سلامت جسم و همچنين روان؛ سوغات کاروان هلال‌احمر در روستاهای سوق

سلامت جسم و همچنين روان؛ سوغات کاروان هلال‌احمر در روستاهای سوق

|سلامت جسم و همچنين روان؛ سوغات کاروان هلال‌احمر در روستاهای سوق از هلال ۱۴۷|

کاروان سلامت و همچنين نیکوکاری جمعیت هلال‌احمر کهگیلویه به روستاهای حوزه پاقلعه از توابع قسمت و بخش سوق سرويس ها و خدمات‌رسانی کرد.

به نقل از خبرگزاری فارس از کهگیلویه، در ادامه طرح‌های انسان‌دوستانه جمعیت هلال‌احمر این بار کاروان سلامت و همچنين نیکوکاری این نهاد حمایتی به روستاهای منطقه پاقلعه از توابع قسمت و بخش سوق سرويس ها و خدمات‌رسانی کرد.

کاروان سلامت و همچنين نیکوکاری جمعیت هلال‌احمر کهگیلویه با حضور در روستاهای قسمت و بخش سوق خدماتی از قبیل ویزیت رایگان، توزیع دارو، توزیع کتاب و همچنين قصه‌خوانی اجرا کرد.

در این کاروان که بخشدار سوق، رئیس جمعیت هلال‌احمر شهرستان و همچنين مبلغان فرهنگی حضور داشتند همچنين و علاوه بر سرويس ها و خدمات درمانی، بسته‌های مواد غذایی بین شهروندان و مردم شهر توزیع شد.

سعید خواجوی در حاشیه برگزاری این مراسم به فارس گفت: روستاهای حوزه پاقلعه شامل برم سبز، بردکشکی، بی‌بی زلیخایی، آب بید، آب مو،میرزاخانی، کلگه زری و همچنين طوف خیمه از سرويس ها و خدمات کاروان سلامت و همچنين نیکوکاری بهره‌مند شدند.

بخشدار سوق با بیان اینکه اجرای چنین طرحی نقش مهمی در سلامت شهروندان و مردم شهر دارد، افزود: با توجه به دوری روستاها از مراکز درمانی ویزیت رایگان و همچنين توزیع دارو به شهروندان و مردم شهر کمک می‌کند هزینه‌های ناشی از تردد به مراکز درمانی کاهش پیدا کند.

خواجوی با قدردانی از سرويس ها و خدمات جمعیت هلال‌احمر و همچنين کادر درمانی این کاروان گفت: اجرای چنین طرحی در سایر روستاهای قسمت و بخش سوق ضرورت دارد.

همچنین سید عادل رهبریان با اشاره به اجرای کاروان‌های سلامت و همچنين نیکوکاری جمعیت هلال‌احمر در روستاهای کم برخوردار هدف از اجرای این طرح را ارائه سرويس ها و خدمات سلامتو معیشت به روستائیان اعلام کرد.

رئیس جمعیت هلال‌احمر کهگیلویه گفت: «قصه‌گویی» و همچنين «نذر زیبایی دانایی» در حوزه کتاب از اقدامات متنوعی است که به سرويس ها و خدمات کاروان اضافه شده است.

وی تصریح کرد: در این کاروان ۱۵۰ خانوار از هشت روستای قسمت و بخش سوق سرويس ها و خدمات درمانی و همچنين معیشتی دریافت کردند.

حجت‌الاسلام اسماعیل آذری‌نژاد که برای اجرای طرح «قصه، رنگ، توپ» کاروان را همراهی می‌کرد از ابتدای شروع کاروان تا پایان این مراسم با «قصه‌خوانی» و همچنين انجام انواع بازی لحظات مفرحی برای کودکان این روستاها رقم زد.

داستان‌پردازی و همچنين برانگیختن حس پرسشگری همراه با تقویت روحیه اعتماد به نفس از دیگر اقداماتی بود که روحانی قصه‌گو در این طرح اجرا کرد.

ی‌نژاد در مورد فعالیت‌های خود به فارس گفت: ۶۰ طلبه مربی در اجرای طرح «قصه‌خوانی»با ما همکاری دارند که به صورت ماهانه برای آنها کارگاه آموزشی برگزار می‌مي شود.

روحانی قصه‌گو با اشاره به شبکه گسترده کتابخوانی در روستاها افزود: با اجرای چنین طرح‌هایی سطح سواد دانش‌آموزان استان نسبت به سایر منطقه ها و مناطق کشور بالاتر رفته است.

 

 

سلامت جسم و همچنين روان؛ سوغات کاروان هلال‌احمر در روستاهای سوق در تاریخ ۳۰ December 2019 | 12:07 pm منتشر شده است

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “سلامت جسم و همچنين روان؛ سوغات کاروان هلال‌احمر در روستاهای سوق”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *