جلوه های ویژه عزادرای در تاسوعا و همچنين عاشورای حسینی توسط جوانان استان ایلام

اول-محرم-98-استان-ایلام-1-300x225.jpg

جلوه های ویژه عزادرای در تاسوعا و همچنين عاشورای حسینی توسط جوانان استان ایلام

|جلوه های ویژه عزادرای در تاسوعا و همچنين عاشورای حسینی توسط جوانان استان ایلام از هلال ۱۴۷|

اعضای جوانان و همچنين امدادگران جمعیت هلال احمر استان ایلام در ایام محرم با اجرای برنامه جذاب و جالب و خوب های مذهبی فرهنگ ایثار، شهادت و همچنين  درس گرفتن از واقعه عاشورا بهترین سرمایه زندگی را برای خود برگزینندکه بیش از همه این جوانان خواهند بود که حسین(ع) و همچنين حرکت حماسی او در دفاع از دین را الگو قرار داده اند.

به نقل از روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان ایلام؛ “کربلا” عصاره تاریخ است و همچنين «عاشورا» آبروی عشق؛ و همچنين «محرّم» هویت شیعه و همچنين طراوت اندیشه های مرده و همچنين شکوفایی غنچه های بسته بیداری، آگاهی، ایثار و همچنين فداکاری است.
همزمان با دهه اول محرم؛ شعب جمعیت هلال احمر استان ایلام برنامه جذاب و جالب و خوب های مذهبی و همچنين سوگواری ابا عبدالحسین (ع) برگزار کردند.
برپایی ایستگاه سلامت در روز تاسوعا و همچنين عاشورا توسط جوانان شهرستان ایلام
رئیس جمعیت شهرستان ایلام بیان کرد: جوانان این شهرستان و همچنين همیشه در صحنه به مناسبت تاسوعا و همچنين عاشورای حسینی و همچنين به یاد و همچنين خاطره حضرت زینب سلام الله علیه  “در حسینی تکیه ابوالفضل(ع)” سرويس ها و خدمات سلامت رایگان ارائه کردند.
در این ایستگاه سلامت که به همت کانون جوانان برگزار شد؛ خدماتی شامل: پایش فشار خون و همچنين قندخون، ، کنترل بیماری ها و همچنين خودمراقبتی، مشاوره عوارض مصرف خودسرانه دارو ، ارائه گردید.
غیاث کریمی در آخر بیا کرد، این ایستگاه با استقبال بی نظیری از سوی عموم شهروندان و مردم شهر مواجه شد
اهم فعالیت های جمعیت هلال احمر شهرستان چرداول در دهه اول ماه محرم
خانم فریادیان گفت: هیئت حضرت علی اکبر(ع) مرکز مسائل جوانان شهرستان چرداول با همکاری تعداد زیادی از کارکنان و همچنين اعضاء شاخه آزاد، طلاب، روستایی و همچنين کانونهای دانشجویی دانشگاه آزاد و همچنين پیام نور با نصب پوشش تبلیغی با مضامین مذهبی و همچنين سخنان معصومین و همچنين پارچه های مشکی به استقبال این ماه عزیز رفتند.
رئیس شعبه شهرستان چرداول با اشاره به سخن بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام و پيشوا خمینی (ره)، که فرمودند: محرم و همچنين صفر است که اسلام را زنده نگه داشته است، گفت: جمعیت هلال احمر به عنوان جمع کوچکی از شهروندان و مردم شهر، وظیفه دارد تا با رسیدن ماه محرم، رنگ و همچنين بوی عزا به خود بگیرد و همچنين چه خدمتی بالاتر از این که بتوان به عنوان خادم الحسین(ع)، نقشی کوچک در عزای سید و همچنين سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) داشته باشیم.
وی از اجرای برنامه جذاب و جالب و خوب های متعدد خبر داد و همچنين افزود: شامل برنامه جذاب و جالب و خوب های اجرا شده در دهه اول محرم می قدرت به شرکت اعضای هیئت مذهبی حضرت علی اکبر (ع) در اجتماع پهناور و بزرگ عاشورائیان برپایی ایستگاه صلواتی، برپایی ایستگاه صلواتی در روز عاشورا، پوشش امدادی مراسم عزاداری سطح شهرستان در دهه اول محرم، پوشش امدادی مراسم تعزیه خوانی روز عاشورا در شهرستان اشاره کرد.
برنامه جذاب و جالب و خوب های متنوع و گوناگون و مختلف توسط اعضای جوانان شهرستان دره شهرستان
شرکت و همچنين اجرای برنامه جذاب و جالب و خوب های متنوع و گوناگون و مختلف توسط اعضای جوانان شهرستان دره شهرستان در مجالس مذهبی و همچنين هیئت های سرور و همچنين سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین به مناسبت دهه اول محرم.
شیر محمدی رئیس جمعیت شهرستان دره شهرستان ضمن عرض تسلیت تاسوعا و همچنين عاشورایی حسینی گفت: محرم فرصتی است برای درس گرفتن از واقعه عاشورا و همچنين یاد گیری فرهنگ ایثار و همچنين خودگذشتگی در راه حق و همچنين عدالت اینکه بهترین سرمایه زندگی ماست.
وی افزود: محرم فرصتی برای بهار ایمان های سست شده و همچنين طراوت اندیشه های مرده و همچنين شکوفایی غنچه های بسته بیداری و همچنين آگاهی و همچنين ایثار و همچنين فداکاری است.
شیر محمدی در ادامه اضافه کرد: همزمان با دهه اول محرم اعضای جوانان جمعیت این شهرستان برنامه جذاب و جالب و خوب های مختلفی در طول این ۱۰روز اجرا کردند که شامل فضا وآماده سازی ادراه هلال احمر توسط تمام کانون ها، شرکت اعضا کانون ها دانشجویی و همچنين کانون شاخه آزاد در هیئت ابا عبدالله الحسین، برپایی ایستگاه سلامت (تست فشار خون) توسط شاخه آزاد و همچنين کانون دانشجویی، برپایی ایستگاه صلواتی (پخت حلیم نذری )، شرکت در مراسم شام غریبان توسط کانون روستایی روستای زرانگوش و همچنين خواندن زیارت عاشورا و همچنين…..شامل برنامه جذاب و جالب و خوب هایی بود که اجرا شد.
ترویج فرهنگ عاشورا در بین جوانان شهرستان دهلران
ماه محرم که می مي شود همه برای حسین(ع) سرور و همچنين سالار شهیدان کربلا عزاداری می کند. شور و همچنين شعور حسینی بودن در همه جا موج می زند. بیش از همه این جوانان خواهند بود که حسین(ع) و همچنين حرکت حماسی او در دفاع از دین را الگو قرار داده اند. در میان یاران و همچنين اهل بیت امام و پيشوا شهید ما سید الشهداء (ع) علی اکبر(ع) و همچنين قاسم بن الحسن(ع) بیش از همه با دل جوانان بازی می کنند. علی اکبر(ع) آن هم جوانان رشیدو قاسم بن الحسین(ع) آن هم نوجوان دلاور که در راه دفاع از امام و پيشوا زمان شان ایستادند تا ستون های دین استوار بماند.
فریدون ملک میرزایی رئیس شعبه شهرستان دهلران بیان داشت٬ شورحسینی در شعبه این جمعیت  نیز همچون سایر عزاداران حسینی امسال ایام عزاداری سرور و همچنين سالار شهیدان را با شور و همچنين شعف خاصی برگزار کردند.
ملک میرزایی مهمترین هدف از برگزاری این مراسم ها ترویج فرهنگ عاشورا در بین جوانان است، تصریح کرد: هیات های علی اکبری تا پایان ایام محرم و همچنين صفر فعال خواهند بود و همچنين مراسم عزاداری حضرت اباعبدالله در سطح این شعبه برگزار می مي شود.
وی بیان کرد: عزاداری جوانان شهرستان دهلران در هیئت حضرت علی اکبر (ع) جوانان جمعیت هلال احمر باشورونشاط وعشق به سید الشهدا(ع) واهل بیت ایشان عزاداری کردند.
وی بیان کرد: اعضای جوانان کانون روستایی شهرک انقلاب ۲ مانند سالهای قبل عزاداری های خود را با خواندن زیارت عاشورا، ایستگاه صلواتی، پختن آش نذری، غذای گرم به نیازمندان وایستگاه سلامت بمناسبت این ماه محرم برگزارکردند.
وی ادامه داد: خواندن و قرائت زیارت عاشورا، برپایی ایستگاه سلامت توسط اعضای کانون آزادبرادران وخواهران، سخنرانی با موضوع فلسفه قیام امام و پيشوا حسین (ع) و همچنين واقعه عاشورا و همچنين برپایی ایستگاه صلواتی شامل برنامه جذاب و جالب و خوب های اجرا شده در حاشیه برگزاری مراسم عزاداری بود.
احیای شام غریبان حسینی توسط جوانان ملکشاهی
جمعی از جوانان شهرستان ملکشاهی نیز با برافراختن شمع و همچنين خواندن و قرائت زیارت امام و پيشوا حسین و همچنين زیارت عاشورا به احیای شام غریبان حسینی اقدام کردند.
رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان ملکشاهی گفت: شاید همین شور و همچنين عشق است که باعث شده تا عاشقان اهل‌بیت(ع) در گوشه گوشه شهرستان، با سنت‌ها و همچنين روش‌های متنوع و گوناگون و مختلف ارادت خود را به این خاندان نورانی ابراز و همچنين خیمه عزای حسینی برپا کنند
شام غریبان عاشورای حسینی، پایان عزاداری دهه نخست ماه محرم بود و همچنين آیین های عزاداری در طول ماه محرم و همچنين صفر در این شهرستان ادامه خواهد یافت.
توزیع غذای و همچنين آش نذری بین خانواده‌های محروم شهرستان مهران
نظریان زاد رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان مهران گفت: در محرم حسینی با حمایت خیرین امام و پيشوا رئوف تعداد غذای گرم و همچنين آش نذری توسط جوانان جمعیت هلال احمر بین خانواده‌های روستا‌های محروم توزیع شد.
وی ضمن تشکر از در این اقدام خداپسندانه افزود: امروز باخانواده‌هایی روبرو بودیم که بیش از ماه‌ها از امکان مصرف پروتئین گوشت محروم بوده اند و همچنين با توجه به فراونی نذورات در شهرستان‌های پهناور و بزرگ از خیرینی که نیازمندان را در روستا‌های دور سر سفره آقا ابا عبدالله میهمان میکنند سپاسگزاریم و همچنين این آمادگی از سوی جوانان منطقه وجود دارد که در صورت حمایت مالی نیکوکارن این گونه پروژه با بهره مندی از امکانات و همچنين ظرفیت‌های موجود با همکاری جوانان داوطلب مطابق بانیت خیرین اجرا مي شود.

جلوه های ویژه عزادرای در تاسوعا و همچنين عاشورای حسینی توسط جوانان استان ایلام در تاریخ ۱۲ September 2019 | 11:48 pm منتشر شده است

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “جلوه های ویژه عزادرای در تاسوعا و همچنين عاشورای حسینی توسط جوانان استان ایلام”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *