بازدید رئیس جمعیت هلال‌احمر از المپیاد آماده/ ۲ میلیون دانش‌آموز در ۷ سال شمسي قبل تجربه و مهارت بالا‌های امدادی را فراگرفته‌اند

بازدید رئیس جمعیت هلال‌احمر از المپیاد آماده/ ۲ میلیون دانش‌آموز در ۷ سال شمسي قبل تجربه و مهارت بالا‌های امدادی را فراگرفته‌اند

|بازدید رئیس جمعیت هلال‌احمر از المپیاد آماده/ ۲ میلیون دانش‌آموز در ۷ سال شمسي قبل تجربه و مهارت بالا‌های امدادی را فراگرفته‌اند از هلال ۱۴۷|

رئیس جمعیت هلال احمر در بازدید از روند اجرای هفتمین دوره مسابقات سراسری طرح دادرس (المپیاد آماده) گفت: ۳۱ تیم حدود ۴۴۰ پسر و همچنين ۵۰۰ دختر از مرحله مقدماتی به المپیاد کشوری مسابقات راه یافته و همچنين در رقابت با یکدیگر در ۲ قسمت و بخش دخترک هاي جوان و ازدواج نکرده و همچنين پسران جوان، می آموزند که چگونه در حوادث، خود و همچنين خانواده‌‎شان را نجات دهند.

به نقل از روابط عمومی نهاد جوانان هلال احمر؛ دکتر علی اصغر پیوندی پیش از ظهر امروز در بازدید از روند اجرای هفتمین دوره مسابقات سراسری طرح دادرس (المپیاد آماده) که در دو قسمت و بخش دخترک هاي جوان و ازدواج نکرده و همچنين پسران جوان انجام می‌مي شود، گفت: مسابقات مقدماتی طرح دادرس در ۸ هزار مدرسه در استان های سراسر کشور انجام شده و همچنين ۳۱ تیم حدود ۴۴۰ پسر و همچنين ۵۰۰ دختر به مرحله المپیاد کشوری مسابقات راه یافته و همچنين در رقابت با یکدیگر می آموزند که چگونه در حوادث، خود و همچنين خانواده شان را نجات دهند.

دکتر پیوندی افزود: در ۷ سال شمسي قبل، بیش از ۲ میلیون دانش آموز،  با تجربه و مهارت بالا های امدادی آشنا شده اند. امسال هم ۸ هزار مدرسه در ایران در زمینه آموزش های طرح دادرس فعال خواهند بود که امیدواریم با توجه به ظرفیت و همچنين علاقه مندی دانش آموزان، بتوانیم آینده سازان کشور را برای مواجهه با حوادث آماده تر کرده و همچنين مصدومیت و همچنين تلفات حوادث را نیز کاهش دهیم.

رئیس جمعیت هلال احمر در ادامه به جرقه آغاز اجرای طرح دادرس نیز اشاره کرد و همچنين گفت: بعد از حادثه شین آباد در آذرماه سال شمسي ۹۱ که ۲۷ دانش آموز در آتش سوزی مدرسه سوختند و همچنين ۲ دانش آموز هم جان خود را از دست دادند این ایده شکل گرفت که از قدرت دانش آموزان در جهت نجات خود آنها و همچنين کمک به خانواده هایشان بهره بري و استفاده مي شود. بنابراین طرح دانش آموز آماده در حوادث پیش بینی و همچنين برنامه جذاب و جالب و خوب ریزی شد که در واقع طرحی به منظور آمادگی بیشتر برای مواجهه با حوادث طبیعی و همچنين غیر طبیعی است.

وی افزود: با توجه به اینکه این نسل، نسلی آموزش پذیر است و همچنين می تواند سال شمسي های سال شمسي منشا خیر باشد، امیدواریم که با ظرفیت های موجود، آموزش ها نیز افزایش پیدا کند چراکه فردی که امروز آموزش می بیند و همچنين دانش آموز است فردا دانشجو‌ می مي شود، در جامعه نقش ایفا می کند، تشکیل خانواده می دهد و همچنين می تواند در تحقق اهداف هلال احمر که کمک به انسانهاست موثر واقع مي شود. ما معتقدیم آموزش یک فرد؛ آموزش یک خانواده و همچنين یک جامعه است.

اعلام آمادگی هلال احمر برای گسترش امکانات اجرای طرح دادرس

رئیس جمعیت هلال احمر به همکاری این جمعیت با آموزش و همچنين پرورش هم اشاره کرد و همچنين گفت: در حال حاضر با آموزش و همچنين پرورش یک تفاهم نامه کلی داریم و همچنين براساس آن هم، ۸ هزار مدرسه در زمینه آموزش های طرح دادرس فعال خواهند بود ولي بايد توجه داشت با وجود مدرسه های غیرانتفاعی و همچنين دولتی در سراسر کشور می توانیم این همکاری را گسترش دهیم. هلال احمر این آمادگی را دارد که با افزایش تعداد مربیان و همچنين افزایش امکانات، در زمینه ارائه آموزش های خودامدادی و همچنين دیگر امدادی، کاری ماندگارتر برای کشور رقم بزند.

دکتر پیوندی به نقش موثر آموزش های طرح دادرس در عملیات های واقعی نیز اشاره کرد و همچنين گفت: در زلزله کرمانشاه و همچنين در سیل اخیر، بسیاری از دانش آموزان که آموزش دیده بودند، برای نصب چادر و همچنين دیگر کمک ها به هلال احمر پیوستند و همچنين به خود و همچنين خانواده شان کمک کردند. این‌اتفاق نشان داد در عملیات های واقعی، آموزش های طرح دادرس بسیار کارساز است که هم تزریق نشاط و همچنين شادی به جامعه را در پی دارد و همچنين هم مهارتی اجتماعی محسوب می مي شود.

رئیس جمعیت هلال احمر در حاشیه برگزاری این المپیاد و همچنين در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سوال که آیا تجربه طرح دادرس به دیگر کشورها هم منتقل می مي شود، گفت: اولویت هلال احمر گسترش آموزه های این طرح در کشور است ولي بايد توجه داشت می توانیم این تجربه را به دیگر کشور ها هم منتقل کنیم که با امکانات و همچنين بضاعت خودشان، طرح را اجراکنند.

دکتر پیوندی با ابراز امیدواری در مورد اینکه تجربه و مهارت بالا های طرح دادرس هر سال شمسي کامل تر و همچنين جامع تر مي شود، به دلیل انتخاب رده سنی دانش آموزان دوره متوسطه برای دریافت این آموزش ها هم اشاره کرد و همچنين گفت: در این دوره سنی، علاقه دانش آموزان برای آموزش و همچنين استقلال نسبی آنها بیشتر و همچنين آموزش پذیری بالاتری دارند و همچنين با آموزش های موثرتر، کمک می کنند تا ما سریعتر به اهداف هلال احمر که کمک به آسیب دیدگان و همچنين حادثه دیدگان است، دست یابیم.

وی تاکید کرد: اساس کار‌ جمعیت هلال احمر داوطلبی است و همچنين دانش آموزانی که از آموزه های طرح دادرس بهره مند می شوند نیز اعضای هلال احمر و همچنين به شکلی داوطلب خواهند بود که در مواقع خطر به جمعیت هلال احمر در کمک رسانی به حادثه دیدگان کمک می کنند.

بازدید رئیس جمعیت هلال‌احمر از المپیاد آماده/ ۲ میلیون دانش‌آموز در ۷ سال شمسي قبل تجربه و مهارت بالا‌های امدادی را فراگرفته‌اند در تاریخ ۲۷ July 2019 | 4:25 pm منتشر شده است

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “بازدید رئیس جمعیت هلال‌احمر از المپیاد آماده/ ۲ میلیون دانش‌آموز در ۷ سال شمسي قبل تجربه و مهارت بالا‌های امدادی را فراگرفته‌اند”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *