بازدید سفیران بشر دوستی از  “دهکده طبیعت” و همچنين “مجموعه سعدالسلطنه” در قزوین

WhatsApp-Image-2019-08-08-at-3.40.03-PM1-300x225.jpeg

بازدید سفیران بشر دوستی از  “دهکده طبیعت” و همچنين “مجموعه سعدالسلطنه” در قزوین

|بازدید سفیران بشر دوستی از  “دهکده طبیعت” و همچنين “مجموعه سعدالسلطنه” در قزوین از هلال ۱۴۷|

دهکده طبیعت باراجین قزوین با محیطی طبیعی برای زیست انواع جانوران و همچنين مجموعه سعدالسلطنه در حاشیه بازار میزبان سفیران بشردوستی کشور بود.

به نقل از روابط عمومی نهاد جوانان هلال احمر؛ در حاشیه جشنواره سفیران بشر دوستی با حضور مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان قزوین، دست يار جوانان، مسئولین ستادی، استانی و همچنين اعضا منتخب از دهکده حیات طبیعت که در شمال شهرستان قزوین و همچنين در دامنه کوه‌های البرز واقع شده بود و همچنين هم از آثار تاریخی و همچنين دیدنی سعدالسلطنه بازید کردند.
زندگی مسالمت‌آمیز حیوانات در دهکده طبیعت قزوین
اینجا هر چند در فهرست مراکز نگهداری از حیات وحش نهاد حفاظت محیط زیست، تحت عنوان “باغ وحش قزوین” گنجانده شده ولي بايد توجه داشت با سایر باغ‌های وحش و همچنين کلا با تعریف باغ وحش متغاير و متفاوت است.
به گفته مسئول این دهکده، اینجا اصلا باغ وحش نیست؛ پارک حیوانات است یا آن هم دهکده طبیعت قزوین؛ اینجا واقعاً سگ با بزرگترین گربه‌سان جهان همبازی است، گراز، سر به سر گاو می‌گذارد، لاک‌پشت، تمساح سواری می‌کند و همچنين ببر و همچنين الاغ به تبادل انظار و افکار مشغولند.
 نادر رضانوری گفت: این دهکده زیستگاه پرندگان شکاری شامل عقاب، شاهین و همچنين انواع شب پروازها، زیستگاه پرندگان تزئینی شامل انواع گونه‌های خشکی و همچنين آبی شامل طاووس، قرقاول، طوطی، فلامینگو، پلیکان، مرغابی و همچنين شترمرغ، زیستگاه نشخوارکنندگان کوهی شامل مرال، قوچ، میش، کل و همچنين بز، زیستگاه خزندگان شامل انواع گونه‌های متنوع و گوناگون و مختلف ایرانی و همچنين خارجی مانند مار، تمساح و همچنين بزمچه، مزرعه اموزشی شامل محل نگهداری حیواناتی مانند گاو، گاو میش، بز، اسب و همچنين شتر، سالن آکواریوم محل نگهداری گونه‌های متنوع و گوناگون و مختلف آبزیان شامل ماهی‌های آبهای خلیج فارس و همچنين زیستگاه گرگها، روباه‌ها، شیرها، میمون‌ها و همچنين خرس‌ها است.
کاروانسرای سعدالسلطنه بزرگترین کاروان سرای درون شهری ایران
در ادامه  بازدیدها سفیران بشر دوستی با قسمت و بخش های متنوع و گوناگون و مختلف سعدالسلطنه این بنای تاریخی به عنوان بزرگترین کاروانسرای درون شهری ایران آشنا شدند.
باید گفت کاروانسرای سعدالسلطنه با وسعت ۶.۲ دهم هکتار، دارای چهارسوق کم نظیری بوده و همچنين از تقاطع ۲ راستا تشکیل شده و همچنين بر فراز آن هم نیز گنبد کاشی کاری شده قرار دارد.
مجموعه سعدالسلطنه که در حاشیه بازار و همچنين در مرکز شهرستان قزوین واقع شده و همچنين اعضا نهاد جوون هلال احمر در این مکان تاریخی بازدید داشتند.

بازدید سفیران بشر دوستی از  “دهکده طبیعت” و همچنين “مجموعه سعدالسلطنه” در قزوین در تاریخ ۸ August 2019 | 10:43 pm منتشر شده است

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “بازدید سفیران بشر دوستی از  “دهکده طبیعت” و همچنين “مجموعه سعدالسلطنه” در قزوین”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *