تکریم و همچنين معارفه روسای سابق و همچنين جدید نهاد جوانان/ دکترهمتی: باید برای جذب حداکثری جوانان تلاش کنیم

تکریم و همچنين معارفه روسای سابق و همچنين جدید نهاد جوانان/ دکترهمتی: باید برای جذب حداکثری جوانان تلاش کنیم

|تکریم و همچنين معارفه روسای سابق و همچنين جدید نهاد جوانان/ دکترهمتی: باید برای جذب حداکثری جوانان تلاش کنیم از هلال ۱۴۷|

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ صبح امروز جلسه معارفه رییس جدید نهاد جوانان با حضور دکتر کریم همتی، رئیس جمعیت هلال احمر برگزار شد.

دکتر کریم همتی، رئیس جمعیت هلال احمر در این جلسه با قدردانی از تلاش‌ها و همچنين زحمات دکتر علی حیدری نجات، گفت: در جمعیت هلال‌ احمر اشخاص بسیاری منشا خیر و همچنين برکت بوده‌اند. هر کسی که در جایگاه‌ها و همچنين پست‌های متنوع و گوناگون و مختلف جمعیت قرار می‌گیرد باید همه تلاش خود را برای تقویت اعتماد متقابل میان جمعیت و همچنين شهروندان و مردم شهر انجام دهد. همه ما مدیران و همچنين مسئولان جمعیت باید تلاش کنیم وقتی سکان‌دار یک مسئولیت می‌شویم، به دور از حواشی زمینه‌های ایجاد تغییر و همچنين تحول را فراهم کنیم.

دکتر همتی گفت: مهم نیست که چه مدتی در مسئولیتی که پذیرفته‌ایم خدمت می‌کنیم، بلکه باید پاکدستی و همچنين تلاش مستمر را سرلوحه فعالیت‌های خود قرار بدهیم.

رئیس جمعیت هلال‌احمر با اشاره به اهمیت پویایی بیشتر در فعالیت‌های نهاد جوانان گفت: جمعیت هلال‌ احمر همواره در حوزه جوانان با برگزاری اردوهای متنوع و گوناگون و مختلف، برنامه جذاب و جالب و خوب‌های ورزشی، جذب جوانان در حوزه‌های دانشجویی و همچنين دانش‌آموزی، پویایی بسیاری داشت. ولي بايد توجه داشت معظلات و مسائل و مشکلات اقتصادی و همچنين معیشتی که در سطح جامعه به وجود آمد، این قسمت و بخش را کمرنگ کرد. همه کسانی که به هلال احمر علاقه دارند نباید پیشرفت و همچنين توسعه فعالیت‌های حوزه جوانان را محدود کنند چرا که اینجا دروازه وارد شدن به جمعیت هلال احمر است. در صورتي که مراسمی در این حوزه برگزار می‌مي شود باید همه حواشی آن هم با توجه به هنجارهای جامعه سنجیده مي شود تا پیشرفت در این حوزه تدوام بیشتری پیدا کند.

وی تاکید کرد: دکتر گل فشان و همچنين همکارانش باید با ایجاد تعامل اثربخش با قسمت و بخش فرهنگی نمایندگی ولی فقیه، قسمت و بخش فرهنگی دانشگاه‌ها و همچنين وزارت آموزش و همچنين پرورش و همچنين نیز با طرحی دوست داشتني و جذاب‌تر مراسم، اردوهای فرهنگی و همچنين به ویژه برنامه جذاب و جالب و خوب‌های آموزشی حوزه جوانان، زمینه را برای جذب حداکثری جوانان علاقمند و همچنين توانمند به جمعیت فراهم کنند.

دکتر همتی افزود: باید شمار داوطلبان و همچنين جوانان ما در جمعیت بیشتر مي شود. اگرچه گفته می‌مي شود در جمعیت هلال‌احمر حدود ۲ میلیون داوطلب و همچنين جوون داریم، ولي بايد توجه داشت باید این عدد واقعی‌تر مي شود. چرا که ملاک ما باید حضور این اشخاص در صحنه فعالیت‌ها و همچنين برنامه جذاب و جالب و خوب‌های جمعیت باشد. این در حالی است که در عمل، شمار کمتری از این تعداد بصورت فعالانه در صحنه حضور دارند. بنابراین یکی از اهداف مسئولان جدید نهاد جوانان باید تلاش برای جذب حداکثری جوانان آماده و همچنين حاضر در صحنه باشد. با این وجود، همین حضور پرشور جوانان نیز نعمت بسیار بزرگی است که ما باید برای جذب و همچنين به روز شدن آنها تلاش کنیم.

خرد جمعی برای تصمیم‌گیری

دکتر محمد گل فشان رئیس جدید نهاد جوانان جمعیت هلال‌احمر نیز در این جلسه گفت: مبنای مدیریت ما بر اساس سیاست خرد جمعی خواهد بود. می‌خواهیم از مشورت همکاران پیشکسوت در این حوزه، جوانان و همچنين جوانان پیشکسوت به صورت حضوری و همچنين نیز در فضای مجازی بهره بري و استفاده کنیم تا با کمک هم نیازهای جامعه و همچنين جوانان را برآورده کنیم.

وی افزود: یکی از مهمترین شاخصه‌های توانمندی جمعیت‌های ملی، توانمندی جمعیت جوون است. در صورتي که می‌خواهیم در سال شمسي‌های آینده خیران و همچنين امدادگران کارآمد داشته باشیم، باید به جوانان امروزمان توجه بیشتری کنیم. چرا که قطعا جوانان امروز ما خیران، داوطلبان و همچنين امدادگران آینده جمعیت خواهند بود. تلاش می‌کنیم در بحث جذب، سازماندهی، آموزش، به کار گیری، نگهداشت و همچنين جذب حداکثری جوانان بیشتر فعالیت کنیم.

گل فشان با اشاره به  تدوین نقشه راه جمعیت هلال‌احمر ادامه داد: امیدواریم با همکاری همه مسئولان جمعیت، نقشه راه جمعیت هلال احمر برای ۵ سال شمسي آینده را بر اساس اسناد بالادستی ۱۴۰۴ و همچنين بیانیه گام دوم مقام معظم رهبری و همچنين توصیه‌های ایشان در حوزه جوانان تدوین کنیم. در این صورت می‌‌توانیم به اختصاص اعتبارات بیشتر و همچنين برگزاری برنامه جذاب و جالب و خوب‌های پربارتر برای جوانان در سال شمسي‌های آینده امیدوار باشیم.

رئیس نهاد جوانان به قدردانی از زحمات مسئولان پیشین نهاد جوانان به مهمترین برنامه جذاب و جالب و خوب‌های پیش روی این نهاد اشاره کرد و همچنين افزود: برنامه جذاب و جالب و خوب‌ها و همچنين فعالیت‌های مثبت بسیاری در نهاد جوانان انجام شده که قطعا آنها را ادامه خواهیم داد. ولي بايد توجه داشت یکی از برنامه جذاب و جالب و خوب‌هایی که به صورت جدی دنبال خواهیم کرد بحث ابتکارات و همچنين نوآوری‌های جوانان است. در دوره‌های قبل و همچنين در زمان مسئولیت دکتر نوربالا، اعتبارات خاصی در بحث ابتکارات داشتیم. به این صورت که در صورتي که هر جوانی ابتکار و همچنين طرح نویی ارائه می‌کرد با نظر مدیرعامل استان اعتباری به آن هم طرح تخصص پیدا می‌کرد. همین پيشامد جديد باعث ترغیب جوانان به نوآوری و همچنين همدلی بیشتر با جمعیت می‌شد. امیدواریم با همفکری هم این مورد را هم دوباره احیا کنیم.

وی تاکید کرد: یکی دیگر از مباحثی که به آن هم توجه ویژه‌ خواهیم داشت، بحث ورزش جوانان است. همچنین آموزش و همچنين تقویت تجربه و مهارت بالا‌های امدادی، علمی، فنی و همچنين هنری جوانان و همچنين نیز فعالیت بیشتر جوانان در فضای مجازی با هدف جذب جوانان دیگر به فعالیت‌های بشردوستانه جمعیت هم در دستور کار قرار دارد.

تکریم و همچنين معارفه روسای سابق و همچنين جدید نهاد جوانان/ دکترهمتی: باید برای جذب حداکثری جوانان تلاش کنیم در تاریخ ۲ May 2020 | 1:48 pm منتشر شده است

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “تکریم و همچنين معارفه روسای سابق و همچنين جدید نهاد جوانان/ دکترهمتی: باید برای جذب حداکثری جوانان تلاش کنیم”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *