باید برای توانمند سازی ذهنی و همچنين آمادگی اولیه کودکان در مواجهه با خطرات، سرمایه گذاری کرد

۱۰۴۱۲۹.jpg

باید برای توانمند سازی ذهنی و همچنين آمادگی اولیه کودکان در مواجهه با خطرات، سرمایه گذاری کرد

|باید برای توانمند سازی ذهنی و همچنين آمادگی اولیه کودکان در مواجهه با خطرات، سرمایه گذاری کرد از هلال ۱۴۷|

سرپرست معاونت پیش دبستانی و همچنين دانش آموزی نهاد جوانان کشور گفت: باید در جهت توانمند سازی ذهنی و همچنين آمادگی اولیه کودکان در مواجهه با خطرات و همچنين حوادث،سرمایه گذاری کرد.

به نقل از روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قم، هدایت الله خیاطیان در حاشیه افتتاحیه نمایشگاه پهناور و بزرگ «کودک توانای سرزمین من» در محل دائمی نمایشگاه های استان عنوان کرد: تلاش جمعیت هلال احمر در قم جای تقدیر دارد و همچنين از مجموعه دوستان که برای اولین بار کاری ابتکاری را انجام دادند قدردانی می کنم.

سرپرست معاونت پیش دبستانی و همچنين دانش آموزی نهاد جوانان کشور افزود: توانایی های حاصل از تربیت غنچه های هلال احمر در مهدهای کودک باید به نمایش گذاشته مي شود، وظیفه ما در نهاد جوانان و همچنين هلال احمر در قبال کودکان سنگین است و همچنين باید در جهت توانمند سازی ذهنی و همچنين آمادگی اولیه کودکان در مواجهه با خطرات و همچنين حوادث، سرمایه گذاری کرد.

وی تصریح کرد: اینکه این کار برای اولین بار به صورت میدانی انجام شده است جای تقدیر دارد و همچنين باید به الگوئی کامل تر در سطح کشور تبدیل مي شود.

خیاطیان بیان کرد: یکی از زیباییهای نمایشگاه برپایی غرفه مرتبط به جامعه المصطفی بود که نشان می دهد به نوعی فعالیت های هلال احمر قم را بین المللی کرده ایم و همچنين از این کانال فعالیت ها را به سایر کشورها منتقل می‌مي شود.

وی خاطرنشان کرد: نمایشگاه برای اولین بار است که برپا می مي شود و همچنين حتما دچار نقاط ضعفی نیز می باشد ولي بايد توجه داشت اصل برنامه جذاب و جالب و خوب و همچنين و همچنين همت بلند برای انجام چنین کاری دارای اهمیت زیادی است.

سرپرست معاونت پیش دبستانی و همچنين دانش آموزی نهاد جوانان کشور بیان کرد: با همه موانع و همچنين مشکلاتی که وجود دارد همت دوستان موجب مي شود،حرکت های پویا و همچنين زنده ای در جمعیت هلال احمر شکل بگیرد.

وی گفت: رویکرد کشور ما در حوزه آموزش صرفا این است که به صورت کلاسیک برخی از مفاهیم را منتقل کنیم و همچنين حتی وقتی سخن از تجربه و مهارت بالا به میان می‌آوریم به دانش آموز به روش عملی نمی گوئیم توانمندی و همچنين تجربه و مهارت بالا چیست.

خیاطیان افزود:در حالی که هدف از تجربه و مهارت بالا،این است فرد در وجود خودش و همچنين رفتارش توانمند مي شود و همچنين بداند با مسائل متنوع و گوناگون و مختلف چگونه مواجه مي شود، این رویکردی که در هلال احمر داریم و همچنين برایش برنامه جذاب و جالب و خوب ریزی می مي شود به دنبال این هستیم در عمل، تجربه و مهارت بالا ها به حوزه های متنوع و گوناگون و مختلف مدارس و همچنين دانشگاه منتقل مي شود.

وی بیان کرد: در این باره باید به غنچه های هلال و همچنين دانش آموزان آموزش دهیم و همچنين به صورت عملی بیاموزند چگونه با مسائل برخورد کننند و همچنين با تمرین های متنوع و گوناگون و مختلف بتوانند به صورت شعار نمایشگاه دربیایند و همچنين کودکان توانای سرزمین من شوند.

سرپرست معاونت پیش دبستانی و همچنين دانش آموزی نهاد جوانان کشور تصریح کرد: مجموعه برنامه جذاب و جالب و خوب هایی که از قبل و همچنين دهه ۹۰ در نهاد جمعیت هلال احمر آغاز شده بر اساس توانمندسازی است و همچنين این برنامه جذاب و جالب و خوب ها به صورت غنی شده دنبال می مي شود.

وی گفت: یکی از طرح‎ها طرح دادرس است که در سطح کشور برگزار می مي شود و همچنين در سایر رویکردها به صورت مهارتهای استاندارد تعریف می کنیم و همچنين با هماهنگی آموزش و همچنين پرورش و همچنين بهزستی دنبال این هستیم در مراکز دبستانی و همچنين مدرسه و همچنين مهدهای کودک،این برنامه جذاب و جالب و خوب ها را اجرایی کنیم.

خیاطیان افزود: بخشی از فعالیت‌های تعریف شده در بحث اعتباری این است که به برنامه جذاب و جالب و خوب‌های ابتکاری استان‌ها بپردازیم، برنامه جذاب و جالب و خوب ای که در صورتي که توفیق باشد سال شمسي بعد دنبال می مي شود و همچنين طرح اش در حال تدوین است که برگزاری جشنواره طرح های برتر استان ها در حوزه دبستانی و همچنين پیش‌دبستانی و همچنين دانش آموزی و همچنين مهدکودک هاست.

وی عنوان کرد: طرح مساله این گونه است استان‌هایی که طرح‌های ابتکاری انجام داده اند این طرح ها را در مراحلی به جشنواره کشوری معرفی کنند و همچنين در سطح کشوری آثار برتر انتخاب می‌شوند و همچنين استان و همچنين عوامل اجرایی و همچنين طراحان تشویق می شوند،امید است مسئولان نیز یاری گر مجموعه با بهره بري و استفاده از طرح‌های خلاقانه و همچنين ابتکاری و همچنين هدفمند باشند.

یادآور می مي شود؛ معاونت مسائل جوانان جمعیت هلال احمر استان قم همزمان با هفتادودومین سالروز تأسیس نهاد جوانان نمایشگاه پهناور و بزرگ “کودک توانای سرزمین من” با محوریت معرفی فعالیت های اعضای کانون های غنچه های هلال احمر برگزار کرد.

باید برای توانمند سازی ذهنی و همچنين آمادگی اولیه کودکان در مواجهه با خطرات، سرمایه گذاری کرد در تاریخ ۱۲ November 2019 | 3:15 pm منتشر شده است

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “باید برای توانمند سازی ذهنی و همچنين آمادگی اولیه کودکان در مواجهه با خطرات، سرمایه گذاری کرد”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *