برگزاری بیست و همچنين یکمین مانور سراسری زلزله در مدارس استان زنجان

زلزله_زنجان۱-300x225.jpg

برگزاری بیست و همچنين یکمین مانور سراسری زلزله در مدارس استان زنجان

|برگزاری بیست و همچنين یکمین مانور سراسری زلزله در مدارس استان زنجان از هلال ۱۴۷|

بیست و همچنين یکمین مانور سراسری زلزله در مدارس استان زنجان با شعار”مدرسه ایمن، جامعه تاب آور” برگزار شد.

به نقل از معاونت مسائل جوانان جمعیت هلال احمر استان زنجان؛ بیست و همچنين یکمین مانور سراسری زلزله و همچنين ایمنی با رویکرد “مدرسه ایمن، جامعه تاب‌آور” ا ۶ آذر با به صدا در آمدن زنگ زلزله و همچنين ایمنی در همه مدارس این استان همزمان با مدارس کشور برگزار شد.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان با حضور در بیست و همچنين یکمین مانور سراسری زلزله در آموزشگاه دخترانه بعثت زنجان باتوجه به شعار مانور سراسری زلزله 《مدرسه ایمن جامعه تاب آور 》گفت : حکومت مکلف است ایمن سازی مدارس را به دست بگیرد و همچنين همچنین برای ایجاد جامعه تاب آور همگی ما نقشی داریم .
شهرام میرزایی تصریح کرد : جامعه تاب آور جامعه ای است که در صورتي که حادثه ای اتفاق افتاد در کمترین زمان ممکن پاسخگوی صحیح و همچنين مناسب را داشته و همچنين هم بازگشت به روال عادی زندگی باشد.
مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان خاطر نشان کرد : با توجه به حادثه خیز بودن کشور ما باید برای آموزش های امداد و همچنين کمک های اولیه ی اهمیت ویژه ای قائل بشویم و همچنين همگی آن هم را فرا بگیریم .
میرزایی تاکید کرد : جمعیت هلال احمر آمادگی مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري را برای آموزش های همگانی و همچنين کمک های اولیه را به شهروندان و مردم شهر عزیز ارائه دهد‌.
وی در ادامه اظهارداشت: امسال جمعیت هلال احمر استان زنجان طرح “دادرس” را در ۱۱۲ مدرسه اجرا می کند که در این طرح دانش آموزان این مدارس با یادگیری کمک های اولیه برای روزهای سخت و همچنين مقابله با حوادث تربیت و همچنين آماده می شوند .
مدیرکل مدیریت بحران استان زنجان نیز در در حاشیه برگزاری مانور زلزله برگزاری مانور زلزله توسط آموزش و همچنين پرورش و همچنين هلال احمر را بسیار مطلوب ارزیابی کرد و همچنين گفت: با توجه به اینکه کشور و همچنين به تبع آن هم استان زنجان حادثه خیز است، زلزله که یکی از حوادث غیرمترقبه به شمار می رود زنجان را تهدید می کند برگزاری مانورهای زلزله بسیار مناسب است و همچنين باید تداوم یابد.
 توحید سلیمی خاطرنشان کرد : طبق ماده ۱۴ قانون مدیریت بحران کشور درس آمادگی در برابر حوادث و همچنين سوانح برای آموزش و همچنين پرورش و همچنين دانشگاه ها در سطح کشور الزامی است تا این واحد درسی را آموزش ببینند.
وی تصریح کرد : این واحد درسی قرار است توسط وزارت آموزش و همچنين پرورش با همکاری آموزش عالی، دانشگاه علوم پزشکی و همچنين فنی و همچنين حرفه ای تدوین و همچنين آموزش آن هم اجباری خواهد شد.
وی یادآوری کرد: با توجه به اینکه قانون جدید مدیریت بحران چهارم شهریور امسال ابلاغ شده بر اساس قانون، همه آیین نامه های مرتبط باید بعد از ۶ ماه از ابلاغ آن هم تدوین مي شود که یکی از آنها واحد درسی آمادگی در برابر حوادث و همچنين سوانح است.
دست يار پرورشی و همچنين فرهنگی اداره کل آموزش و همچنين پرورش استان زنجان؛ افزود: « در صورتي که این مانور تنها به شناسایی نقاط امن و همچنين ایمن مدرسه و همچنين تصمیم‌گیری آنی و همچنين در لحظه برای پناه‌گیری کمک کند، هدف آموزشی آن هم حاصل می‌مي شود. آموزش مختص مکان خاصی نیست و همچنين می‌تواند در هر زمان و همچنين در هر مکانی انجام مي شود که این امر مهم مساعدت مسئولین را می‌طلبد.»
گنج خانلو در اشاره به نقش کلیدی نهاد هلال احمر در آموزش دانش‌آموزان گفت: « آموزش هلال احمر به دانش‌آموزان و همچنين یادگیری این تجربه و مهارت بالا‌ها توسط دانش‌آموزان و همچنين انجام تجربه و مهارت بالا‌ها و همچنين انتقال آن هم به خانواده‌ها و همچنين در نهایت جامعه باعث گستردگی آموزش و همچنين افزایش تاب‌آوری جامعه می‌مي شود.»

برگزاری بیست و همچنين یکمین مانور سراسری زلزله در مدارس استان زنجان در تاریخ ۲۹ November 2019 | 12:47 am منتشر شده است

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “برگزاری بیست و همچنين یکمین مانور سراسری زلزله در مدارس استان زنجان”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *