تشریح عملکرد معاونت مسائل جوانان هلال احمر استان قم در ۶ ماه نخست سال شمسي ۹۸

تشریح عملکرد معاونت مسائل جوانان هلال احمر استان قم در ۶ ماه نخست سال شمسي ۹۸

|تشریح عملکرد معاونت مسائل جوانان هلال احمر استان قم در ۶ ماه نخست سال شمسي ۹۸ از هلال ۱۴۷|

دست يار مسائل جوانان جمعیت هلال احمر استان قم با تشریح عملکرد ۶ ماهه نخست حوزه جوانان در سال شمسي ۹۸ گفت: در ۶ ماهه اول سال شمسي جاری، ۸ کارگاه تجربه و مهارت بالا های زندگی در مرکز مسائل جوانان در جمعیت هلال احمر برگزار شد.

به نقل از روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قم، محمد مصباحی با ارائه گزارشی از فعالیت های این معاونت عنوان کرد: طرح ملی ایمنی و همچنين سلامت مسافرین نوروزی یکی از طرح های مهم است که ۱۸ پست ثابت و همچنين ۷ پست سیار در آن هم فعال بود.

دست يار مسائل جوانان جمعیت هلال احمر استان قم افزود:تعداد اعضاء سرويس ها و خدمات دهنده در این قسمت و بخش شامل ۴۲۲ فرد يا شخص روز خواهر و همچنين ۴۹۵ فرد يا شخص روز برادر است.

وی اظهار کرد: همچنین ۳۹۳ فرد يا شخص از جوانان و همچنين ۲۹۶ فرد يا شخص از دانشجویان و همچنين ۶۶ فرد يا شخص روز از طلاب و همچنين ۸۱ فرد يا شخص روز از غنچه ها شامل اعضای مشارکت کننده به تفکیک کانون ها در این فعالیت ها خواهند بود.

مصباحی بیان کرد: در این مدت ۲۴۰۹۸ فرد يا شخص به پست های ثابت و همچنين ۱۷۵۱ فرد يا شخص به پست های سیار رفت و آمد و مراجعه کردند، ضمن اینکه تعداد مراجعین به قسمت و بخش های متنوع و گوناگون و مختلف در پست های برپا شده شامل ۲۲۱۹ فرد يا شخص به چادرهای نوروزی،۲۲۶۹ فرد يا شخص به پویش بهرفت و همچنين ۱۲۷۴ فرد يا شخص به ایستگاه سلامت و همچنين ۹۸۱ فرد يا شخص به فضای دوستدار کودک و همچنين ۱۴۹۷ فرد يا شخص به خیمه نماز است.

وی در مورد اقلام توزیعی در این طرح نوروزی خاطرنشان کرد: محصولات ترویجی و همچنين اطلاع رسانی شامل ۱۵۹۲۱ محصول و همچنين محصولات انگیزشی به تعداد ۱۱۹۳۶ و همچنين آموزشی، امدادی، ترافیکی و همچنين بهداشتی مشتمل بر ۸۶۳۸ محصول است.

دست يار مسائل جوانان جمعیت هلال احمر استان قم با اشاره به دیگر فعالیت ها گفت: رونمایی از محصولات و همچنين طرح‏های نوروزی کانون غنچه های هلال احمر،ایجاد فضای دوستدار کودک در پست ‏های برپا شده، اجرای طرح حامیان زمین و همچنين انجام برنامه جذاب و جالب و خوب ها در فضای دوستدار کودک شامل این اقدامات است.

وی در خصوص برنامه جذاب و جالب و خوب‌های هفته هلال احمر و همچنين هفته جوون تیز توضیح داد: برگزاری انتخابات کانون های دانشجویی در ۱۱ کانون دانشجویی،حضوراعضای کانون دانشجویی در پل دختر در قالب تیم سحر جهت خدمت رسانی به سیل زدگان منطقه، آئین شکرانه خدمت و همچنين مراسم تجلیل از اعضای شرکت کننده در سرويس ها و خدمات رسانی سیل شامل این برنامه جذاب و جالب و خوب هاست.

مصباحی عنوان کرد: فراخوان عضویت در دانشگاه ها و همچنين مراکز مسائل جوانان،برپایی جلسه هم اندیشی دبیران و همچنين اعضای شوراهای اجرایی و همچنين دیدار اعضای نخبه و همچنين دبیران کانون های معاونت جوانان با استاندار، عیادت از سالمندان مرکز خیریه رضوی و همچنين شرکت اعضاء در نماز جمعه به مناسبت هفته هلال احمر شامل برنامه جذاب و جالب و خوب ها در این مدت ۶ ماهه است.

وی خاطرنشان کرد: از دیگر برنامه جذاب و جالب و خوب ها حضور اعضای منتخب در ضیافت افطاری ریاست جمهوری، تقدیر از تیم های برتر المپیاد استانی و همچنين برپایی ایستگاه سلامت در مدرسه فیضیه و همچنين دیدار اعضای کانون غنچه های هلال با مدیر عامل و همچنين شرکت در تفکیک کمک‏های مردمی با عنوان سیل مهربانی توسط کانون غنچه‏ های هلال ‏احمر است.

دست يار مسائل جوانان جمعیت هلال احمر استان قم افزود: شامل برنامه جذاب و جالب و خوب های این معاونت در ۶ ماه نخست سال شمسي جاری،مشارکت غنچه‏ ها در سومین جشنواره کشوری ماه پیشونی و همچنين نشست صمیمی مدیرعامل با اعضای شوراهای اجرایی و همچنين اعضای منتخب و همچنين برگزاری همایش روز جهانی هلال احمر در دانشگاه قم است.

وی در خصوص برنامه جذاب و جالب و خوب های ماه تبريک و مبارک رمضان عنوان کرد: دیدار اعضای فعال با یادگار امام و پيشوا وحضور در مراسم ضیافت افطاردرحسینیه جماران،حضور فعال اعضاء درمراسم ویژه برنامه جذاب و جالب و خوب وفات حضرت خدیجه (ص) “سفره های مهربانی”و همچنين برگزاری مراسم افطاری کانون جوانان تحت عنوان عهد قدیم و همچنين برگزاری جشن میلاد امام و پيشوا حسن مجتبی (ع) شامل برنامه جذاب و جالب و خوب ها در این معاونت به شمار می رفت.

مصباحی تصریح کرد: از دیگر برنامه جذاب و جالب و خوب ها در ماه تبريک و مبارک رمضان برگزاری ختم قرآن کریم به نیت شهدای امدادگر و همچنين برگزاری مسابقه فرهنگی احکام روزه و همچنين برپایی اکیپ پاسخگویی به مسایل شرعی در جوار امام و پيشوا زادگان و همچنين برپایی محفل انس با قرآن کریم ویژه دانش آموزان است.

وی خاطرنشان کرد: همچنین برنامه جذاب و جالب و خوب های هفته مبارزه با مواد اعتياد آور و مخدر نیز شامل برگزاری کارگاه آموزشی “راه های پیشگیری از اعتیاد “جهت ۱۸۰ فرد يا شخص ازجوانان و همچنين تشکیل زنجیره انسانی” نه به اعتیاد” درکانون های جوانان و همچنين برگزاری ایستگاه تست سلامت در کانون های متنوع و گوناگون و مختلف و همچنين اجرای طرح پیمان در حاشیه طرح بسیج ملی کنترل فشار خون است.

دست يار مسائل جوانان جمعیت هلال احمر استان قم گفت: در هفته مبارزه با مواد اعتياد آور و مخدر غرفه جوانان در حاشیه اجرای جشنواره محله سلامتی و همچنين نمایشگاه پیشگیری از اعتیاد و همچنين نشست هم اندیشی سرگروه های پیمان، در خصوص برگزاری نمایشگاه نه به اعتیاد درمحله سلامتی برگزار شد.

وی گفت: شرکت در برنامه جذاب و جالب و خوب و همچنين نمایشگاه “شب های فیروزه ای” در محل شهرداری استان و همچنين برگزاری کارگاه های آموزشی امداد و همچنين کمک های اولیه در طرح “حریم حرم” در شب های ماه رمضان و همچنين برگزاری ایستگاه سلامت در مدرسه فیضیه و همچنين بهره مندی طلاب از سرويس ها و خدمات ارائه شده و همچنين برگزاری جلسه یکسان سازی داوران المپیاد آماده استانی و همچنين استقبال و همچنين بدرقه جوون دونده صلح با شعار “فراگیر شدن صلح جهانی در دنیا”شامل برنامه جذاب و جالب و خوب های معاونت است.

مصباحی افزود: همچنین اهم فعالیت های تیم سحر در سیل استان های گلستان، خوزستان و همچنين لرستان،نصب بنر در کلیه پست های نوروز و همچنين برپایی ۴ اکیپ همراه با صندوق جمع آوری کمک های مردمی و همچنين فراخوان بین اعضاء و همچنين در فضای مجازی مختص جوانان و همچنين نصب چادر و همچنين جمع آوری کمک های مردمی مقابل درب مرکز مسائل جوانان بود.

وی عنوان کرد: از دیگر سرويس ها و خدمات در این طرح،اعزام یکی از پرسنل معاونت جوانان و همچنين ۱۵ فرد يا شخص از جوانان در قالب تیم های امدادی،برپایی چادر و همچنين جمع آوری کمک های مردمی در دانشگاه قم، حضور کانون های دانشجویی دانشگاه شهاب دانش، دانشگاه تربیت معلم و همچنين دانشگاه آزاد اسلامی در منطقه سیل زده لرستان و همچنين شهرستان پل دختر می باشد.

دست يار مسائل جوانان جمعیت هلال احمر استان قم خاطرنشان کرد: در اختیار قراردادن اتوبوس به مدت ۳ روز توسط دانشگاه شهاب دانش و همچنين اعزام ۱۲۵ فرد يا شخص از اعضاء جوون به منطقه آسیب دیده ناشی از سیل اخیر، جهت پاکسازی منازل و همچنين حضور ۱۸ فرد يا شخص از دانشجویان دانشگاه شهاب دانش تحت عنوان تیم “سحر” (تیم حمایت های روانی) در منطقه ها و مناطق سیل زده نیز از سرويس ها و خدمات در این حوزه خدمت رسانی به شمار می رود.

وی در مورد عناوین و همچنين مقام های کسب شده نیز بیان کرد: کسب رتبه برتر در ارزشیابی هفتمین دوره مسابقات آماده مقدماتی المپیاد تجربه و مهارت بالا های امدادی دادرسان هلاال احمر، کسب رتبه بسیار عالی در کیفیت خبر توسط رابط خبری استان قم در ارزیابی عملکرد خبری در شش ماه نخست سال شمسي جاری از سوی نهاد جوانان با ۱۸۴ خبر و همچنين امتیاز کامل ۱۰۰ و همچنين کسب عنوان جوون برتر در عرصه اجتماعی در جشنواره حضرت علی اکبر (ع) نهاد ورزش و همچنين جوانان استان توسط عضو جوون معاونت مسائل جوانان از این جمله است.

مصباحی گفت: از دیگر رتبه ها و همچنين امتیازات در این معاونت، تقدیر از دخترک هاي جوان و ازدواج نکرده برگزیده و همچنين برتر هلال احمر در جشن نهاد ورزش و همچنين جوانان و همچنين با حضور استاندار،کسب مقام سوم تیمی کشوری مسابقات ۳گانه توسط عضو معاونت مسائل جوانان در قسمت و بخش شنا، دوچرخه سواری، دوومیدانی و همچنين تقدیر از معاونت مسائل جوانان توسط فرماندهی نیروی انتظامی استان به عنوان “تجلیل از رابطین ادارات”و همچنين تقدیر از معاونت مسائل جوانان توسط استاندار به جهت سرويس ها و خدمات ارائه شده در ایام نوروز “در قالب ستاد تسهیلات زائرین و همچنين سرويس ها و خدمات سفر”و همچنين تقدیر از دست يار مسائل جوانان در همایش تجلیل از فعالان عرصه سلامت و همچنين تندرستی توسط آموزش و همچنين پرورش است.

وی در مورد برنامه جذاب و جالب و خوب های معاونت در مدت ۶ ماه نخست سال شمسي جاری اظهار داشت: در این مدت ۱۰ دوره از مسابقات فرهنگی و همچنين ورزشی با حضور ۴۴۶ فرد يا شخص شرکت کننده برگزار شده است.

دست يار مسائل جوانان جمعیت هلال احمر استان قم تصریح کرد: همچنین در ۶ ماه نخست سال شمسي جاری ۴ همایش با حضور با حضور ۲ هزار و همچنين ۷۵۵ برگزار شد.

وی عنوان کرد: ۱۲ اردو با حضور ۲۸۵ شرکت کننده و همچنين ۱۸۵ کلاس آموزشی با حضور ۳۸۹۵ فرد يا شخص و همچنين ۱۹۲ فعالیت های بشردوستانه و همچنين پیشنهادی و همچنين فوق برنامه جذاب و جالب و خوب با حضور ۱۰۱۰۱ فرد يا شخص شرکت کننده در فعالیت های بشردوستانه و همچنين ۱ جشنواره با ۱۴۰۰ فرد يا شخص شرکت کننده و همچنين ۲ مراسم هیات حضرت علی اکبر (ع) با حضور ۶۵۰ فرد يا شخص در برنامه جذاب و جالب و خوب های هیات از دیگر فعالیت ها می باشد.

مصباحی گفت: به روش کلی در این مدت ۳۹۹ برنامه جذاب و جالب و خوب زمان بيکاري و اوقات تفريح با حضور ۱۵۵۰۲ فرد يا شخص شرکت کننده برگزار شده است.

وی بیان کرد: تعداد ۲۵۴ کانون در قم در جمعیت هلال احمر فعال است و همچنين اعضای کانون ها برنامه جذاب و جالب و خوب ها را دنبال می کنند.

دست يار مسائل جوانان جمعیت هلال احمر استان قم اظهار کرد: دوره های آموزش امداد برگزار شده در این مدت ۱۹ دوره با حضور ۶۱۲ فرد يا شخص است.

وی با اشاره به دیگر برنامه جذاب و جالب و خوب های معاونت افزود: در ۶ ماه نخست سال شمسي جاری برنامه جذاب و جالب و خوب‌های دهه کرامت و همچنين و همچنين همایش “مهروماه” درسازمان ملی جوانان برگزار و همچنين اعزام اعضای تیم سحر به استان سیستان و همچنين بلوچستان در قالب پویش “نذر آب ۲” و همچنين توزیع ۲۵۰ عدد وسایل بازی شامل توپ و همچنين لوازم پزشکی و همچنين آشپزخانه به ارزش ریالی ۳۰ میلیون ریال انجام شد.

مصباحی بیان کرد: در این مدت شرکت در همایش حجاب وعفاف و همچنين شرکت دخترک هاي جوان و ازدواج نکرده پایگاه جعفریه در مراسم ویژه میلاد حضرت معصومه (س) و همچنين شرکت درآیین خطبه خوانی در حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه (س) و همچنين برنامه جذاب و جالب و خوب‌های دهه ولایت را در برنامه جذاب و جالب و خوب های معاونت جوانان داشتیم.

وی اظهار کرد: برگزاری همایش عید غدیر باحضور حداکثری اعضاء در نهاد ملی جوانان و همچنين پیوستن به پویش مردمی ((به عشق تو یا علی)) با توزیع شیرینی در کلاس های مرکز جوانان و همچنين دیدار با مربیان آموزشی و همچنين همکاران سادات معاونت مسائل جوانان و همچنين برگزاری اردوی زیارتی در مرقد حضرت امامزاده عبدالعظیم حسنی (ع) از دیگر برنامه جذاب و جالب و خوب ها در مدت ۶ ماه ابتدای سال شمسي جاری است.

دست يار مسائل جوانان جمعیت هلال احمر استان قم عنوان کرد: برخی از فعالیت ها در این مدت نیز شامل توزیع گوشت قربانی بین مدد جویان و همچنين ارائه تخفیف درثبت نام کلاس های مرکز امورجوانان و همچنين برگزاری جشن بوی غدیردر بهشت کوچک در مرکز نگهداری دخترک هاي جوان و ازدواج نکرده عقب مانده ذهنی است.

وی خاطرنشان کرد: برنامه جذاب و جالب و خوب‌های زمان بيکاري و اوقات تفريح، کانونی و همچنين متفرقه و همچنين مراسم عزاداری و همچنين دسته هیئت حضرت علی اکبر (ع) با حضور حدود ۷۰۰ فرد يا شخص و همچنين اجرای طرح “سلامت یاوران محرم” در بوستان نرگس از دیگر برنامه جذاب و جالب و خوب ها به شمار می رود.

مصباحی یادآور شد: در ۶ ماهه اول سال شمسي جاری، ۸ کارگاه تجربه و مهارت بالا های زندگی در دست يار مسائل جوانان در جمعیت هلال احمر با حضور حدود ۱۹۰ فرد يا شخص از اعضاء با موضوعات انتخاب مسئولانه و همچنين خلاقانه، بله بی بله تجربه و مهارت بالا نه گفتن، فرزندپروری، کسب تجربه و مهارت بالا های پیش از ازدواج بر مبنای تئوری انتخاب ،مدیریت هیجانات، تعیین چشم انداز و همچنين هدف گذاری،مدیریت رفتار هیجانی و همچنين مدیریت روابط بین فردی برگزار شد.

وی بیان کرد: برگزاری ایستگاه سلامت در تاسوعا وعاشورای حسینی، غبارروبی مزار شهداء توسط جوانان قسمت و بخش جعفریه،فعالیت مدرسه فوتبال جمعیت هلال احمر با حضور ۱۵۰ فرد يا شخص از نونهالان و همچنين جوانان و نوجوانان اعزام دانش آموزان به المپیاد کشوری آماده و همچنين اردوهای دوستی دانش آموزی در مجموع ۶۰ فرد يا شخص و همچنين برگزاری کلاس های آموزشی، امدادی، ورزشی و همچنين فنی و همچنين حرفه ای در زمان بيکاري و اوقات تفريح و همچنين ارائه سرويس ها و خدمات تیم سحر در پل دختر از اهم برنامه جذاب و جالب و خوب ها می مي شود.

دست يار مسائل جوانان جمعیت هلال احمر استان قم عنوان کرد: در این مدت مراسم هایی در جهت گرامیداشت روزخبرنگار، روز پزشک، روز کارمند، روز صنعت چاپ، روز بانکداری، روز هوای پاک و همچنين اعیاد مذهبی در مهدهای کودک شامل عید قربان، دهه کرامت، نیمه شعبان و همچنين برپایی مراسم عزاداری در ایام سوگواری و همچنين شهادت ائمه اطهار، محرم، ایام قدر برگزا شد.

وی اظهار کرد: همیاری اعضاء درکمک رسانی به سیل زدگان و همچنين خدمت رسانی جوانان در طرح “منتظران ظهور” در ایام نیمه شعبان و همچنين برگزاری مراسم جشن تولد جهت کودکان سرطانی از برنامه جذاب و جالب و خوب ها در ۶ ماه نخست سال شمسي جاری است.

مصباحی خاطرنشان کرد: جلسات پیگیری و همچنين داوری آثار رسیده به جشنواره سرود و همچنين نمایش “احسان”، اجرای طرح سیل مهربانی و همچنين اکرام و همچنين جمع آوری کمک جهت سیل زدگان و همچنين شرکت در افتتاحیه طرح ملی پایش فشارخون و همچنين اجرای طرح توانمندسازی محلی با رویکرد کسب و همچنين کارهای خرد و همچنين افتتاحیه طرح غنی سازی زمان بيکاري و اوقات تفريح با حضور استاندار و همچنين تقدیر از مربیان آموزشی مرکز مسائل جوانان به مناسبت روز معلم از دیگر برنامه جذاب و جالب و خوب ها در این مدت است.

وی بیان کرد: برگزاری دوره یکسان سازی آموزش های تیم های برتر المپیاد آماده و همچنين برگزاری المپیاد آماده استانی دانش آموزی و همچنين اقامه نماز جماعت ظهر و همچنين عصر در روز طبیعت و همچنين اجرای طرح “با مهرتامهر” با همکاری کتاب فروشی ها جمع آوری کتاب و همچنين لوازم التحریر جهت کودکان منطقه ها و مناطق سیل زده در قالب مبالغ نقدی و همچنين بیش از ۱۰۰ بسته لوازم التحریر و همچنين کتاب از دیگر برنامه جذاب و جالب و خوب ها می باشد.

دست يار مسائل جوانان جمعیت هلال احمر استان قم تصریح کرد: از دیگر برنامه جذاب و جالب و خوب ها برگزاری مراسم جشن “پیوند آسمانی” به مناسبت هفته “ازدواج”و همچنين اعزام دبیران و همچنين اعضای شورای کانون به اردوهای نشاط و همچنين امید واجرای طرح های متنوع فرهنگی در این اردوها و همچنين اعزام ۱۶ فرد يا شخص از دبیران و همچنين اعضای شورای اجرایی کانون های دانشجویی و همچنين جوانان و همچنين برگزاری طرح دادرس دانش آموز آماده در روزهای سخت در مدارس استان در این مدت بود.

تشریح عملکرد معاونت مسائل جوانان هلال احمر استان قم در ۶ ماه نخست سال شمسي ۹۸ در تاریخ ۲۹ October 2019 | 5:45 pm منتشر شده است

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “تشریح عملکرد معاونت مسائل جوانان هلال احمر استان قم در ۶ ماه نخست سال شمسي ۹۸”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *