سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر

کاهش بودجه هلال احمر نگران کننده است 

 

 

قائم مقام ساوقت امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر بیان کرد: ایران یکـی از کشورهای آسیب‌پذیر بوده و روزانه یکـی از ۳۱ حادثه تعریف شده در یک نقطه از کشور رخ می‌دهد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ مرتضی سلیمی با اشاره به ایـن که کشور ایران یک کشور حادثه‌خیز هست و ۳۱ حادثه از ۴۱ حادثه جهان در ایـن کشور تعریف شده است؛ به ایسنا بیان کرد: جمعیت هلال‌احمر در صف اول امدادرسانی در وقت ظهور ایـن حوادث قرار دارد.
وی بیان کرد: برای امدادرسانی به ایـن سایز حوادث نیازمند تقویت جمعیت هلال احمر هستیم؛ چرا که هلال احمر کشور در وقت ظهور حوادث به عنوان اولین گروه به حادثه وارد شده و آخرین نفری هست که خارج می‌شود. از ایـن رو تجهیز و تقویت ایـن جمعیت و ظهور کردن امکانات و انبـار امدادی آن ضروری است .
سلیمی در جواب به ایـن که کم شدن ۱۰۰ میلیارد تومانی بودجه جمعیت هلال‌احمر اظهار کرد: به دلیل محدودیت‌های موجود؛ ایـن میزان کم شدن را در بودجه هلال‌احمر شاهد بودیم.
وی با اصرار بر ایـن که کم شدن بودجه هلا‌ احمر به لحاظ سایز حوادثی که در کشور بوقوع می‌پیوندند؛ نگران‌کننده است؛ تصریح کرد: چنانچه بودجه ضروری و ضروری به هلال احمر تخصیص داده نشود؛ حتما به صورت مناسبی پاسخگوی حوادث و حادثه‌دیدگان نخواهیم بود. در همین زمینه مجلس بایستی دقت زیادتری به جمعیت هلال احمر داشته باشد تا در امدادرسانی با مساله مواجه نشویم.
طرحی برای “یک امدادگر در هر خانواده”
سلیمی افزود: در حوزه آموزش بایستی حتما کوشش کنیم تا در هر خانواده یک امدادگر تربیت شده و در مواقع اضطراری یاری‌گر هلال احمر باشند که تحقق ایـن امر نیازمند تخصیص بودجه ضروری است .
قائم مقام ساوقت امداد و نجات جمعیت هلال احمر کشور با اشاره به سیلاب اخیر و زلزله دماوند و بودن امدادگران ‌بیان کرد: چنانچه مجلس ارزیابی زیادتری انجام دهد؛ حتما اعتبـار ی زیادتری از۴۰۰ میلیارد تومان تخصیص خواهد داد.
سلیمی در جواب به سوال دیگـر ی در خصوص اورژانس هوایی استان مرکزی بیان کرد: در صورت تامین بسترهای ضروری برای آشیانه بالگرد؛ تخصیص بالگرد امدادی به استان مرکزی در اولویت قرار می‌گیرد و ایـن ک امداد هوایی به صورت مشترک با استان قم در حال اجراست . ۱۵ روز بالگرد در استان مرکزی و ۱۵ روز در استان قم امداد رسانی می‌کند و ایـن دو استان همدیگـر را پوشش می‌دهند.
سلیمی در خصوص امدادرسانی به سیل‌زدگان اخیر بیان کرد: بـار ندگی در استان‌هایی مثل خوزستان؛ لرستان و ایلام در ۵۰ سـال قدیم بی‌سابقه بوده است .
وی با بیان ایـن که جمعیت هلال احمر با تمام توان و امکانات خود وارد عرصه شده است؛ افزود : در استان لرستان حادثه کنترل شده و زندگـی مردم در حالت عادی قرار دارد.
قائم مقام ساوقت امداد و نجات جمعیت هلال احمر کشور با بیان ایـن که ۲۲ استان امدادرسانی انجام شده است؛ افزود: به ۲۹ هزار نفر در ۴۴۷ شهر؛ روستا و مناطق عشایری نشین امدادرسانی انجام شده است . در امدادرسانی مناطق سیل‌زده اخیر به ۹۱۰۰ نفر با برپایی ۱۶۱۰ چادر امدادی اسکان اضطراری داده شد.
وی گفت : ۱۴ اردوگاه در استان‌های خوزستان؛ لرستان؛ ایلام و گلستان برپا شد و امدادرسانی همچنان ادامه دارد.

 

 

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *