رضا بامداد اصل افزود: عشق به فعالیت‌های انسان‌دوستانه همیشه موتور محرک اعضای نهاد جوانان جمعیت هلال‌احمر بوده است و همچنين آنها را به دل حادثه می کشاند. این اعضا به گونه‌ای آموزش دیده‌اند که در حوادث می توانند به نهاد‌های امداد و همچنين نجات، داوطلبان، تجهیزات پزشکی، توانبخشی و همچنين … کمک کنند.

وی گفت: اعضای نهاد جوانان از ساعات ابتدایی فعالیت جمعیت‌ هلال‌احمر در حوادث ناشی از شرایط جوی، در زمینه جمع آوری کمک‌های مردمی، پشتیبانی، حضور در منطقه در قالب تیم‌های سحر و همچنين امداد و همچنين نجات و همچنين … به شهروندان و مردم شهر آسیب دیده کمک کردند.

سرپرست نهاد جوانان افزود: اعضایی که تجربه و مهارت بالا امداد و همچنين نجات را در نهاد کسب کرده بودند با نهاد امداد و همچنين نجات همراه شدند و همچنين سایر اعضا در قالب تیم‌های سحر و همچنين حمایت‌روانی با اولویت نیروهای بومی برای بهبود شرایط به منطقه اعزام شدند. بر این اساس در قالب تیم های حمایتی فعالیت‌هایی شامل برنامه جذاب و جالب و خوب‌های شاد، نمایش فیلم، ‌اهدا کتاب، مسابقه، بازی گروهی و همچنين … اجرا شد تا فضای اردوگاه ها به آرامش هرچه بیشتر نزدیک مي شود.

بامداد اصل گفت: یکی دیگر از فعالیت‌های جوانان هلال‌احمر، آموزش اشخاص بومی برای ایفای نقش تسهیل گری است که اشخاص آموزش های مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري را به حادثه دیده‌ها ارائه می کنند.