بیست و همچنين یکمین مانور زلزله و همچنين ایمنی با شعار “مدرسه ایمن، جامعه تاب آور” در مدارس استان ایلام

بیست و همچنين یکمین مانور زلزله و همچنين ایمنی با شعار “مدرسه ایمن، جامعه تاب آور” در مدارس استان ایلام

|بیست و همچنين یکمین مانور زلزله و همچنين ایمنی با شعار “مدرسه ایمن، جامعه تاب آور” در مدارس استان ایلام از هلال ۱۴۷|

دست يار جوانان جمعیت هلال احمر استان ایلام گفت: بیست و همچنين یکمین مانور زلزله و همچنين ایمنی با شعار “مدرسه ایمن، جامعه تاب آور” در ششم آذرماه و همچنين همزمان با سراسر کشوردر ایلام و همچنين شعب تابعه برگزار شد.

به نقل از روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان ایلام؛ علی اصغر علی اکبری اظهارکرد: همزمان با سراسر کشور بیست و همچنين یکمین مانور زلزله و همچنين ایمنی با مشارکت تیم‌های دادرس هلال احمر “دانش‌آموز آماده در روزهای سخت” با شعار مدرسه ایمن، جامعه تاب آور در مدارس استان ایلام برگزار شد.

علی اکبری با بیان اینکه این مانور نشان‌دهنده میزان هماهنگی و همچنين عملکرد دستگاه‌های بین بخشی و همچنين همچنین بیانگر میزان آمادگی و همچنين تجربه و مهارت بالا دانش‌آموزان در زمان زلزله است، تصریح کرد: تیم های دادرس عضو هلال احمر هر ساله در سطح مدارس متوسطه دوره اول تشکیل شده و همچنين ۸ آیتم امدادی را زیر نظر مربیان هلال احمر آموزش دیده اند و همچنين هدف از مانور این است این اعضا در مواقع حوادث احتمالی تا رسیدن تیم های امدادی حادثه را مدیریت کنند.

وی افزود: دراین مانور دانش آموزان با مراحل متنوع و گوناگون و مختلف، پناهگیری، خروج اضطراری، امداد وکمک های اولیه وانتقال مصدوم آشنا شدند.

دست يار جوانان استان تصریح کرد: دانش آموزان درمرحله اول پس ازپناهگیری صحیح درداخل کلاسها اقدام به خروج اضطراری کرده وسپس با مشارکت امدادگران ونجاتگران هلال احمرونیروهای فوریت های پزشکی مصدومان فرضی را با روشهای متنوع و گوناگون و مختلف به داخل آمبولانس ها منتقل و همچنين به مراکز درمانی اعزام شدند.

علی اکبری گفت: ارائه آموزش و همچنين ارتقاء تجربه و مهارت بالا های فردی و همچنين جمعی، واکنش صحیح و همچنين سریع در مقابل زلزله و همچنين بهره بري و استفاده کاربردی و همچنين عملی از آموخته های نظری دانش آموزان از اهداف برگزاری مانور زلزله در مدارس است.

وی افزود: محور اصلی این مانور «ایمنی و همچنين پناه گیری اضطراری» بود که با شعار «مدرسه ایمن جامعه تاب آور» با همکاری ستاد بحران، آموزش وپرورش، فرمانداری، آتش نشانی، اورژانس و همچنين هلال احمر برگزار شد.

گفتنی است، این مانور با حضورتیم توانا، درمان سرپایی مصدومین توسط تیم های دادرس دانش آموزان و همچنين انتقال مصدومین توسط نیروهای عملیاتی هلال احمر و همچنين اطفاء حریق توسط عوامل آتش نشانی در کلیه شهرستان های استان ایلام برگزار شد.

 

بیست و همچنين یکمین مانور زلزله و همچنين ایمنی با شعار “مدرسه ایمن، جامعه تاب آور” در مدارس استان ایلام در تاریخ ۲۹ November 2019 | 12:38 am منتشر شده است

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “بیست و همچنين یکمین مانور زلزله و همچنين ایمنی با شعار “مدرسه ایمن، جامعه تاب آور” در مدارس استان ایلام”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *