سرپرست نهاد جوانان جمعیت هلال‌احمر: فعالیت‌های جوانان هلال احمر تخصصی‌تر می‌مي شود

سرپرست نهاد جوانان جمعیت هلال‌احمر: فعالیت‌های جوانان هلال احمر تخصصی‌تر می‌مي شود

|سرپرست نهاد جوانان جمعیت هلال‌احمر: فعالیت‌های جوانان هلال احمر تخصصی‌تر می‌مي شود از هلال ۱۴۷|

ایرنا- سرپرست نهاد جوانان جمعیت هلال احمر از تخصصی شدن فعالیت‌های جوانان عضو در این نهاد خبر داد و همچنين گفت: با تخصصی شدن این فعالیت‌ها جوانان عضو می‌توانند هم به هلال احمر در ترویج روحیه بشردوستی، ایثار، تعاون، سازگاری اجتماعی و همچنين مسئولیت‌پذیری کمک کنند و همچنين هم مسیرهای شغلی خود را در آینده پیدا کنند.

علی گنج‌کریمی روز یکشنبه در حاشیه برگزاری همایش ملی خیریه ها و همچنين تشکلهای شهروندان و مردم شهر نهاد همکار با جمعیت هلال‌احمر در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سوال که نهاد جوانان هلال احمر چگونه می تواند از ظرفیت خیریه ها و همچنين تشکل های شهروندان و مردم شهر نهاد در حوزه ماموریت های خود بهره بري و استفاده کند، افزود: اساس کار نهاد جوانان هلال احمر مردمی است و همچنين اساس کار این نهاد تشکل هایی است که به عنوان کانون های «جوانان»، «طلاب»، «دانشجویی» و همچنين «روستایی» در جاهای متنوع و گوناگون و مختلف شامل دانشگاه ها و همچنين حوزه های علمیه و همچنين در مراکز و همچنين شعب هلال احمر در سراسر کشور فعالیت می کنند و همچنين آنها به نوعی خود (ان. جی. اُ) خواهند بود و همچنين تمام کارهای جوانان عضو این نهاد در همه سطوح کانون های یادشده داوطلبانه و همچنين بدون چشم داشت مالی و همچنين به نوعی همه تشکل خواهند بود.

وی ادامه داد: نهاد جوانان جمعیت هلال احمر به عنوان قدیمی ‌ترین نهاد کشور که با بیش از ۷۱ سال شمسي عمر در عرصه‌ خدمت به جوانان برنامه جذاب و جالب و خوب ‌ریزی و همچنين تلاش می‌کند، مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري است تا راههای جذب متعدد و همچنين متنوعی را با وجود بیش از بیست میلیون جوون در کشور داشته باشد تا بتواند همه گروههای مخاطب و همچنين متقاضی وارد شدن به جمعیت هلال احمر را جذب و همچنين تحت پوشش قرار دهد.

سرپرست نهاد جوانان هلال احمر توضیح داد: کانونهای هلال احمر تشکلهای غیرسیاسی و همچنين غیردولتی خواهند بود که برای تلاش به منظور تسکین آلام بشری، تأمین احترام انسان ها، کوشش در برقراری دوستی و همچنين صلح پایدار در میان ملت ها و همچنين حمایت از زندگی و همچنين سلامت انسان ها در قالب ضوابط و همچنين آیین نامه ‌های مربوطه به منظور تحقق اهداف نهاد جوانان جمعیت هلال احمر در مراکز مسائل جوانان هلال احمر، دانشگاهها و همچنين مؤسسات آموزش عالی، حوزهها و همچنين مدارس علمیه و همچنين روستاهای سراسر کشور تاسیس و همچنين فعالیت میکنند.

گنج کریمی اضافه کرد: امیدواریم که ان شاء الله بعد از برگزاری این همایش ملی و همچنين بعد از انجام حرکتهای رو به جلویی که در حوزه داوطلبان جمعیت هلال احمر در حال انجام و همچنين اجراست، نهاد جوانان جمعیت هلال احمر هم بتواند تقویت کننده این حوزه باشد و همچنين اعضای جوون عضو کانون های جوانان، طلاب، دانشجویی و همچنين روستایی با انجام تمرین های متنوع و گوناگون و مختلف بتوانند در زمانی که به سنین بالاتر وارد می شوند تا با نهاد داوطلبان همکاری داشته باشند، بتوانند همکاری بهینه و همچنين مطلوبی را در حوزه های ایجاد روحیه دفاع از صلح در اذهان انسان­ها، گسترش دوستی، احترام، حفظ و همچنين توسعه سلامت، تفاهم متقابل، تعامل هم­ افزا، کمک داوطلبانه به اشخاص آسیب ­پذیر و همچنين آسیب دیده، تامین و همچنين تسهیل فرآیند رشد انسان­ ها و همچنين ساختن جهانی پراز صلح و همچنين آرامش داشته باشند.

وی از آغاز به کار هشت باشگاه تخصصی ویژه جوانان و همچنين جوانان و نوجوانان فعال عضو این نهاد خبر داد و همچنين گفت: راه اندازی این باشگاه ها با توجه به ضرورت تخصصی کردن فعالیتها در حوزه های مرتبط و همچنين توجه به علایق اعضاء و همچنين جذابیت در فعالیتهای آنان به منظور بهره گیری از قدرت تخصصی در راستای اهداف این نهاد و همچنين اسناد بالادستی جمعیت هلال احمر شامل برنامه جذاب و جالب و خوب پنج ساله در دستور کار قرار گرفته است.

۳۸۰ فرد يا شخص از مدیران عامل نهاد‌های شهروندان و مردم شهر نهاد امروز (یکشنبه) در نخستین همایش ملی خیریه ها و همچنين تشکل های شهروندان و مردم شهر نهاد همکار با هلال احمر با هدف توسعه همکاری و همچنين تکریم نهادهای مردمی و همچنين تلاش برای تولید دانش نیکوکاری و همچنين اجرای پروژه های مشترک با خیریه ها در کانون پرورش فکری کودکان و همچنين جوانان و نوجوانان گردهم آمدند.
این همایش برای نخستین بار از سوی جمعیت هلال احمر برگزار میشود، طبق برنامه جذاب و جالب و خوب ۵ ساله جمعیت هلال احمر، نهاد داوطلبان متولی احصاء دستاوردهای تشکل های شهروندان و مردم شهر نهاد کشور و همچنين ارایه گزارشی با همین رویکرد است.
در این همایش یکروزه از اشخاص و همچنين تشکلهایی که به خصوص در سیل اخیر (فروردین ۹۸) به صورت داوطلبانه و همچنين خودجوش برای سرويس ها و خدمات رسانی به شهروندان و مردم شهر سیل زده تلاش کرده اند، تجلیل به عمل آمد.

 

منبع: ایرنا

سرپرست نهاد جوانان جمعیت هلال‌احمر: فعالیت‌های جوانان هلال احمر تخصصی‌تر می‌مي شود در تاریخ ۱۸ August 2019 | 7:47 pm منتشر شده است

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “سرپرست نهاد جوانان جمعیت هلال‌احمر: فعالیت‌های جوانان هلال احمر تخصصی‌تر می‌مي شود”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *