رئیس نهاد : یک‌ میلیون داوطلب جذب نهاد جوانان هلال‌احمر شدند

رئیس نهاد : یک‌ میلیون داوطلب جذب نهاد جوانان هلال‌احمر شدند

|رئیس نهاد : یک‌ میلیون داوطلب جذب نهاد جوانان هلال‌احمر شدند از هلال ۱۴۷|

رئیس نهاد جوانان جمعیت هلال‌احمر از حضور و همچنين عضویت یک‌میلیون داوطلب به تا حال در این نهاد خبر داد و همچنين گفت: این تعداد اعضا در کانون های غنچه‌های هلال، دانش ‌آموزی، دانشجویی، طلاب، جوانان و همچنين روستاییان جذب و همچنين سازماندهی شدند.

به نقل از روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان یزد به نقل از ایرنا؛ شهاب‌الدین صابونچی چهارشنبه‌شب در گفت‌وگوی اختصاصی با روزنامه نويس و خبرنگار ایرنا در یزد تعداد کانون‌های دانش‌آموزی نهاد را هشت هزار مورد بیان کرد و همچنين افزود: همچنین حدود یک هزار کانون فعال جوانان در کشور وجود دارد.

وی با بیان اینکه عضویت اشخاص در کانون‌ها داوطلبانه است، اظهار داشت: در تلاش هستیم در کنار کمیت، کیفیت و همچنين تنوع فعالیت‌ها را در کانون‌ها افزایش دهیم.

رئیس نهاد جوانان هلال‌احمر خاطرنشان کرد: آموزش کودکان در قسمت و بخش بشردوستانه و همچنين آشنایی آن هم‌ها با مفاهیم بی‌طرفی، بی‌غرضی، بشردوستی و همچنين کمک به دیگران ازجمله برنامه جذاب و جالب و خوب‌های این نهاد است.

این مسئول یکی از مهمترین طرح‌های این نهاد را طرح دادرس « دانش آموزان آماده در روزهای سخت » بیان کرد و همچنين گفت: این طرح از ۶ سال شمسي قبل به تا حال با موفقیت در کشور در حال اجراست.

صابونچی با اشاره به اینکه در حوزه اجتماعی اقدامات خوبی در دست اقدام است، افزود: در این زمینه تفاهم‌نامه‌ای با ستاد مبارزه با مواد اعتياد آور و مخدر و همچنين نهاد مسائل اجتماعی وزارت کشور در پیشگیری از اعتیاد و همچنين آسیب‌های اجتماعی امضا شد که طرح‌های گسترده‌ای را در سطح کشور در دستور کارداریم.

رئیس نهاد جوانان جمعیت هلال‌احمر خاطرنشان کرد: به تا حال بیش از ۵۰ هزار فرد يا شخص آموزش‌های پیشگیری از اعتیاد در کشور را فراگرفته‌اند.

صابونچی بابیان اینکه در حوزه کارآفرینی و همچنين موضوع استارتاپ و همچنين کسب‌وکارهای نو و همچنين خرد هم برنامه جذاب و جالب و خوب‌هایی در دست اقدام داریم گفت: در تلاش هستیم هرچه بیشتر تيم‌های جوانان و نوجوانان و همچنين جوانان را با مفاهیم، اهداف و همچنين رویکردهای هلال‌احمر و همچنين صلیب سرخ جهانی آشنا کنیم تا بتوانند هرچه بیشتر در خدمت جامعه باشند.

ذهنیت بیشتر شهروندان و مردم شهر از جمعیت هلال‌احمر امداد و همچنين نجات است

رئیس نهاد جوانان جمعیت هلال‌احمر بابیان اینکه ذهنیت اغلب شهروندان و مردم شهر از این جمعیت امداد و همچنين نجات است، تاکید کرد: باید در کنار این سرويس ها و خدمات سایر ظرفیت‌ها و همچنين اهداف این نهاد مردمی در عرصه های داخلی و همچنين خارجی نیز اطلاع‌رسانی شوند.

شهاب‌الدین صابونچی چهارشنبه‌شب در آیین اختتامیه مسابقات ملی رفاقت مهر ویژه خواهران کشور در یزد افزود: با معرفی سرويس ها و خدمات عمومی این نهاد شهروندان و مردم شهر باید بدانند که جمعیت خیلی فراتر از تصوری است، هنگامی‌که حادثه یا سانحه‌ای رخ می‌دهد، صرفاً به امداد و همچنين نجات می‌پردازد بلکه در تمام موقعیت‌ها به یاری آن هم‌ها می‌شتابد.

وی اضافه کرد: امداد و همچنين نجات به‌عنوان یک ویترین بیرونی جمعیت است که بسیار مهم و همچنين ارزشمند است که ارائه سرويس ها و خدمات امداد و همچنين نجات یکی از مصادیق بشردوستی است و همچنين هلال‌احمر باید به اشخاص نیازمند کمک کند.
صابونچی خاطرنشان کرد: موضوع آشنایی جامعه با جمعیت باید بیش ‌از پیش جدی گرفته مي شود، این جمعیت یک نهاد ثروتمند نیست بلکه مجموعه سرمایه‌داری است که مهمترین سرمایه آن هم حضور جوانان و همچنين اعتماد شهروندان و مردم شهر به لباس و همچنين هویت آن هم‌هاست.

رئیس نهاد جوانان جمعیت هلال‌احمر ادامه داد: در صورتي که اعتماد تقویت مي شود، امید و همچنين آرامش خاطر شهروندان و مردم شهر هم قطعاً افزایش می‌یابد و همچنين تک ‌تک تو جوانان در آینده دور و همچنين نزدیک اشخاص مؤثری برای جامعه و همچنين کشور خواهید بود.

وی در بخشی از سخنانش با اشاره به مسابقات رفاقت مهر در یزد افزود: در صورتي که رقابتی در نهاد انجام می‌مي شود در چارچوب اصول هفت‌گانه جمعیت که اصل آن هم بشردوستی است یعنی رقابت و همچنين رفاقت ما برای کمک به دیگران و همچنين همنوعان خود است.

وی با اشاره به حضور فعال جوانان در هلال‌احمر اضافه کرد: در صورتي که قرار است اتفاق خوبی در جمعیت رقم بزنیم از مسیر جوانان بررسي کننده و پروهشگر می‌مي شود.

رئیس نهاد جوانان جمعیت هلال‌احمر تصریح کرد: در صورتي که قرار است، نماد و همچنين برند جمعیت نزد انظار و افکار عمومی تقویت مي شود، این موضوع تنها با مشارکت قشرهای متنوع و گوناگون و مختلف به‌ویژه جوانان ایرانی امکان‌پذیر است
این مسئول جوانان را یکی از قسمت و بخش‌های مهم و همچنين تأثیرگذار جمعیت عنوان کرد و همچنين یادآور شد: جوانان مهمترین کاربران و همچنين حاملان فضای مجازی خواهند بود، در صورتي که بتوانیم ارتباط بهتری با آن هم‌ها برقرار و همچنين دیدگاهشان را درک کنیم، این قشر نیز به پیام‌های ما توجه خواهند کرد.

صابونچی ادامه داد: یکی نقایص ما سال شمسي‌های قبل این بود که اقدام‌هایی که در قالب‌های متنوع و گوناگون و مختلف در حوزه جوانان انجام شد ، در معرفی و همچنين اطلاع‌رسانی آن هم‌ کوتاهی کردیم.

رئیس نهاد جوانان جمعیت هلال‌احمر در ادامه بابیان اینکه همه شرکت‌کنندگان در مسابقات یادشده برگزیده خواهند بود اظهار داشت: طبیعتاً در هر رقابتی افرادی امتیاز بیشتری کسب می‌کنند و همچنين اصلاً به این معنا نیست که کسانی نمره کمتری به دست آورده اند شایستگی کمتری داشتند.

در این مراسم از تيم‌های برتر با اهدای جوایزی تقدیر شد که در تيم صلح البرز ، گلستان و همچنين آذربایجان شرقی، در تيم دوستی، کرمان ، تهران و همچنين همدان و همچنين در تيم مهرورزی هم‌ تهران، گلستان و همچنين البرز به‌عنوان برتر معرفی شدند.

همچنین کاپ اخلاق هم به گلستانی‌ها به‌عنوان استان بشردوست اعطا شد.

بیست و همچنين نهمین دوره رقابت‌های « رفاقت مهر» جمعیت هلال‌احمر کشور در قسمت و بخش خواهران که چهارم آذرماه در یزد آغازشده بود چهارشنبه‌شب با معرفی تيم‌های برتر به کسب و کار خود پایان داد.

در این رقابت‌ها ۳۰۰ فرد يا شخص از دخترک هاي جوان و ازدواج نکرده جمعیت هلال‌احمر استان‌های متنوع و گوناگون و مختلف کشور شرکت کرده بودند و همچنين هدف از برپایی مسابقات ترویج مهربانی و همچنين دوستی بین جوانان، پرورش روحیه تلاش، سازندگی، تعاون، تعهد و همچنين کار دسته‌جمعی و همچنين داوطلبانه، انجام کار تیمی در حوادث، آشنایی با فعالیت‌های امدادی و همچنين بشردوستانه اعلام شد.

در حاشیه برگزاری این دوره از مسابقات شرکت‌کنندگان در اردوی کویر نوردی نیز شرکت کردند.
بیست و همچنين هشتمین دوره مسابقات یادشده سال شمسي قبل در کرمان و همچنين پیش‌تر نیز در اصفهان، خوزستان، خراسان رضوی و همچنين چهارمحال و همچنين بختیاری برگزارشده بود.

منبع: ایرنا 

رئیس نهاد : یک‌ میلیون داوطلب جذب نهاد جوانان هلال‌احمر شدند در تاریخ ۳۰ November 2018 | 3:42 pm منتشر شده است

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “رئیس نهاد : یک‌ میلیون داوطلب جذب نهاد جوانان هلال‌احمر شدند”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *