دوره آموزشی رباتیک دانش آموزان عضو کانون های هلال احمر به خط پایان رسید

دوره آموزشی رباتیک دانش آموزان عضو کانون های هلال احمر به خط پایان رسید

|دوره آموزشی رباتیک دانش آموزان عضو کانون های هلال احمر به خط پایان رسید از هلال ۱۴۷|

دست يار پیش دبستانی و همچنين دانش آموزی نهاد جوانان جمعیت هلال احمر گفت: دوره آموزشی بین المللی کاربرد علم، تکنولوژی، مهندسی و همچنين ریاضیات در کاهش آثار سوانح با همکاری بنیاد ایرباس برای ارایه آموزش های کاربردی به جوانان و نوجوانان و همچنين جوانان برگزار شد.

به نقل از روابط عمومی نهاد جوانان هلال احمر، سعید بابایی گفت: هدف از برگزاری این دوره آموزشی توانمندسازی اعضا در زمینه کارگروهی و همچنين تقویت روحیه آنان در این حیطه، آموزش مدیریت بحران با بهره گیری از علم و همچنين تجهیزات نوین و همچنين آشنایی جوانان و نوجوانان با تکنولوژی های جدید در زمینه حوادث و همچنين بلایا بود.

وی افزود: این دوره ها در ۷ استان تهران، قزوین، گلستان، اصفهان، لرستان، آذربایجان شرقی و همچنين فارس به اجرا در آمد.
بابایی اضافه کرد:  ۲۳۵نفر از اعضای جوون جمعیت هلال احمر بعد از انجام مصاحبه برای این دوره انتخاب شدند و همچنين سرفصل هایی همچون شهرسازی و همچنين ساخت ربات را به صورت تئوری و همچنين عملی و همچنين همچنین برنامه جذاب و جالب و خوب ریزی را فراگرفتند.

این دست يار نهاد جوانان افزود: این اشخاص قرار است به عنوان مربی با حضور در مدارس منتخب (دخترانه و همچنين پسرانه) از طرف استان های مذکور تمام مباحث آموخته شده را به دانش آموزان سنین ۱۲ -۱۴ سال شمسي منتقل کردند .

وی فزود: تعداد هزارو ۷۶۰ دانش آموز دختر و همچنين تعداد سه هزارو ۲۴۰ دانش آموز پسر و همچنين در مجموع ۶هزار  فرد يا شخص از دانش آموزان هلال احمری در این کلاس ها شرکت کردند و همچنين گواهی نامه دوره مذکور را دریافت کردند.
بابایی افزود: در نهایت بعد از پایان دوره آموزشی کاربرد علم و همچنين تکنولوژی در کاهش آثار سوانح مسابقات استانی برگزار گردید و همچنين دانش آموزان آنچه را که فراگرفته بودند در زمینه ساخت ربات و همچنين شهرسازی با محوریت مدیریت بحران به مرحله ی اجرا گذاشتند و همچنين با یکدیگر به رقابت پرداختند و همچنين در این میان از نفرات برتر تقدیر به عمل آمد.
وی  ادامه داد: پیرو تفاهم نامه همکاری بین فدراسیون بین المللی صلیب سرخ و همچنين هلال احمر با بنیاد ایرباس، مقرر شد جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران طی همکاری های مشترک با این بنیاد دوره های آموزشی ویژه ای را برگزار کنند.

بابایی افزود: با عنایت به نقش ویژه ربات ها در کاهش تاثيرات و همچنين اثرات بلایا و همچنين امدادرسانی در حوادث و همچنين براساس این تفاهم نامه دوره آموزشی به کارگیری علم، تکنولوژی، مهندسی و همچنين ریاضیات در کاهش سوانح و همچنين بلایا (طرح رباتیک)برگزار شد.

وی اضافه کرد:  در این دوره بر اهمیت بهره بري و استفاده از تکنولوژی و همچنين علوم مهندسی در حوادث و همچنين بلایا تاکید شد و همچنين نگاهی بر بهره بري و استفاده از تکنولوژی در پیشگیری از حوادث و همچنين بلایا داشت.

بابایی گفت: در این کارگاه جوانان و نوجوانان با اصول اولیه کار با ربات ها آشنا شدند. این می تواند آغاز مسیر وارد شدن آنها به دنیای ساخت ربات های امدادگر و همچنين نجاتگر باشد.

 

دوره آموزشی رباتیک دانش آموزان عضو کانون های هلال احمر به خط پایان رسید در تاریخ ۱۸ February 2019 | 12:42 pm منتشر شده است

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “دوره آموزشی رباتیک دانش آموزان عضو کانون های هلال احمر به خط پایان رسید”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *