضاء شورای مرکزی با بهره بري و استفاده از ظرفیت فضای مجازی منتج به این شد که اکنون نیز ارتباط شبکه‌ای منظم و همچنين ساختارمند با روسای شعب سراسر کشور ایجاد و همچنين در حال پیشرفت و همچنين معرفی قابلیت‌های نهاد جوانان شد.

کلام آخر….

شورای مرکزی کانون‌های جوانان و همچنين دانشجویی فرصتی بی نظیر بود که ایجاد و همچنين اکنون نیز می‌تواند با هدایت رئیس نهاد جوانان به عالی‌ترین سطح خود برسد زیرا این اشخاص دست‌چین و همچنين منتخبان جوانان سراسر کشور خواهند بود و همچنين می‌قدرت با بهره‌گیری از نیروی جوانی و همچنين انظار و افکار خلاق با سوق آن هم برای نیل به اهداف والای نهاد بهره جست.

حضور موثر و همچنين ایفای نقش‌های مهم می‌تواند به معرفی پتانسیل‌های بالفعل نهاد کمک شایانی کند و همچنين با یاری گرفتن از مجامع کشوری و همچنين استانی در صرف هزینه‌های متغاير و متفاوت صرفه جویی و همچنين مدیران کاربلدی تربیت کرد.

رئیس نهاد جوانان، معاونین و همچنين روسای ادارات می‌توانند با شناسایی توانمندی بالقوه‌ اعضا شورای مرکزی در زمینه‌های متنوع و گوناگون و مختلف آن هم‌ها را در بازه‌ زمانی معینی پرورش و همچنين در راه پیشبرد اهداف سازمانی از آن هم‌ها بهره گرفت.

مهدی مستوی – دبیر شورای مرکزی کانون های جوانان استان خوزستان و همچنين عضو شورای مرکزی کانون های جوانان نهاد جوانان

 

 

رئیس نهاد جوانان هلال احمر گفت: با بروز رسانی تفاهنامه های هلال احمر با وزارت خانه های علوم، بهداشت و همچنين دانشگاه آزاد فعالیت های کانون های دانشجویی منسجم تر می مي شود.

به نقل از روابط عمومی نهاد جوانان هلال احمر، شهاب الدین صابونچی با اعلام این که یکی از قسمت و بخش های مهم فعالیت های نهاد جوانان هلال احمر، کانون های دانشجویی که در دانشگاه های وابسته به وزارت علوم، بهداشت و همچنين دانشگاه آزاد است، گفت: تفاهمنامه جدید هلال احمر با این دانشگاه ها در راستای اثر بخشی بیشتر اصلاح می مي شود.

وی افزود: بر اساس بازخورد و همچنين نیاز سنجی که در نهاد جوانان و همچنين جمعیت هلال احمر انجام شده، بزودی تفاهمنامه جامعی برای فعالیت کانون های دانشجویی تنظیم و همچنين امضا می مي شود.

صابونچی گفت: مذاکراتی در حال انجام است که در کنار فعالیت های آموزشی و همچنين پژوهشی، ظرفیت ها مشترک هلال احمر و همچنين دانشگاه مورد توجه قرار بگیرد.

رئیس نهاد جوانان هلال احمر گفت: در سازوکار تدوین متن تفاهنامه جدید از تجارب دوره های قبل، نظرات دبیران کانون ها و همچنين نیازهای پیش رو بهره بري و استفاده شد.

وی اضافه کرد: در سازوکار جدید تلاش شد، شکل و همچنين فعالیت این کانون ها در امتداد فعالیت مجامع بازنگری مي شود تا تصویری مطابق و يکدست تر و همچنين هدف مند تر از کانون های دیده مي شود.

صابونچی گفت: در تدوین تفاهنامه های جدید تلاش شده حضورکانون ها دانشجویی منسجم تر و همچنين فعال تر مي شود.

دست يار پیش دبستانی و همچنين دانش آموزی نهاد جوانان جمعیت هلال احمر گفت: دوره آموزشی بین المللی کاربرد علم، تکنولوژی، مهندسی و همچنين ریاضیات در کاهش آثار سوانح با همکاری بنیاد ایرباس برای ارایه آموزش های کاربردی به جوانان و نوجوانان و همچنين جوانان برگزار شد.

به نقل از روابط عمومی نهاد جوانان هلال احمر، سعید بابایی گفت: هدف از برگزاری این دوره آموزشی توانمندسازی اعضا در زمینه کارگروهی و همچنين تقویت روحیه آنان در این حیطه، آموزش مدیریت بحران با بهره گیری از علم و همچنين تجهیزات نوین و همچنين آشنایی جوانان و نوجوانان با تکنولوژی های جدید در زمینه حوادث و همچنين بلایا بود.

وی افزود: این دوره ها در ۷ استان تهران، قزوین، گلستان، اصفهان، لرستان، آذربایجان شرقی و همچنين فارس به اجرا در آمد.
بابایی اضافه کرد:  ۲۳۵نفر از اعضای جوون جمعیت هلال احمر بعد از انجام مصاحبه برای این دوره انتخاب شدند و همچنين سرفصل هایی همچون شهرسازی و همچنين ساخت ربات را به صورت تئوری و همچنين عملی و همچنين همچنین برنامه جذاب و جالب و خوب ریزی را فراگرفتند.

این دست يار نهاد جوانان افزود: این اشخاص قرار است به عنوان مربی با حضور در مدارس منتخب (دخترانه و همچنين پسرانه) از طرف استان های مذکور تمام مباحث آموخته شده را به دانش آموزان سنین ۱۲ -۱۴ سال شمسي منتقل کردند .

وی فزود: تعداد هزارو ۷۶۰ دانش آموز دختر و همچنين تعداد سه هزارو ۲۴۰ دانش آموز پسر و همچنين در مجموع ۶هزار  فرد يا شخص از دانش آموزان هلال احمری در این کلاس ها شرکت کردند و همچنين گواهی نامه دوره مذکور را دریافت کردند.
بابایی افزود: در نهایت بعد از پایان دوره آموزشی کاربرد علم و همچنين تکنولوژی در کاهش آثار سوانح مسابقات استانی برگزار گردید و همچنين دانش آموزان آنچه را که فراگرفته بودند در زمینه ساخت ربات و همچنين شهرسازی با محوریت مدیریت بحران به مرحله ی اجرا گذاشتند و همچنين با یکدیگر به رقابت پرداختند و همچنين در این میان از نفرات برتر تقدیر به عمل آمد.
وی  ادامه داد: پیرو تفاهم نامه همکاری بین فدراسیون بین المللی صلیب سرخ و همچنين هلال احمر با بنیاد ایرباس، مقرر شد جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران طی همکاری های مشترک با این بنیاد دوره های آموزشی ویژه ای را برگزار کنند.

بابایی افزود: با عنایت به نقش ویژه ربات ها در کاهش تاثيرات و همچنين اثرات بلایا و همچنين امدادرسانی در حوادث و همچنين براساس این تفاهم نامه دوره آموزشی به کارگیری علم، تکنولوژی، مهندسی و همچنين ریاضیات در کاهش سوانح و همچنين بلایا (طرح رباتیک)برگزار شد.

وی اضافه کرد:  در این دوره بر اهمیت بهره بري و استفاده از تکنولوژی و همچنين علوم مهندسی در حوادث و همچنين بلایا تاکید شد و همچنين نگاهی بر بهره بري و استفاده از تکنولوژی در پیشگیری از حوادث و همچنين بلایا داشت.

بابایی گفت: در این کارگاه جوانان و نوجوانان با اصول اولیه کار با ربات ها آشنا شدند. این می تواند آغاز مسیر وارد شدن آنها به دنیای ساخت ربات های امدادگر و همچنين نجاتگر باشد.

 

رئیس نهاد جوانان جمعیت هلال‌احمر از افزایش سطح ایمنی و همچنين کاهش خطرپذیری در مدارس کشور با تکیه بر تربیت تیم های دانش‌آموزی آماده برای مقابله با حوادث خبر داد و همچنين گفت: طرح ملی دادرس پیشرفته از ابتدای سال شمسي جدید تحصیلی در مدارس برای دانش‌آموزان دوره دوم متوسطه برگزار می مي شود.

به نقل از روابط عمومی نهاد جوانان هلال احمر به نقل از ایرنا، شهاب الدین صابونچی با اعلام این خبر افزود: طرح ملی دادرس پیشرفته (دانش‌آموزان آماده در روزهای سخت) برای دانش آموزان پایه نهم به بعد طراحی شده که برخی از اهداف آن هم توسعه و همچنين ترویج ظرفیت های خود امدادی در میان دانش آموزان، ساماندهی تیم های اولیه مدیریت بحران مبتنی بر دانش آموزان آموزش‌دیده توانمند و همچنين برخوردار از تجربه و مهارت بالا های کار گروهی و همچنين دسترسی به اهداف والای کارگروهی اجتماعی و همچنين روانشناسی به منظور رشد و همچنين پرورش روحیه مسئولیت پذیری، همدلی و همچنين مشارکت جویی در بین دانش آموزان است.

وی افزود: طرح ملی دادرس پیشرفته (دبیرستانی ۲) بعد از اجرای طرح دادرس مقدماتی برای دانش آموزان دبستانی، (دادرس ۱) برای دانش آموزان دبیرستانی پایه هشتم منطبق بر اسناد فرادستی جمعیت هلال احمر، برنامه جذاب و جالب و خوب پنجساله، استراتژی فدراسیون بین‌المللی صلیب سرخ و همچنين هلال احمر و همچنين همچنین سند تحول بنیادین آموزش و همچنين پرورش تدوین شده است.

رئیس نهاد جوانان جمعیت هلال احمر گفت: امسال هفتمین دوره آموزشی طرح ملی (دادرس ۱) در مهرماه در حدود ۱۰ هزار مدرسه کشور انجام شد که ۳۰۰ هزار دانش ‌آموز پایه هشتم آموزش ‌های دادرس را فرا گرفتند و همچنين با پایان این آموزش ها تیم ‌های ۱۴ نفره دادرس مدارس در حال شکل ‌گیری است.

صابونچی توضیح داد: بعد از تشکیل تیم‌ های ۱۴ نفره (دادرس ۱) در مدارس این تیم ‌ها وارد مرحله رقابت‌ های شهرستانی می‌‌شوند. این رقابت ‌ها بزرگترین آزمون مهارتی است که برای دانش ‌آموزان در سراسر کشور انجام می ‌مي شود.

وی اظهار کرد: بعد از عید نیز تیم‌ های دانش ‌آموزی وارد مرحله استانی شده و همچنين در مرحله کشوری نیز که در تابستان و همچنين با عنوان المپیاد آماده برگزار می‌مي شود، به رقابت با یکدیگر خواهند پرداخت.

رئیس نهاد جوانان جمعیت هلال احمر گفت: المپیاد آماده (المپیاد تجربه و مهارت بالا های امدادی دادرسان هلال احمر) یکی از برنامه جذاب و جالب و خوب های تعریف شده آموزشی و همچنين تربیتی است که به منظور رشد و همچنين شکوفایی استعدادهای علمی و همچنين امدادی افزایش روحیه کار جمعی و همچنين همچنین افزایش سطح آگاهی دانش آموزان عضو نهاد جوانان جمعیت هلال احمر طرح ریزی و همچنين اجرا می مي شود.

صابونچی گفت: در تلاش هستیم که طرح دادرس را از لحاظ کمی و همچنين کیفی گسترش دهیم، به منظور حمایت از سرمایه های ملی و همچنين به منظور کاهش سطح آسیب پذیری منابع انسانی در حوادث و همچنين سوانح، خصوصا در منطقه ها و مناطق پر خطر، قرار است به زودی تفاهم‌ نامه‌ جدیدی بین نهاد جوانان جمعیت هلال‌احمر و همچنين معاونت تربیت بدنی و همچنين سلامت وزارت آموزش و همچنين پرورش امضا مي شود که در این تفاهم نامه، مفاهیم و همچنين موضوعات طرح دادرس به صورت جدی دیده شده و همچنين ساعات بیشتری برای آموزش مهارتی به ویژه تجربه و مهارت بالا‌های امدادی، خودامدادی و همچنين ایمنی برای دانش‌آموزان در نظر گرفته شده است.

اجرای برنامه جذاب و جالب و خوب های متنوع توسط کانون های جوانان، کانون دانشجویی،  کانون های دانش آموزی، کانون های غنچه های هلال جمعیت هلال احمر استان قزوین بمناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و همچنين دهه فجر

به نقل از روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قزوین به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، جوانان بشردوست جمعیت هلال احمر استان قزوین با اجرای برنامه جذاب و جالب و خوب های متنوع در سطح استان فجرچهلم را پاس داشتند.

ابتدا جوانان بشردوست جمعیت هلال احمر استان قزوین با حضور در مزارشهدای شهرستان ها به گلباران وعطرافشانی قبور مطهر شهدا و همچنين تجدید میثاق با آرمانهای انقلاب اسلامی پرداختند.

جوانان بشردوست جمعیت هلال احمر شهرستان های آبیک، آوج، طارم، قزوین و همچنين کانون روستایی بشر با حضور و همچنين دیدار با خانواده معظم شهدا یاد و همچنين خاطر این عزیزان را زنده نگه داشتند.

در ادامه جوانان بشردوست جمعیت هلال احمر شهرستان های: آبیک، آوج،البرز، بوئین زهرا، تاکستان، طارم و همچنين منزل و خانه هلال اقبالیه با برپایی ایستگاه های سلامت در سطح شهرستان به ارائه سرويس ها و خدمات پرداختند.

جوانان بشر دوست جمعیت هلال احمر شهرستان آبیک با حضور در مرکز سالمندان شهید شیخ حسنی و همچنين جوانان بشر دوست جمعیت هلال احمر شهرستان آوج با برگزاری کارگاه آموزشی مقابله با خلق منفی، جشنواره غذای سالم، مسابقه طناب زنی و همچنين جوانان بشر دوست جمعیت هلال احمر شهرستان بوئین زهرا با برگزاری مسابقه آشپزی و همچنين شیرینی پزی و همچنين جوانان بشر دوست جمعیت هلال احمر شهرستان تاکستان با برگزاری همایش کوهپیمایی، مسابقات دارت، دیدار با امام و پيشوا جمعه شهرستان و همچنين اهدای خون و همچنين جوانان بشر دوست جمعیت هلال احمر شهرستان قزوین با حضور در آسایشگاه اعصاب و همچنين روان دلشدگان کوهین و همچنين برگزاری مسابقات ورزشی به گرامیداشت دهه فجر پرداختند.

همچنین تیم های سحر جمعیت هلال احمر شهرستان های: آوج، البرز، بوئین زهرا و همچنين قزوین در این ایام با حضور در منطقه ها و مناطق محروم به ارائه ی سرويس ها و خدمات پرداختند.

همزمان با فجرچهلم “کارگاه آموزشی فن سخنوری و همچنين خطابه” توسط کانون دانشجویی دانشگاه پیام نور قزوین ویژه دانشجویان بشردوست این دانشگاه برگزار شد.

دانش آموزان بشردوست کانون های دانش آموزی جمعیت هلال احمر استان قزوین نیز در این ایام با شرکت درگلبانگ انقلاب، جشن های دهه فجر، برپایی نمایشگاه های متنوع و گوناگون و مختلف، ایستگاه های نقاشی و همچنين شعارنویسی و همچنين اجرای تریبون آزاد با موضوع: “انقلاب از دیدگاه من” به گرامیداشت دهه فجر پرداختند.

غنچه های هلال جمعیت هلال احمر شهرستان های آبیک، آوج و همچنين بوئین زهرا نیز این ایام را جشن گرفتند.

و همچنين درپایان جوانان و همچنين دانش آموزان بشر دوست جمعیت هلال احمراستان قزوین با حضور پرشور در راهپیمایی ۲۲ بهمن و همچنين برپایی ایستگاه سلامت و همچنين فضای دوستدار کودک در جشن چهل سالگی انقلاب اسلامی شرکت کردند.

 

اعضای مجمع استانی  دبیران استانی کانون های استانی جوانان  و همچنين دانشجویان چند روز در تهران گرد هم  آمدند و همچنين در جوی صمیمی بدون هرگونه رودربایستی مطالباتشان را مطرح کردند؛ مسئولان هلال احمر نیز حرف های آنها را شنیدند و همچنين با بیان این که جوانان موتور محرک هلال احمر خواهند بود از آنها خواستند برای پیشرفت به دنبال ایده و همچنين طرح های جدید باشند.

به نقل از روابط عمومی نهاد جوانان هلال احمر، اعضای کانون های دانشجویی و همچنين جوانان هلال احمر استان ها هفته پیش  به تهران آمدند. در روز نخست  اقامتشان  به دیدار رئیس جمعیت هلال احمر رفتند.

**افزایش اعضای نهاد جوانان منجر به تقویت سرمایه اجتماعی در کشور می‌مي شود

علی‌اصغر پیوندی رئیس جمعیت هلال احمر در این نشست صمیمی با  دبیران استانی کانون‌های دانشجویی و همچنين جوانان هلال‌احمر سراسر کشور، به آنها تاکید کرد که مسائل مالی و همچنين ساختار به‌راحتی نمی‌تواند معظلات و مسائل و مشکلات را حل کند ولي بايد توجه داشت سرمایه اجتماعی خوب می‌تواند رافع بسیاری از معظلات و مسائل و مشکلات باشد.

پیوندی در بخشی دیگر از سخنانش وظیفه هلال احمر در برنامه جذاب و جالب و خوب ششم توسعه را  به آنها یاد آوری کرد و همچنين گفت: نهاد جوانان با جذب داوطلبان جدید می تواند به ارتقا سرمایه اجتماعی کشور کمک کند.

پیوندی در پاسخ به پرسش انتقادی برخی از اعضا مبنی بر این که به  نهاد جوانا هلال احمر نسبت به برخی دیگر از قسمت و بخش های جمعیت کم توجهی شده،  منکر این اتفاق نشد ولی گفت: این موضوع در طول سال شمسي ها و همچنين البته  به صورت ناخواسته و همچنين مقطعی اتفاق افتاده است، ولی در دوره اخیر این کاستی شناسایی و همچنين در راستای جبران آن هم تلاش شده است.

رئیس جمعیت هلال‌احمر فعالیت‌های شکل‌گرفته در نهاد جوانان را خوب ارزیابی کرد ولي بايد توجه داشت آن هم  را ایده آل ندانست و همچنين از جوانان خواست به دنبال   روش‌های جدید برای جذب جوانان ورودی به نهاد به نهاد و همچنين خانواده  هلال‌احمر باشند.

پیوندی با توجه به جمعیت جوون کشور گفت: حضور تعداد فعلی اعضای جوون در نهاد جوانان با نقطه مطلوب فاصله زیادی دارد و همچنين باید با ریل‌گذاری‌های درست و همچنين برطرف کردن موانع، زمینه را برای جذب و همچنين نگهداشت اعضای جدید فراهم کرد.

رئیس جمعیت هلال احمر افزود: بازنگری در نحوه بهره‌برداری از فضای ورزشی و همچنين فرهنگی جمعیت هلال‌احمر در سراسر کشور و همچنين اختصاص آن هم‌ها به جوانان، یکی از سیاست‌هایی است که باید در دستور کار قرار گیرد.

**دیدار با نمایندگان عضو فراکسیون جوانان

یکی دیگر از برنامه جذاب و جالب و خوب های این  گردهمایی این دبیران کانون های استانی جوانان دانشجویان به مجلس شورای اسلامی رفتند برخی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی شامل اعضا فراکسیون جوانان و همچنين مطالباتشان را بیان کردند.

**جوانان سرمایه اجتماعی هلال احمر خواهند بود

دبیران کانون های استانی جوانان و همچنين دانشجویان سراسر کشور در روز سوم از بیانات حجت الاسلام و همچنين المسلمین معزی نماینده ولی فقیه در هلال احمر بهره مند شدند.

در این دیدار حجت الاسلام و همچنين المسلمین معزی نماینده ولی فقیه  جوانان را سرمایه های اجتماعی هلال احمر دانست و همچنين گفت: از مهمترین انگیزه های حضور من در هلال احمر  بعد از فرموده رهبر معظم انقلاب ، همین موضوع نهاد جوانان و همچنين وجود اعضای جوون در این مجموعه بود.

وی با اشاره به اینکه این جوانان نه تنها برای جمعیت هلال احمر بلکه برای کشور نیز سرمایه‌های عظیم انسانی محسوب می‌شوند خاطرنشان کرد: سازماندهی این جوانان در نهاد جوانان هلال احمر برای فراگیری دانش ها و همچنين تخصص های مدیریتی و همچنين همچنین تمرین فداکاری ، ایثار و همچنين از خودگذشتگی از مسائل مهمی است که باید پیگیری مي شود.

وی در قسمت و بخش دیگر سخنان خود تلاش را لازمه رسیدن به اهداف و همچنين بهره مندی از نعمت هدایت الهی دانست و همچنين افزود: هدایت الهی بر اساس آیات و همچنين روایات به کسانی تعلق می گیرد که مجاهدت کرده و همچنين برای رسیدن به اهداف حرکت کرده اند.

نماینده ولی فقیه در هلال احمر با تاکید بر پرهیز از یاس و همچنين نا امیدی در جوانان، مسئولیت پذیری را از دیگر فعالیت های جوانان در جهت رشد شخصی و همچنين پیشرفت اجتماع دانست و همچنين تصریح کرد: جوانان باید با احساس داشتن فکر کردن و انديشيدن کردن و انديشيدن، اندیشه و همچنين توانایی و همچنين بدون توجه به حرکت های دلسرد کننده دشمن در جهت آبادانی این مرز و همچنين بوم تلاش کنند.

نماینده ولی فقیه در هلال احمر بار دیگر با تاکید بر حفظ روحیه تلاش و همچنين پشتکار در جوانان، نهاد جوانان هلال احمر را میدان فعالیت دانست و همچنين با تشریح برخی از فعالیت های انساندوستانه این نهاد تصریح کرد: مسئولان نیز باید با فراهم کردن زمینه فعالیت و همچنين پذیرفتن مسئولیت در جوانان عضو این نهاد مردمی، امید به آینده و همچنين روحیه خودباوری را در آنان تقویت کنند.

حجت الاسلام و همچنين المسلمین معزی  همچنین خطاب به جوانان عضو هلال احمر گفت: انسان از بزرگترین سرمایه های الهی زيرا و به درستي که عقل، اراده و همچنين اختیار به عنوان تنها موجود جهان آفرینش بهره می برد و همچنين همین عوامل سبب می مي شود تا از بشر در قیامت در خصوص بهره بري و استفاده صحیح از این نعمت ها سوال مي شود.

وی افزود: باید تلاش کنیم تا با درک و همچنين فهم مفاهیم قرآنی و همچنين بهره بري و استفاده از آنان در مسیر حیات خویش به معنویت رسیده و همچنين راه سعادت دنیا و همچنين آخرت را پی بگیریم.

**پیش از نیازهای لجستیکی، نیازمند آموزش روش های چگونگی مواجه با زلزله هستیم

اعضای کانون ها  جوانان و همچنين دانشجویی همچنین در دیداری صمیمی  با دکتر شهاب الدین صابونچی رئیس نهاد جوانان مطالباتشان را مطرح کردند.

درخواست  مشوق هایی برای انگیزش و همچنين جلب بیشتر جوانان برای کانون های نهاد و همچنين هماهنگی بیشتر نهاد با وزارت منزل و خانه ها و همچنين نهادهای مرتبط نظیر  وزارت علوم ،بهداشت، ورزش و همچنين جوانان، دانشگاه آزاد اسلامی،  میدان  دادن بیشتر به جوانان در برنامه جذاب و جالب و خوب های جمعیت، افزایش کمی و همچنين کیفی اردوها و همچنين برنامه جذاب و جالب و خوب های تفریحی و همچنين آموزشی ویژه جوانان شامل مهمترین  نظرات و همچنين مطالبات این دبیران بود.

در پایان، دکتر صابونچی نیز با اشاره به اهمیت ارتقا توانمندی دبیران کانون های جوانان و همچنين دانشجویان گفت: توانمند شدن دبیران کانون ها به جذب نیروی جدید به هلال احمر کمک می کند.

وی با تاکید بر این که پیش از نیازهای لجستیکی، نیازمند آموزش روش های چگونگی مواجه با زلزله هستیم،  گفت: برخی از حوادث اخیر مانند زلزله ای  که درسال قبل در تهران اتفاق افتاد، نشان داد شهروندان و مردم شهر آمادگی مناسبی برای مواجه صحیح با حوادث و همچنين بلایا را ندارند.

وی افزود: در حالی که تخریب و همچنين آواری در زلزله تهران نداشتیم؛ که تعدادی از اشخاص به دلیل ترس، دچار شکستگی و همچنين حتی فوت شدند.

همچنین جوانان هلال احمر در گردهمایی فعالان مشارکت اجتماعی و همچنين سازمانهای شهروندان و مردم شهر نهاد  که با حضور رحمانی فضلی وزیر کشور و همچنين معصومه ابتکار رییس نهاد محیط زیست در تالار وزارت کشور برگزار شد، شرکت کردند.

البته در این میان تمام برنامه جذاب و جالب و خوب  دبیران کانون ها کاری نبود،  حضور در همایش ملی سلامت روان و همچنين رسانه ، بازدید  از موزه مجلس شورای اسلامی و همچنين مجلس قدیم، بازدید از اماکن تفریحی تهران شامل برنامه جذاب و جالب و خوب  هایی برای جوانان هلال احمری در مدت اقامتشان در تهران بود.

 

 

رئیس نهاد جوانان هلال احمر کشور از جوانان خواست برای ارائه خدمت بهتر به شهروندان و مردم شهر دنبال کارهای خلاقانه باشند.

به نقل از روابط عمومی جمعیت هلال احمر خراسان شمالی، نشست صمیمی رئیس نهاد جوانان جمعیت هلال احمر کشور با شورای مرکزی دبیران مجمع استانی، کانون های دانشجویی،جوانان و همچنين کارشناسان شعب این استان برگزار شد.

دکتر شهاب الدین صابونچی در این نشست در پاسخ به درخواست اعضای حاضر با بیان اینکه اصلی ترین مشکل ما، معظلات و مسائل و مشکلات مالی نیست، گفت: با شناسایی اقتضائات استان خراسان شمالی و همچنين با متکی به توانمندی های شخصی تلاش کنید کارها را پیش ببرید.

وی در خطاب به اعضای جوون کانونهای دانشجویی و همچنين دبیر کانونها در جمعیت هلال احمر اظهار داشت: در اتفاقات خوب و همچنين خیر خواهانه با هم رقابت داشته باشید و همچنين فرصت را برای ارائه سرويس ها و خدمات بهتر به همنوع غنیمت بشمارید.

رئیس نهاد جوانان جمعیت هلال احمر کشور گفت: تجربه و مهارت بالا آموزی جوانان و نوجوانان و همچنين جوانان نیز درسازمان جوانان هلال احمر پیگیری می مي شود، تا اشخاص بتوانند در زمینه های متنوع و گوناگون و مختلف کار آفرینی کرده و همچنين به عبارتی مسیر شغلی خود را پیدا کنند.

صابونچی افزود: تلاش بر این است که مسابقات فرهنگی و همچنين ورزشی را برای اعضای جوون برگزار کنیم و همچنين همچنين و علاوه برآموزش مفاهیم نوع دوستی ،سایر آموزش های امداد کمکهای اولیه را نیز آموزش دهیم تا در سوانح آسیب ها به حداقل برسد.

در ابتدای این جلسه اعضای حاضر دغدغه ها و همچنين خواسته های خود را مطرح کردند.

قامت بلند دنا شاهد استواری مردان هلال در تاریخ ۲۰ February 2019 | 2:32 pm منتشر شده است

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “قامت بلند دنا شاهد استواری مردان هلال”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *