حضور افراد کمیته بین المللی صلیب سرخ در نهاد جوانان/ فعالیت‌های نهاد جوانان در حمایت‌های روانی درخشان می باشد

حضور افراد کمیته بین المللی صلیب سرخ در نهاد جوانان/ فعالیت‌های نهاد جوانان در حمایت‌های روانی درخشان می باشد

|حضور افراد کمیته بین المللی صلیب سرخ در نهاد جوانان/ فعالیت‌های نهاد جوانان در حمایت‌های روانی درخشان می باشد از هلال ۱۴۷|

مسئول مسائل همکاری‌های درون نهضت و همچنین جمعی از افراد کمیته بین‌المللی صلیب سرخ به نهاد جوانان آمدند تا با فعالیت‌های آن نهاد آشنا شوند و همچنین فرصت همکاری‌های مشترک را بررسی کردن کنند.

در آن جلسه دست یار دانشجویی و همچنین جوانان نهاد جوانان، آن نهاد را یکی از ارگان‌های اصلی جمعیت هلال‌احمر عنوان کرد که طبق اسناد فدراسیون صلیب سرخ و همچنین اساسنامه جمعیت یکی از وظایف آن هم تربیت و همچنین آموزش جوانان داوطلبی می باشد که تمایل به وارد شدن به جمعیت دارند. به گفته امیر للـه گانی، نهاد جوانان با قدمت بیش از ۶۸ سال شمسی، افراد داوطلب بین ۵ تا ۲۹ سال شمسی را سازماندهی می‌کند. آن اعضا در قالب کانون‌های غنچه‌های هلال، دانش‌آموزی، دانشجویی، آزاد و همچنین طلاب به فعالیت مشغولند. کانون‌ها به واسطه تفاهم‌نامه با وزارت‌منزل و خانه‌های مرتبط با جوانان دایر شده‌اند. در حال حاضر در تمام کانون‌های کشور یک میلیون عضو داوطلب وجود دارد. تمام آن تلاش‌ها در جهت استراتزی ۲۰۲۰ می باشد که می‌خواهد نقش جوانان و همچنین رهبری آنها تقویت می شود.
حضور کاروان نیکوکاری در منطقه ها و مناطق محروم
للـه گانی در جهت ساخته یا ایجاد فرصت جهت همکاری‌های مشترک، در تشریح بعضی از فعالیت‌های مهم نهاد جوانان گفت: یکی از فعالیت‌های بشردوستانه نهاد جوانان برپایی کاروان های نیکوکاری می باشد. در آن کاروان تعدادی از اشخاص به صورت تیمی در منطقه ها و مناطق محروم حضور می‌یابند و همچنین سرویس ها و خدمات مرتبط به سلامت و همچنین مسائل فرهنگی و اجتماعی را به اشخاص ارائه می‌کنند. آن فعالیت همچنین و علاوه بر آنکه باره کمک به نیازمندان را فراهم می‌کند، به کسب تجربه و همچنین توانمندسازی جوانان نیز می‌انجامد.
راه‌های ارتباطی قدرتمند با اعضا
او با اشاره به اهمیت ارتباط پیوسته و همچنین قوی با افراد نهاد جوانان، عنوان کرد: مجله ماه نو در حوزه جوانان و همچنین مجله ماه مهربان در حوزه کودکان و همچنین جوانان و نوجوانان که به شکل ماهانه نشر یافته شده می‌شوند یکی از راه‌های ارتباطی ما با اعضا می باشد. آموزش‌های مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری به وسیله آن هم به اعضا منتقل می‌می شود. از راه‌های ارتباطی دیگر نهاد، سیستم پیامک و اس ام اس و پیامک سنتر و همچنین همچنین شبکه فرهنگی و اجتماعی تحت وب می باشد که اعضا با عضویت در آن هم می‌توانند عکس‌ها، مباحث و مطالب و همچنین تجربیات خود را به اشتراک بگذارند.
۲۰ هزار عضو در پست‌های نوروزی
دست یار دانشجویی و همچنین جوانان نهاد جوانان توضیح داد: یکی از طرح‌های مهم نهاد جوانان که هر ساله در ایام نوروز برگزار می‌می شود،‌ طرح ایمنی و همچنین سلامت مسافران نوروزی می باشد. در آن طرح سالانه حدود ۲۰ هزارعضو در هزار پست نوروزی حاضر می‌شوند تا به ارائه سرویس ها و خدمات ایمنی و همچنین سلامت بپردازند. للـه‌گانی با اشاره به آن موضوع که در سال شمسی حدود ۳۰ میلیون ایرانی به سفرهای نوروزی می‌روند، گفت: در نوروز امسال به پنج میلیون رفت و آمد و مراجعه‌کننده چهره به چهره، سرویس ها و خدمات مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری ارائه شد.
ساماندهی حمایت‌های روانی بعد از بلایا
طرح سحر مخفف ساماندهی حمایت‌های روانی بعد از بلایا، از دیگر طرح های نهاد جوانان می باشد که دست یار دانشجویی و همچنین جوانان نهاد جوانان در ارتباط و رابطه با آن هم گفت: در آن طرح ۳۱ تیم از ۳۱ استان کشور در قالب تیم‌های ۲۶ نفره دخترک های جوان و ازدواج نکرده و همچنین پسران جوان، آموزش‌های مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری در حوزه حمایت‌های روانی را می‌بینند. آن اعضا از فارغ‌التحصیلان رشته‌های روانشناسی، مددکاری فرهنگی و اجتماعی و همچنین جامعه شناسی انتخاب می‌شوند. کاری که آن تیم‌ها در باره مداخلات روانی انجام می‌دهند اقدامات ابتدایی و اولیه‌ایست که در محل حادثه به اشخاص آسیب‌دیده به ویژه زنان و همچنین کودکان ارائه می‌می شود.
آمادگی جهت روزهای سخت
للـه‌گانی در توصیف فعالیت‌های دیگر نهاد به طرح دادرس اشاره و همچنین گفتن کرد: آن طرح به دانش‌آموزان آن امکان را می‌دهد تا آموزش‌های امدادی و همچنین کمک‌های ابتدایی و اولیه را که قالب یک کتاب مرجع به آنها ارائه شده بیاموزند. بعد از گذراندن دوره آموزشی، اعضا به تیم‌های ۱۴ نفره تقسیم می‌شوند و همچنین در المپیاد آماده که به همین منظور طراحی شده، در سطح شهرستان، استان و همچنین کشور به رقابت می‌پردازند.
او با اشاره به حضور فعال نهاد جوانان در ۳۵۰۰ مهد کودک در کشور،‌ در مورد آموزش‌های تیم سنی ۵ تا ۷ سال شمسی گفت: ما در آن تیم سنی از طریق بازی آموزش‌های مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری را به صورت بدون واسطه و غیر مستقیم به بچه‌ها منتقل می‌کنیم.
ساخت ربات‌های نجاتگر
دست یار دانشجویی و همچنین جوانان نهاد جوانان در مورد فعالیت‌های جدیدی که در حوزه رباتیک در حال انجام می باشد توضیح داد: با توجه به علاقه شدیدی که دانش‌آموزان و همچنین دانشجویان در حوزه علوم و همچنین فنون از خود نشان داده‌اند، فعالیت‌هایی در باره ساخت ربات‌های نجاتگر در کشور انجام داده‌ایم. از مهم‌ترین آن هم انعقاد نفاهم نامه با بنیاد ایرباس در حوزه آموزش روباتیک به دانش‌آموزان ۱۴ تا ۱۶ سال شمسی می باشد.
از تجربیات نهاد جوانان بهره‌ببرید
ریاست نهاد جوانان ضمن خوش‌آمد گویی به مهمانان، نهاد جوانان را یکی از نهاد‌های گسترده در کشور عنوان کرد که مورد توجه افراد جوون و همچنین خانواده‌های آنهاست. به گفت دکتر مسعود حبیبی ما اعضایی داریم که همکاری با ما را انتخاب نموده اند و همچنین از ظرفیت خود جهت کمک به اشخاص نیازمند بهره بری و استفاده می‌کنند.
او خطاب به افراد کمیته بین‌المللی صلیب سرخ، از آنها خواست تا تجربیات خود را در اختیار نهاد جوانان بگذارند. چرا که نهاد نیز تجربه‌های مفیدی دارد که می‌تواند باره همکاری را فراهم سازد. دکتر حبیبی تشریح کرد: ما همچنین و علاوه بر فعالیت‌های اخلی اقداماتی در کشورهای دیگر نیز داشته‌ایم. در چند سال شمسی قبل، ‌طرحی در کشور مطرح شد تا قسمت و بخش مردن و مرگ مادران باردار کشور افغانستان را کاهش دهیم. در آن طرح کوتاه مدت، افراد ما با حضور در روستاهای افغانستان به ماماهای روستایی آموزش‌های مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری را ارائه می‌کردند.
فرصت خوب آشنایی با نهاد جوانان
هلیگا تروفسدوتیر، مسئول مسائل همکاری‌های دورن نهضت کمیته بین‌المللی صلیب سرخ ضمن اشاره به ماموریت جدید خود در نهضت به منظور مدیریت جوانان،‌ گفت: من در حال آشنایی با فعالیت‌های مرتبط با جوانان هستم و همچنین حضور در نهاد جوانان فرصت خوبی جهت تکمیل اطلاعات من می باشد.
هلیگا گفت: آن نشست دلیل دوگانه‌ای داشت. نخست آنکه من مسئول همکاری‌های درون نهضت هستم و همچنین آشنایی با فعالیت‌های نهاد جوانان جهت من خیلی زیاد اهمیت دارد. دلیل دیگر آشنایی عضو دیگر کمیته بین‌المللی صلیب سرخ،‌ خانم کارلا با فعالیت‌های نهاد جوانان می باشد. او به تازگی جهت همکاری در پروژه مشهد از ژنو به ایران آمده و همچنین از کارشناسان حمایت های روانی نهضت می باشد.
او بار دیگر فعالیت‌های نهاد جوانان را خیلی زیاد اثرگذار عنوان و همچنین اظهار امیدواری کرد تا باره آشنایی اکثرا و بیشتر و همچنین همکاری با نهاد جوانان فراهم می شود.
نهاد جوانان، متخصص حمایت‌های روانی بعد از بلایا
کارلا اوریاته، نماینده قسمت و بخش سلامت روانی و همچنین حمایت‌های فرهنگی و اجتماعی روانی کمیته صلیب سرخ از فعالیت‌های گسترده نهاد جوانان تشکر کرد و همچنین گفت: کمیته ما در ژنو دائما تحت تاثیر فعالیت‌های اعضا در باره سرویس ها و خدمات روانی بعد از بلایا قرار می‌گیرد. بایستی و حتما اعتراف کنم که متخصص آن موضوع تو هستید که آن سرویس ها و خدمات را ارائه می‌کنید.
کارلا ادامه داد: با توجه به آنکه اکثرا و بیشتر مداخلات کمیته بعد از درگیری‌های مصلحانه و همچنین خشونت‌هاست، خوشحالم که به پروژه مشهد دعوت شدم. امیدوارم بتوانم تمام قدرت خود را به کار بگیرم.
او گفت: در چند هفته‌ای که در مشهد حضور داریم مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری می باشد کیفیت کارها و همچنین روش مداخلات شامل جلسات و همچنین نشست‌های تیمی ویژه زنان و همچنین کودکان و همچنین روش‌شناسی مورد نظرشان را بررسی کردن کنم تا در صورت وجود کیفیت در تداوم آن هم تلاش کنیم و همچنین در صورت پایین بودن کیفیت،‌ سعی در بالا بردن آن هم داشته باشیم. با آن کار باره همکاری‌های بین صلیب سرخ و همچنین هلال‌احمر افزایش می‌یابد.

 

حضور افراد کمیته بین المللی صلیب سرخ در نهاد جوانان/ فعالیت‌های نهاد جوانان در حمایت‌های روانی درخشان می باشد در تاریخ ۴ May 2016 | 3:08 pm نشر یافته شده شده می باشد

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “حضور افراد کمیته بین المللی صلیب سرخ در نهاد جوانان/ فعالیت‌های نهاد جوانان در حمایت‌های روانی درخشان می باشد”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *