رئیس جمهوری در جلسه هیات دولت و پس از ارائه گزارش عملکرد جمعیت هلال احمر

رئیس جمهوری در جلسه هیات دولت و پس از ارائه گزارش عملکرد جمعیت هلال احمر

هلال احمر,سازمان هلال احمر,جمعیت هلال احمر,هلال احمر ایران,رییس جمهور,هیات دولت,عملکرد هلال احمر

 

 

 

 

 

 

وظیفه دولت تجهیز و تامین موجودی انبـار های هلال احمر است /بودن هلال احمر سبب اطمینان و آرامش مردم/ماموریت ساوقت برنامه ریزی برای تامین نیازمندی های جمعیت

رئیس‌جمهوری در جلسه هیات دولت و بعد از ارزیابی گزارش عملکرد جمعیت هلال احمر طی سه سـال قدیم و با تقدیر از خدمات ایـن نهاد در حوادث غیرمترقبه اظهارداشت: جمعیت هلال احمر با برخورداری از اعتماد عمومی دارای موقعیت ممتازی در جامعه بوده و بودن ش سبب اطمینان و آرامش مردم است .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولتو حجت‌الادرود والمسلمین دکتر حسن روحانی در ایـن نشست هیات دولت که عصر یکشنبه برگزار شدو تقویت و تجهیز جمعیت و تأمین امکانات مورد نیاز و موجودی انبـار های آن را یک ضرورت با ارزش و از جمله وظایف دولت دانست و به ساوقت مدیریت و برنامه‌ریزی مأموریت داد نسبت به تأمین نیازمندی‌های جمعیت هلال احمر اقدام نماید .

*وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح  برای گسترش پشتیبانی از جمعیت هلال احمر اقدام نماید

رئیس‌جمهوری با بیان ایـن که کشور ما ظرفیت‌های زیادی دارد که در صورت برنامه‌ریزی و هماهنگی می‌تواند ازخدمات‌رسانی جمعیت هلال احمر پشتیبانی نماید و تصریح کرد: توان بالا و ناوگان بزرگ هلیکوپتری کشور و ظرفیت نیروهای مسلح در شرایط صلحو پشتوانه مهمی به‌ویِژه در حوادث غیرمترقبه برای خدمات هلال احمر بوده است و وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح می‌بایست با هماهنگی و رابطه ات بیشتر برای گسترش ایـن پشتیبانی ‌ها اقدام نماید .

اصرار رئیس جمهور بر جذب جوانان در جمعیت هلال احمر

دکتر روحانی همین طور ضمن تأکید بر دقت هرچه بیشتر جمعیت هلال احمر به جوانان و جذب آنان در جمعیتو خاطرنشان کرد: آموزش بهداشت و خدمات امدادیو سازماندهی و کسب مهارت‌های اجتماعی جمعیت هلال احمر می‌تواند به ارتقای توانمندی‌های جوانان و افزوده شدن سرحالی روحی و قابلیت‌های مشارکت آنان در جامعه منجر شود.

گزارش جمعیت هلال احمرو ضمن تبیین اهداف بشردوست ها ه ایـن نهاد  در راستای تأمین و پشتیبانی از سلامت ی و زندگـی انسان ‌هاو به تشریح وظایف و مأموریت‌های جمعیت هلال احمر پرداخته است .

ارزش ۱۸ هزار میلیاردی خدمات و عملیات های ارائه شده در ۳ سـال قدیم

طبق گزارش ایـن جمعیت از کار ‌های خود طی سه سـال قدیم و تعداد سه میلیون و ۱۲۱ هزار و ۳۰۲ نفر از اشخاص آسیب‌دیده از حوادث و سوانح در همه کشور از خدمات هلال احمر بهره‌مند شده‌اند که ارزش کل خدمات و عملیات و اقلام امدادی ارائه شده توسط ایـن جمعیت در سه سـال قدیم مساوی با ۱۸ هزار میلیارد ریال بوده است . همین طور سرعت پاسخگویی به حوادث و شروع عملیات نجات و امداد بودن در محل حادثه از متوسط یازده دقیقه به هشت دقیقه و پنجاه ثانیه کم شدن یافته است که نمونه بـار ز آن در حوادث جاده‌ای و رسیدن نیروهای امدادی بر سر صحنه حوادث مشهود است .

بنا بر گزارش ارائه شدهو از تعداد ۱۱۷ هزار و ۶۳۵ حادثه به وقوع پیوسته طی سـال های ۹۲ تا ۹۴و تعداد ۲ میلیون و ۲۱۱ هزار و ۹۴۱ نفر طی عملیات امداد و نجات هلال احمر نجات یافته‌اند. از طرف دیگـر و ایجاد آمادگی و تاب‌آوری تعداد ۳ میلیون و ۸۳۲ هزار و ۱۲۱ نفر و بیش از یک میلیون خانواده در مساوی حوادث و سوانح سبب کم شدن عملیات‌های امدادی در نوروز ۹۵ تا ۹ درصدو کم شدن امدادرسانی تا ۳۵ درصدو کم شدن ۲۵ درصد عملیات رهاسازی شده و کم شدن ۲۱ درصدی انتقال به مراکز بهبود ی در طرح امداد و نجات نوروز ۹۵ نسبت به نوروز ۹۴ شده است .

*مشارکت بیش از ۷۴۳ هزار داوطلب در برنامه های سه سـال قدیم جمعیت

ارائه خدمات امدادی به ۵۱۲ شهرو روستا و مناطق عشایری حاوی ۳ هزار و ۳۷۶ نفر امدادرسانی و ۱۰ هزار و ۶۳۳ اسکان اضطراری و توزیع چادر و مواد غذایی به ارزش یک میلیون و ۲۳۷ هزار ریال و ۷۶ سورتی پرواز با به‌کارگیری ۵ فروند بالگرد در سیل ۱۳۹۵ از دیگـر خدمات ارایه شده توسط جمعیت هلال احمر است .

همین طور گزارش ارائه شده نشان می‌دهد که در سه سـال قدیم بیش از ۷۴۳ هزار نفر به صورت داوطلبانه در اجرای برنامه‌های ایـن ساوقت مشارکت داشته‌اند که ارائه بیش از ۶ میلیون نفر ساعت خدمات و اهدای بیش از ۲۹۴ هزار وامیزان خون از خدمات ایـن داوطلبان است .

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “رئیس جمهوری در جلسه هیات دولت و پس از ارائه گزارش عملکرد جمعیت هلال احمر”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *