ترویج فرهنگ عاشورا با حضور هیئت علی اکبر(ع)در دهه اول ماه محرم مازندران

1-2-300x146.jpeg

ترویج فرهنگ عاشورا با حضور هیئت علی اکبر(ع)در دهه اول ماه محرم مازندران

|ترویج فرهنگ عاشورا با حضور هیئت علی اکبر(ع)در دهه اول ماه محرم مازندران از هلال ۱۴۷|

دست يار مسائل جوانان جمعیت هلال احمر استان مازندران، از حضور پرشور هیئت علی اکبر (ع) ویژه اعضای نهاد جوانان در میان عزاداران امام و پيشوا حسین در کلیه شهرستان‏‌ها خبر داد.

به نقل از روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان مازندران؛ لیلی احمدی با اشاره به ضرورت ترویج فرهنگ‌های برگرفته از قیام عاشورا در جوامع اسلامی بیان کرد: ترویج فرهنگ عاشور در میان جوانان سبب تقویت ایمان، ایثار و همچنين گذشت در آنان خواهد شد ونسل پیش رو جوون میتوانند راه درست زندگی خود را از اهداف آن هم حضرت بیاموزند.
وی در ادامه گفت: امسال در دهه اول محرم در تمامی شعب استان مراسم عزاداری توسط جوانان هیئت علی اکبر (ع) در حال برگزاری می‌باشد که در این بین هیئت جوانان علی اکبر (ع)  کلیه شهرستان‏استان مازندران در این ایام حضور و همچنين فعالیت چشمگیری داشته و همچنين همچنین امسال اعضای کانون دانش آموزی این شهرستان‌ها نیز از این مراسمات عزاداری استقبال کرده و همچنين در تمامی برنامه جذاب و جالب و خوب‌ها حضور فعالی دارند.
در ادامه این نقل از احمدی بیان کرد: معرفت‌شناسی قیام امام و پيشوا حسین (ع) وترویج فرهنگ عاشورایی به جوانان؛ تقویت وافزایش روحیه معنوی و همچنين معرفتی جوانان؛ آشنایی هرچه بیشتر جوانان با اهداف نهاد جوانان؛ شناسایی حوزه‏های فعالیتی و همچنين ظرفیت‏های جمعیت هلال احمر در ماه محرم به اقشار جامعه و همچنين بستر سازی مناسب برای حضور جوانان در ابراز ارادت به محضر امام و پيشوا حسین (ع) و همچنين اهل بیت پیامبر (ص) در این هیئت‏‌ها وجذب جوانان شامل اهداف برگزاری این برنامه جذاب و جالب و خوب‌ها در مازندران بوده است.
غنچه های هلال احمر مازندران همراه با محرم هم نوا باحضرت رقیه
کانون غنچه های هلال احمر مازندران در آستانه فرارسیدن ایام سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و همچنين ماه خداوند تبارک و تعالي برنامه جذاب و جالب و خوب هایی با موضوع دلهای مهربانی  از سوی مراکز مسائل جوانان در سطح استان مازندران برگزار شد.
به نقل از روابط عمومی جمعیت هلال احمر مازندران؛ لیلی احمدی دست يار مسائل جوانان این استان هدف از این فعالیت را پرورش ذهن کودکان و همچنين سوق دادن آنها به سمت شعور، معرفت و همچنين اندیشه حسینی دانست و همچنين اظهار داشت این عزیزان باید از سنین کودکی راه آزادگی و همچنين سعادت را از امام و پيشوا حسین(ع) آموخته و همچنين آن هم را سرلوح زندگی خویش قرار دهند.
وی افزود: کانون غنچه های هلال احمر مازندران با برپایی ایستگاه های نقاشی با موضوع عاشورا، جمع آوری عروسک و همچنين اسباب بازی و همچنين اهدای آن هم به کودکان نیازمندو برپایی دسته های عزاداری و همچنين توزیع نذورات در مراسمات حسینی در اجرای برنامه جذاب و جالب و خوب های محرم مشارکت داشتند.

ترویج فرهنگ عاشورا با حضور هیئت علی اکبر(ع)در دهه اول ماه محرم مازندران در تاریخ ۱۴ September 2019 | 11:39 pm منتشر شده است

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “ترویج فرهنگ عاشورا با حضور هیئت علی اکبر(ع)در دهه اول ماه محرم مازندران”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *