به بهانه نذر فرهنگی/ حجت الاسلام آذری نژاد: اندیشه با کتاب و همچنين دانایی بوجود می آید

به بهانه نذر فرهنگی/ حجت الاسلام آذری نژاد: اندیشه با کتاب و همچنين دانایی بوجود می آید

|به بهانه نذر فرهنگی/ حجت الاسلام آذری نژاد: اندیشه با کتاب و همچنين دانایی بوجود می آید از هلال ۱۴۷|

نذر فرهنگی یکی از ارزشمند ترین نذرهاست، زیرا به بازسازی بنیان‌های فرهنگی و همچنين اجتماعی می پردازد،‌چند وقتی است که نهاد جوانان با تشکیل پویش نذر فرهنگی سعی در جذب اشخاص توانمند و همچنين اعزام آنها به منطقه ها و مناطق محروم برای ترویج و همچنين اصلاح برخی از فرهنگ های فراموش شده کرده است. اسماعیل آذری نژاد استاد حوزه علمیه دهدشت یکی از این اشخاص است که با وجود داشتن مدرک کارشناسی ارشد عرفان و همچنين تصوف شش سال شمسي است خود را وقف کودکان محروم روستاهای استان کهگیلویه و همچنين بویراحمد کرده است.

حجت الاسلام و همچنين المسلمین آذری نژاد به روستاهای محروم می رود و همچنين با انجام بازی‌های مشارکتی و همچنين قصه‌خوانی سعی در فرهنگ‌سازی و همچنين ایجاد علاقه به کتاب خوانی در این کودکان می کند. در یک سالی که عضو نهاد جوانان جمعیت هلال‌احمر شده است، برای زیباسازی و همچنين رنگ‌آمیزی مدرسه و همچنين نذر فرهنگی همراه با داوطلبان این نهاد بوده است. ما نیز به بهانه نذر فرهنگی به گفتگوی مختصری با او نشستیم که با هم می خوانیم.

استاد حوزه علمیه دهدشت گفت: نذر فرهنگی یک سنت و همچنين اندیشه بسیار متعالی است که لازمه یک جامعه بالنده است. در صورتي که بخواهیم جامعه توسعه یابد، باید اندیشه گسترده مي شود و همچنين اندیشه با کتاب و همچنين دانایی بوجود می‌آید. مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري است این حرکت فرهنگی از مدارس و همچنين مهدهای کودک آغاز مي شود این موضوع که ما با اهدای کتاب، فرهنگ کتاب و همچنين کتاب خوانی را در به کودکان منطقه ها و مناطق محروم برسانیم حرکت ارزشمندی است.

آذری نژاد افزود: محرومیتی که در این منطقه ها و مناطق وجود دارد بچه های این منطقه ها و مناطق را از کتاب و همچنين کتابخوانی دور کرده است و همچنين کتاب در دسترس آنها نیست. نذر فرهنگی به رشد آموزشی منطقه ها و مناطق محروم کمک می کند. مراکز فرهنگی که در این حرکت پیش قدم شده اند برای توسعه آن هم باید گام های استوار و همچنين مستمری بردارند.

این عضو نهاد جوانان جمعیت هلال‌احمر استان کهگیلویه و همچنين بویراحمد شهرستان دهدشت با اشاره به مشارکت در طرح نذر فرهنگی نهاد جوانان گفت: در این طرح به یکی از روستاهای محروم استان رفتیم، با بچه‌ها بازی‌های مشارکتی انجام دادیم، کتاب خواندیم و همچنين در پایان به هر یک از بچه ها یک جلد کتاب هدیه دادیم.

حجت الاسلام و همچنين المسلمین آذری نژاد خاطر نشان ساخت: نذر فرهنگی باید به صورت ریشه ای و همچنين مستمر اجرا مي شود زیرا با یک بار رفتن این فرهنگ نهادینه نمی مي شود و همچنين با تکرار این پيشامد جديد به منطقه ها و مناطق محروم اهمیت و همچنين توجه به کتاب و همچنين کتاب خوانی را نشان می دهد، این طرح را می قدرت با کمک معلمان، داوطلبان جمعیت هلال‌احمر، اعضای نهاد جوانان این فرهنگ را در روستاهای محروم اجرائی کنند و همچنين فرهنگ کتاب خوانی را فرهنگ‌سازی کنند.

این عضو نهاد جوانان جمعیت هلال‌احمر استان کهگیلویه و همچنين بویراحمد یادآور شد: این طرح در یک روستا انجام شد و همچنين امیدواریم روستاهای بیشتری در نظر بگیرند و همچنين کتاب‌هایی که برای توزیع انتخاب می‌شوند کتاب‌هایی باشند که برای رشد، تقویت تجربه و مهارت بالا‌های کودکان است بیشتر در لیست کتاب‌های اهدائی قرار گیرد و همچنين در اختیار بچه‌های روستا قرار گیرد.

حجت الاسلام و همچنين المسلمین آذری نژاد افزود: ایجاد صلح، نوع دوستی، همدلی و همچنين مشارکت را در بین اشخاص جامعهاز اهداف اصلی  جمعیت هلال‌احمر است، در پروژه‌های نذر فرهنگی می قدرت در منطقه ها و مناطق محروم اشخاص با این ویژگی‌ها را شناسایی کرد و همچنين مسئولیت ادامه این راه را به آنها سپرد.

به بهانه نذر فرهنگی/ حجت الاسلام آذری نژاد: اندیشه با کتاب و همچنين دانایی بوجود می آید در تاریخ ۱۴ January 2020 | 2:38 pm منتشر شده است

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “به بهانه نذر فرهنگی/ حجت الاسلام آذری نژاد: اندیشه با کتاب و همچنين دانایی بوجود می آید”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *