جلسات هماهنگی پروژه توانمند سازی محلی در زمینه کاهش آسیب های اجتماعی با حضور دست يار جوانان برگزار شد

۱۰۱۹۳۱-300x225.jpg

جلسات هماهنگی پروژه توانمند سازی محلی در زمینه کاهش آسیب های اجتماعی با حضور دست يار جوانان برگزار شد

|جلسات هماهنگی پروژه توانمند سازی محلی در زمینه کاهش آسیب های اجتماعی با حضور دست يار جوانان برگزار شد از هلال ۱۴۷|

جلسات هماهنگی مداخلات اجتماع محور در محله های حاشیه نشین، با حضور حسینی دبیر ستاد مبارزه با مواد اعتياد آور و مخدر ، رئیس و همچنين کارشناسان شهرستانی و همچنين استانی بهزیستی همدان برگزار گردید.

به نقل از روابط عمومی حوزه جوانان جمعیت هلال احمر استان همدان: جلسات مداخلات اجتماع محور در محله های حاشیه نشین، با حضور دست يار جوانان ، دبیر ستاد مبارزه با مواد اعتياد آور و مخدر استان، رئیس اداره دانشجویی و همچنين جوانان و همچنين کارشناس فعالیتهای فرهنگی و همچنين اجتماعی مسائل جوانان جمعیت هلال احمر، رئیس وکارشناسان دفتر آسیب های اجتماعی اداره بهزیستی استان وشهرستان همدان برگزار شد.

در این جلسه چگونگی حضور در منطقه ها و مناطق حاشیه شهرستان جهت مداخلات اجتماع محور بررسی گردیدو مقرر گردید پایگاه های مذکور جهت اجرای طرح توسط نهاد بهزیستی اعلام گردد.

پا ک بین دست يار مسائل جوانان جمعیت هلال احمر گفت: این پروژه بصورت داوطلبانه ودر منطقه ها و مناطق حاشیه نشین شهرستانهای همدان،نهاوند،اسدآباد و همچنين ملایر از طریق تشکیل تیم های محله محور داوطلب و همچنين بر اساس منابع موجود، اجرایی می گردد. وی گفت: دوره تربیت مربیان پیشگیری از اعتیاد در تبریز برای ۵۰۰ فرد يا شخص از سرگروههای طرح پیمان با هدف آموزش همتایان برگزار گردیده است.و همچنين تسهیلگران داوطلب هلال احمر جهت تشکیل تيم از بین این اشخاص آموزش داده انتخاب می شوند. دست يار مسائل جوانان افزود: یکی از موارد و نکات پروژه مداخلات اجتماع محور در منطقه ها و مناطق حاشیه نشین ، بسیج شهروندان و مردم شهر و همچنين مشارکت عمومی آنهاست که سبب احساس مالکیت نسبت به برنامه جذاب و جالب و خوب ها شده و همچنين در نهایت منجر به افزایش موفقیت طرح می مي شود.

وی گفت: همکاری این جمعیت با اداره بهزیستی و همچنين بهره بري و استفاده از تجربیات کارشناسان آن هم اداره می تواند در اجرای موفق طرح اثر گذار باشد.

وی با تاکید بر لزوم مداخلات اجتماع محور و همچنين پیشگیری از آسیبهای اجتماعی در منطقه ها و مناطق حاشیه نشین، محوریت این پروژه را پیشگیری از اعتیاد عنوان کرد.

حسینی دبیر ستاد مبارزه با مواد اعتياد آور و مخدر نیزضمن اشاره به این نقطه که محله های حاشیه نشین با آسیبهای اجتماعی زیادی دست به گریبان است ولي بايد توجه داشت از پتانسیل بالای نیروی انسانی و همچنين همچنین بالاترین میزان همدلی و همچنين مشارکت در فعالیتهای اجتماعی برخوردار است. که با انجام این پروژه، می قدرت از هرز رفت این پتانسیل عظیم جلوگیری کرد.

افشاری رئیس بهزیستی شهرستان همدان نیز گفت: تسهیلگران هلال احمر جهت هرچه بهتر برگزار شدن پروژه مداخلات اجتماع محوردر محلات حاشیه نشین، می توانند از تجربیات کارشناسان این اداره بهره بري و استفاده نمایند.همچنین وی افزود: این اداره نسبت به فراخوان و همچنين تهیه مکان مناسب جهت برگزاری جلسات و همچنين تشکیل تيم با جمعیت هلال احمر همکاری مطلوبی خواهد داشت.

جلسات هماهنگی پروژه توانمند سازی محلی در زمینه کاهش آسیب های اجتماعی با حضور دست يار جوانان برگزار شد در تاریخ ۲۱ May 2019 | 2:43 pm منتشر شده است

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “جلسات هماهنگی پروژه توانمند سازی محلی در زمینه کاهش آسیب های اجتماعی با حضور دست يار جوانان برگزار شد”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *