دکتر صابونچی در گفتگو با خبرگزاری سلامت مطرح کرد: آموزش پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و همچنين اعتیاد به جوانان

دکتر صابونچی در گفتگو با خبرگزاری سلامت مطرح کرد: آموزش پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و همچنين اعتیاد به جوانان

|دکتر صابونچی در گفتگو با خبرگزاری سلامت مطرح کرد: آموزش پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و همچنين اعتیاد به جوانان از هلال ۱۴۷|

رئیس نهاد جوانان هلال احمر با اشاره به آموزش تجربه و مهارت بالا‌های امداد و همچنين نجات در حوادث و همچنين بحران‌ها برای دانش آموزان اول دبیرستان توسط نهاد جوانان هلال احمر گفت: اشخاص از ۵ تا ۲۹ سالگی می‌توانند عضو این نهاد شده و همچنين مسیر شغلی خود را پیدا کنند.

به نقل از روابط عمومی نهاد جوانان هلال احمر، دکتر سید شهاب الدین صابونچی در گفت‌و همچنين‌گو با طبنا( خبرگزاری سلامت)، با بیان این مطلب افزود: نهاد جوانان هلال احمر یک نهاد مردمی و همچنين داوطلبانه است که اشخاص از سن کودکی نوجوانی و همچنين جوانی جذب این نهاد شده و همچنين مفاهیم اولیه بشردوستی و همچنين اصول اولیه هلال احمر را فرا می‌گیرند.

وی افزود: نهاد جوانان در کانون‌های متنوع و گوناگون و مختلف پیش از دبستان، غنچه‌های هلال، کانون‌های دانش آموزی، جوانان دانشجویان، روستای و همچنين … سازماندهی کرده‌ایم تا در مورد سلامت روان که جنبه‌های متنوع و گوناگون و مختلف جسمی، روانی، معنوی و همچنين اجتماعی دارد آموزش‌های مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري را فرا می‌گیرند.

رئیس نهاد جوانان هلال احمر خاطرنشان کرد: حضور جوانان و نوجوانان و همچنين جوانان در برنامه جذاب و جالب و خوب‌های متنوع و گوناگون و مختلف و همچنين آموزش‌هایی که این نهاد برای آنها در نظر می‌گیرد موجب ارتقاء نشاط اجتماعی و همچنين پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در آنها می‌مي شود.

صابونچی با اشاره به آموزش ۵۰ هزار فرد يا شخص در قالب طرح پیمان گفت: آموزش‌های مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري در زمینه پیشگیری از اعتیاد به جوانان در این نهاد داده می‌مي شود.

وی ادامه داد: تجربه و مهارت بالا آموزی جوانان و نوجوانان و همچنين جوانان نیز شامل اقدامات نهاد  جوانان هلال احمر است تا اشخاص بتوانند در این زمینه کار آفرینی کرده به عبارتی مسیر شغلی خود را پیدا کنند.

رئیس نهاد جوانان هلال احمر با اشاره به آموزش یک میلیون فرد يا شخص در قالب طرح دادرس عنوان کرد: هر ساله در این طرح ۸ تا ۹ هزار مدرسه در دوره اول دبیرستان تجربه و مهارت بالا‌های امداد و همچنين نجات شامل پناهگیری ایمن، خروج از آوار، پانسمان، حمل مصدوم، آتل بندی، اطفای حریق کنترل خونریزی و همچنين … را فراگرفته تا در حوادث بتوانند به سایر اشخاص کمک کنند.

وی خاطرنشان کرد: نهاد جوانان هلال احمر طرح ایمنی مسافران نوروزی را نیز به دست دارد تا در پایگاههای مستقر جوانانی که آموزش‌های مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري را فرا گرفته‌اند در ایام نوروز تا انتهای تعطیلات سرويس ها و خدمات مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري را به شهروندان ارائه دهند.

صابونچی با اشاره به سازماندهی تیم‌های سحر عنوان کرد: کلمه سحر مخفف سازماندهی روانی و همچنين اجتماعی است بنابراین در نهاد جوانان اشخاص آموزش‌های مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري را فرا می‌گیرند تا در حوادث و همچنين بحران‌هایی همچون زلزله همچنين و علاوه بر امداد و همچنين نجات، آواربرداری و همچنين فراهم کردن سرپناه بتوانند حمایت‌های روانی را به ویژه برای کودکان و همچنين جوانان و نوجوانان ارائه دهند.

دکتر صابونچی در گفتگو با خبرگزاری سلامت مطرح کرد: آموزش پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و همچنين اعتیاد به جوانان در تاریخ ۲۹ September 2018 | 10:44 am منتشر شده است

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “دکتر صابونچی در گفتگو با خبرگزاری سلامت مطرح کرد: آموزش پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و همچنين اعتیاد به جوانان”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *