طرح توانمندسازی اقشار محروم به روایت رئیس نهاد جوانان/ حمایت از کسب و همچنين کارهای محلی در اولویت است

طرح توانمندسازی اقشار محروم به روایت رئیس نهاد جوانان/ حمایت از کسب و همچنين کارهای محلی در اولویت است

|طرح توانمندسازی اقشار محروم به روایت رئیس نهاد جوانان/ حمایت از کسب و همچنين کارهای محلی در اولویت است از هلال ۱۴۷|

شهاب‌الدين صابونچي، رياست نهاد جوانان در مورد نقش آن نهاد در طرح حمايت از كسب و همچنين كارهاي خرد و همچنين درآمدزايي جهت طبقات محروم مي‌گويد: «يكي از اقداماتي كه در سال شمسي قبل در راستاي كارهاي ايجابي جهت توانمندسازي بعضي از اقشار محروم آغاز كرده‌ايم كمك به رونق كسب و همچنين كارهاي خرد است.

نقش نهاد جوانان در این فرایند دوگانه است. برخی از اعضای کانون‌های جوانان و همچنين دانشجویان به‌عنوان تسهیلگر وارد عمل می‌شوند و همچنين از طرفی هدف نهایی ما نیز کمک به حل معظلات و مسائل و مشکلات اقشار محروم است. برای تحقق این موضوع، ابتدا یک تیم تخصصی که سال شمسي‌ها در همین حوزه با نهادهایی زيرا و به درستي که نهاد برنامه جذاب و جالب و خوب و همچنين بودجه، وزارت رفاه، وزارت راه و همچنين شهرسازی و همچنين… همکاری نموده اند به‌عنوان طرف قرارداد، مشاور مادر و همچنين مجری ملی طرح انتخاب شدند. سال شمسي نخست این طرح در ۶ استان کشور که استان کرمان نیز یکی از آنها بود اجرا شد. سپس این تيم یک یا دو شهرستان را در هر استان انتخاب کرده و همچنين زمینه‌های کسب و همچنين کارهای خرد را در آن هم شهرها و روستاها با آموزش و همچنين توانمندسازی اشخاص آغاز می‌کنند. این کار با تشکیل تيم‌های محلی و همچنين اجتماعی انجام می‌مي شود و همچنين خروجی اصلی آن هم نیز حل برخی معظلات و مسائل و مشکلات معیشتی اشخاص است.»

صابونچی در مورد وضعیت اجرای این طرح در استان کرمان می‌گوید: «در کرمان به دلیل پیگیری‌های استانداری و همچنين هلال‌احمر این استان از دیگر استان‌هایی مورد نظر یک قدم جلوتر است. در کرمان، ابتدا کسب و همچنين کار مورد نظر شناسایی شد و همچنين با شروع کار آموزش اکنون به مرحله تولید محصول رسیده است.»

رئیس نهاد جوانان جمعیت هلال‌احمر به اجرای این طرح در دیگر استان‌ها با رویکر حمایت از یک کسب و همچنين کار خاص اشاره می‌کند: «‌یکی از ویژگی‌های اصلی کسب و همچنين کارهای خرد این است که نیاز به سرمایه‌گذاری کلان ندارد. همچنین این کسب و همچنين کار پیوند خاصی با صنایع‌دستی و همچنين هنرهای محلی و همچنين بومی هر منطقه دارد. اولویت اصلی ما در هر استان نیز حمایت از این نوع کسب و همچنين کارهای خرد است. به‌عنوان مثال این طرح در یکی از منطقه ها و مناطق حاشیه‌ای استان تهران با حمایت از تولید صنایع‌دستی زيرا و به درستي که تابلو فرش بوده است.در نتیجه در هر شهرستان و همچنين استانی که این طرح اجرا می‌مي شود، حمایت از کسب و همچنين کارهای خردی که در آن هم منطقه ریشه داشته باشد در اولویت است.»

صابونچی در مورد مشارکت چند استان دیگر در این طرح می‌گوید: «‌همچنين و علاوه بر ۶ استانی که در سال شمسي قبل در اجرای این طرح مشارکت نموده اند، امسال نیز ۴ استان آذربایجان شرقی، خراسان رضوی، خراسان شمالی و همچنين قم به جمع دیگر استان اضافه شده‌اند. در واقع این طرح در تمامی استان‌ها به‌صورت مشترک با حمایت ستاد بازآفرینی شهری که بر حاشیه شهرها و روستاها و همچنين منطقه ها و مناطق توسعه نیافته شهرها و روستاها و همچنين اقشار نیازمند توجه و همچنين حمایت‌های اجتماعی تمرکز دارد اجرا می‌کنیم.»

طرح توانمندسازی اقشار محروم به روایت رئیس نهاد جوانان/ حمایت از کسب و همچنين کارهای محلی در اولویت است در تاریخ ۱۱ December 2018 | 2:18 pm منتشر شده است

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “طرح توانمندسازی اقشار محروم به روایت رئیس نهاد جوانان/ حمایت از کسب و همچنين کارهای محلی در اولویت است”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *