با حضور رئیس جمعیت هلال‌احمر در مدرسه دخترانه عصمت؛ زنگ صلح و همچنين دوستی نواخته شد/ پویش بشردوستانه رئیس جمعیت هلال‌احمر برای دانش‌آموزان سراسر کشور

با حضور رئیس جمعیت هلال‌احمر در مدرسه دخترانه عصمت؛ زنگ صلح و همچنين دوستی نواخته شد/ پویش بشردوستانه رئیس جمعیت هلال‌احمر برای دانش‌آموزان سراسر کشور

|با حضور رئیس جمعیت هلال‌احمر در مدرسه دخترانه عصمت؛ زنگ صلح و همچنين دوستی نواخته شد/ پویش بشردوستانه رئیس جمعیت هلال‌احمر برای دانش‌آموزان سراسر کشور از هلال ۱۴۷|

زنگ صلح و همچنين دوستی به مناسبت اول مهرماه و همچنين با حضور رئیس جمعیت هلال احمر در مدرسه دخترانه “عصمت” تهران، به صدا دخل و درآمد.

به نقل از روابط عمومی نهاد جوانان هلال احمر ؛ دکتر علی اصغر پیوندی در این مراسم با تبریک آغاز سال شمسي تحصیلی جدید و همچنين گرامیداشت یاد و همچنين خاطره شهدا و همچنين ایثارگران دفاع مقدس اظهار کرد: تو دانش آموزان در آینده به موفقیت های درسی خواهید رسید و همچنين در آینده نه چندان دور مسئولیت های مختلفی در جامعه به عهده می گیرید با این حال فراموش نکنید که همه باید بتوانیم از خود و همچنين خانواده هایمان در برابر حوادث محافظت کنیم، در غیر این صورت نقصی در مسیر تکامل و همچنين رشدمان وجود داشته است.
رئیس جمعیت هلال احمر با تاکید بر لزوم آمادگی در برابر حوادث از طریق شرکت در دوره های آموزش همگانی، ابراز امیدواری کرد که دانش آموزان با همکاری هلال احمر مجهز به آموزش های مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري شوند.

پیوندی افزود: جمعیت هلال احمر بر اساس وظیفه ذاتی خود تلاش می کند به همه اقشار آموزش های مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري را ارائه دهد و همچنين دانش آموزان در این مسیر یک راه میانبری محسوب می شوند که می قدرت برای رسیدن به آموزش همگانی و همچنين توانمند کردن خانواده ها از طریق آموزش، روی این رده سنی تمرکز کرد.

وی افزود: در صورتي که زمانی فردی به یاری و همچنين نجات دیگری می پردازد که به عنوان مثال لقمه ای در گلویش گیر کرده، آن هم فرد فرشته نیست بلکه تنها آموزش های مواجهه و همچنين نجات را دیده است. یا کسی که از زلزله جان سالم به در می برد خوش شانس نیست بلکه آموزش دیده چگونه خودش را نجات دهد.

رئیس جمعیت هلال احمر همچنین با اشاره به تصویب قانون جدید مدیریت بحران گفت: با تصویب این قانون، ما در هلال احمر تلاش می کنیم واحدهای آموزش های امدادی را در دروس مدارس وارد کنیم ولی به دلیل زمان‌بر بودن این اتفاق، پیشنهاد می کنم دانش آموزان برای فراگیری آموزش ها پیشگام شوند. این آموزش ها در زمان وقوع حوادث و همچنين سوانح، به نجات اشخاص کمک بسیاری می کند، بنابراین ضروری است.

پیوندی در ادامه به وظایف نهاد جوانان هلال احمر هم اشاره کرد و همچنين گفت: این نهاد تلاش می کند شرایطی را فراهم کند که خلاقیت ها و همچنين علائق دانش آموزان در چتر پوششی نهاد جوانان، بروز پیدا کند. کانون های مختلفی در این نهاد وجود دارد که پیشنهاد می کنم تو دانش آموزان به این کانون ها وارد شوید و همچنين در ابتدا تجربه و مهارت بالا ها را کسب کنید و همچنين در ادامه به دیگران هم آموزش بدهید. کانون های نهاد جوانان در ۸ هزار مدرسه در سراسر کشور فعال است و همچنين تا کنون ۲ میلیون دانش آموز از این طریق آموزش دیده اند.

پویش “یک=دیگری”

رئیس جمعیت هلال احمر به آغاز به کار پویشی با عنوان “یک=دیگری” نیز اشاره کرد و همچنين گفت: شاعر پهناور و بزرگ کشورمان سعدی، ابیاتی با مفاهیم انسان دوستانه دارد که می گوید: «بنی آدم اعضای یک پیکرند/ که در آفرینش ز یک گوهرند، چو عضوی به درد آورد روزگار/ دگر عضوها را نماند قرار». از تو دانش آموزان تقاضا داریم با شرکت در این پویش، مضامینی که در این ابیات وجود دارد را با خلاقیت خودتان در قالب نثر، نقاشی و همچنين … توصیف کنید. در نهایت همچنين و علاوه بر اینکه جوایز ارزشمندی برای آثار برتر در نظر گرفته شده، آثار در یک کتاب به چاپ خواهد رسید.

وی افزود: پیام این شعر سعدی این است که باید حس بشردوستی و همچنين نیکوکاری را در تمام جوامع گسترش دهیم. به دیگران کمک کنیم و همچنين وقتی درد و همچنين رنجی دارند به یاری آنها بشتابیم تا زمانی که ما هم دچار مشکلی شدیم به یاری مان بیایند. نقطه دیگر این است که همه ما فارغ از نژاد و همچنين قومیت و همچنين هر چیز دیگری، با هم برابریم. وقتی این تصور وجود داشته باشد، روحیه صلح گسترش پیدا می کند و همچنين از خشونت جلوگیری می مي شود.

وی همچنین در مورد تامین لوازم تحریر منطقه ها و مناطق سیل زده نیز گفت: برای دانش آموزان این منطقه ها و مناطق با کمک دانش آموزان نوشت افزار کاملی تهیه شده و همچنين به تمام مدارس ابتدایی استان های درگیر سیل تقدیم می مي شود.

در این مراسم همچنين و علاوه بر دکتر علی اصغر پیوندی، احمد سلطانی دست يار آموزش، پژوهش و همچنين فناوری، علی گنج کریمی سرپرست نهاد جوانان و همچنين شاهین فتحی، مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان تهران نیز حضور داشتند.

نوشته های مرتبط:

  • نقل از تصویری // زنگ صلح و همچنين دوستی و همچنين آغاز سال شمسي‌…

با حضور رئیس جمعیت هلال‌احمر در مدرسه دخترانه عصمت؛ زنگ صلح و همچنين دوستی نواخته شد/ پویش بشردوستانه رئیس جمعیت هلال‌احمر برای دانش‌آموزان سراسر کشور در تاریخ ۲۳ September 2019 | 1:55 pm منتشر شده است

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “با حضور رئیس جمعیت هلال‌احمر در مدرسه دخترانه عصمت؛ زنگ صلح و همچنين دوستی نواخته شد/ پویش بشردوستانه رئیس جمعیت هلال‌احمر برای دانش‌آموزان سراسر کشور”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *