رسیدن به لاغری موضعی با ورزش

چه ورزشی جهت لاغری موضعی تاثیر گذار تر است و بهترین آزمایش ات در این زمینه کدامند و چنانچه می خواهیم چربی های قسمت های خاصی از بدنمان آب شوند چه کارهایی می بایست انجام دهیم این سوال زیاد ی از افرادی است که قصد لاغر شدن دارند!


لیپوماتیک

لیپوماتیک,روش لیپوماتیک,لاغری

میلیون نفر از مردم ایران یا چاق می باشند یا اضافه وزن دارند؛ این به مفهومبیش از ۳۰درصد از ایرانی‌ها در معرض مریضی ‌های قلبی- عروقی، دیابت یا مرگ‌ومیر ناشی از آنها قرار دارند و می بایست برای آب کردن چربی‌های اضافه‌شان فکری کنند.

تعداد زیاد ی از آن ۷۰درصد باقی مانده به‌خاطر پشت میز‌نشینی و کم شدن کار ‌های روزمره‌شان با چاقی موضعی و شکم‌های برآمده پهلوهای بیرون زده درگیرند. با این حساب عجیب نیست که چاقی مفرط را اپیدمی این سال‌ها بدانیم. ولی آیا جهت لاغرشدن خلاصی از چربی‌های اضافه شکم راه میانبری وجود دارد؟ این مطلب را بخوانید تا جواب ۴سؤال رایج چاق‌ها را از سمیرا تاجدینی، کار‌شناس ابیشتر شدن تغذیه بگیرید.

۱- رژیمی برای لاغری موضعی وجود دارد؟

چاقی موضعی ممکن است از گاهي جهات از چاقی عمومی سخت‌تر باشد چون اگر رژیم بگیرید تمام جای بدنتان لاغر می‌شود چنانچه ورزش بکنید ، نمی‌توانید سریع به جواب برسید. اینجاست که خیلی ‌ها به فکر رژیم‌هایی جهت لاغری موضعی می‌افتند تا بدون آنکه صورتشان لاغر شود، بتوانند گاهي اعضای بدنشان را لاغر کنند. اما باید گفت که در جهان چنین رژیم هوشمندی کشف نشده تنها راه تغییر اندازه چربی بدنتان، تغییر عادت غذایی لاغری کلی بدن است.

وقت ی انرژی دریافتی شما بیش از نیازتان باشد، این انرژی به‌صورت بافت چربی درمی‌آید در بدن ذخیره می‌شود. جایی که چربی‌ها برای ذخیره شدن انتخاب می‌کنند، اکثرا ٌ شکم، پهلو ران‌ها هستند ژنتیک بدن شما تعیین می‌کند که چربی‌ها در کجا ذخیره شوند. برخی، این چربی را در بالاتنه و بخش میانی بدن ذخیره می‌کنند و شبیه به سیب می‌شوند گاهي در پایین تنه ران ذخیره می‌کنند و فرمی پیدا می‌کنند که شبیه به گلابی است. چنانچه می‌خواهید از شر این چربی‌ها خلاص شوید، بایستی به اندازه نیازتان انرژی دریافت بکنید اگر روزی بیشتر از نیازتان انرژی گرفتید، با تحرک ورزش این مازاد انرژی را بسوزانید.

جهت آنکه بتوانید وزن اضافی‌تان را کم بکنید ، باید رژیمی سالم و منطقی در پیش بگیرید. در چنین رژیمی، چربی‌های اشباع شده مثل روغن نباتی جامد، کره و چربی گوشت به میزان خیلی کم وجود دارد، فست فود حذف شده تنقلاتی با کالری بالا مطلقا وجود ندارد. در عوض، تا می‌توانید بایستی میوه‌های کم‌کالری، سبزیجات، لبنیات کم چرب، حبوبات، پروتئین گیاهی حیوانی میل بکنید .در کنار این رژیم بایستی به‌طور منظم و همیشگی ، کار بدنی داشته باشید؛ برای مثال روزی ۴۵ دقیقه تا ساعت پیاده‌روی بکنید .

۲- جراحی جهت لاغری موضعی جواب می‌دهد؟

هر قدر مدت بیشتری از تجمع چربی‌ها در بدن شما بگذرد، رفع آنها سخت‌تر می‌شود. در این صورت، ممکن است رژیم سالم و ورزش مناسب انجام دهید اما شاهد آب شدن بقیه بخش ‌های بدنتان به جز شکم یا ران‌ها باشید. دلیل ش آن است که چربی‌های قدیمی بدن شما، تبدیل به چربی‌های خارج از دساسترس شده‌اند پیوندهای بین آنها به آسانی شکسته نمی‌شود. در این شرایط، استمرار کار بدنی می‌تواند کم‌کم این چربی‌ها را هم وادار به آب شدن نماید . در مورد این چربی‌ها بعضی وقتها اوقات متخصصان روش‌های لیزر یا رادیوتراپی را توصیه می‌کنند که به شکسته شدن چربی‌ها یاری می‌کنند اما پای جراحی در بین نیست فقط چربی‌های دور از دسترس و نگرانی به چربی‌های آب‌شونده تبدیل می‌شوند. در مورد مصرف از این تکنیک‌ها فقط کارشناس می‌تواند نظر بدهد. اما خیلی ‌ها هم هستند که ترجیح می‌دهند به جای رژیم و ورزش سراغ جراحی بروند. لیپوساکشن یکروش جراحی رایج در كم شدن چربی‌های بدن است که عموما برای چربی‌های دور از دسدلهره و ترس به‌کار می‌رود. در این روش، چربی‌های اضافی بدن با عمل جراحی خارج می‌شوند اما اینشیوه زیبا یی، به هیچ عنوان اصلاح همیشگی قطعی نیست و اتفاقا دردسرهایی نیز دارد. برای مثال چنانچه قبلا شاهد تجمع بافت دست چربی‌ها در این ناحیه بودید، بعد از لیپوساکشن چون بافت‌های چربی بدنتان دستکاری شده، چربی‌ها به شکل ناهموار در بدنتان تجمع می‌یابند چون محوطه‌ای تونل مانند زیر بافت ایجاد می‌شود که شکل لایه اولیه پوست را ناهموار می‌کند. از طرف دیگر مثل هر عمل جراحی دیگری لیپوساکشن خطراتی دارد که حاوی عفو نت، خونریزی‌های ناخواسته و آمبولی چربی زیر پوست است. تکنیک‌های جراحی دیگر مثل لیزر لیپولیز (تخریب بافت چربی با لیزر) هم به همین شیوه، جزو روش‌های موقتی و ناپایدار لاغری به‌حساب می‌آیند اما مضرات لیپوساکشن را هم دارند.

۳- به تبلیغات لاغری موضعی اعتماد کنیم؟

تبلیغات لاغری آنقدر متنوع است که اگر بخواهید تابع آنها باشید، برای انتخاب آموزش لاغری‌تان سردرگم خواهید شد. هر تولید‌کننده‌ای معتقد است به راز لاغری راحت و بی‌دردسر پی‌برده شما فقط با خرید آن محصول می‌توانید لاغر شوید. از کفش پیاده‌روی گرفته تا کمربندهای لاغری دستگاه‌های دراز نشست. اما واقعیت این است که راز لاغری شما در هیچ یک به همین دلیل ش‌ها نیست اگر در تاثیر استفاده از آنها وزن کم بکنید ، ممکن است آسیب‌هایی هم به بدنتان وارد شود. برای مثال کمربندهای لاغری با وارد کردن شوک‌های برقی خفیف گرمای موضعی در محل ایجاد می‌کنند باعث تعریق در بدن شما می‌شوند. همین ایجاد گرما به‌دنبال آن تعریق زیاد باعث چروکیده شدن ماهیچه‌ها می‌شود به همین دلیل به‌طور م سایز بدن را کوچک‌تر نشان می‌دهند ولی این لاغری موضعی در واقع تعداد زیاد ی از سلول‌های آن بخش از بدن شما را از بین برده و شما جهت تهیه عضله‌ای که با دست خودتان تخریب کرده ‌اید، باید مدت‌ها تلاش و ورزش بکنید . کفش‌های پیاده‌روی دستگاه‌های دراز و نشست اگر تأثیری بر كم شدن وزن شما داشته باشند، به‌ آن است که برای تان انگیزه تحرک ایجاد می‌کنند؛ اما به شرطی که این کفش‌ها یا دستگاه‌ها استاندارد باشند و آسیب ‌ای به بدنتان وارد نکنند.

۴- چه ورزشی جهت لاغری موضعی خوب است؟

بهترین ورزش جهت كم شدن قطر ران یا چربی‌های لگن شکم انجام ورزش‌های هوازی است. ورزش‌های هوازی به ورزش‌هایی گفته می‌شود که جهت مدت حداقل ۲۰ دقیقه ضربان قلب شما را به ۶۵ تا ۸۰درصد حداکثر میزان ضربان قلب می‌رسانند. در این ورزش‌ها، عضلات اصلی بدن مانند عضلات ران، بازو‌ها، عضلات سینه و پشت پا که نیازمند افردی ژن هستند به‌کار گرفته می‌شوند و بدن به چربی‌سوزی می‌افتد. در فرایند چربی‌سوزی برای این کار، به‌طور اتوماتیک سراغ چربی‌های جمع شده در اندام‌های چاق مثل شکم ران‌ها می‌رود بعد از مدتی، با کم‌شدن توده چربی در بدن، وزن کم می‌کنید. ورزش‌های هوازی وقت ی به حداکثر چربی‌سوزی می‌رسند که به‌طور مستمر ۴۵ دقیقه تا ساعت در روز آنها را انجام دهید. خوشبختانه ورزش‌های هوازی آنقدر متنوع می باشند که در هر موقعیتی می‌توانید سراغشان بروید. راه رفتن تند، دویدن آرام، دوچرخه‌سواری، شنا، مصرف از تردمیل، دوچرخه ثابت طناب‌زدن نمونه‌هایی از ورزش‌های هوازی هستند که بایستی حداقل یک ساعت در روز به‌طور مرتب آنها را انجام داده اما در کنار آن رژیم غذایی سالمی را در پیش بگیرید. یادتان باشد اگر باید چربی بسوزانید، پیاده روی تند را به‌مدت ساعت در پروگرام ‌تان بگذارید تا سریع به چربی سوزی بیفتید و اگر می‌خواهید وضعیت فعلی را حفظ بکنید ، پیاده‌روی را با سرعت مبوسیله ادامه دهید

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “رسیدن به لاغری موضعی با ورزش”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *