از حرکت دسته عزاداری هیئت رهروان حضرت علی اکبر (ع) تا برپایی ایستگاه صلواتی در جمعیت هلال احمر قم

از حرکت دسته عزاداری هیئت رهروان حضرت علی اکبر (ع) تا برپایی ایستگاه صلواتی در جمعیت هلال احمر قم

|از حرکت دسته عزاداری هیئت رهروان حضرت علی اکبر (ع) تا برپایی ایستگاه صلواتی در جمعیت هلال احمر قم از هلال ۱۴۷|

همزمان با روز هشتم محرم و همچنين به سنت سنوات قبل، مراسم معنوی عزاداری جوانان، داوطلبان و همچنين امدادگران جمعیت هلال احمر قم در رثای سید و همچنين سالار شهیدان و همچنين یارانش برگزار شد.

به نقل از روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قم؛ در روز هشتم محرم هیئت رهروان حضرت علی اکبر علیه السلام هلال احمر قم، امسال هم دسته عزاداران حسینی جوانان، با همراهی داوطلبان عاشورایی و همچنين امدادگران از جمعیت هلال احمر استان قم به سمت حرم مطهر حضرت معصومه (س) اقامه عزا کرد.

در این مراسم معنوی که با حضور مدیرعامل و همچنين معاونان جمعیت هلال احمر همراه بود، عزاداران حسینی ضمن عرض تسلیت به ساحت بانوی کرامت، با برافراشتن پرچم سرخ شهدای عاشورا با سید و همچنين سالار شهیدان تجدید پیمان کردند.

یادآور می مي شود؛ اعضا و همچنين کارکنان جمعیت هلال احمر قم بعد از خواندن و قرائت زیارت عاشورا در قالب دسته عزاداری، ضمن مرثیه خوانی و همچنين زنجیر زنی با حرکت به سمت حرم، به عزاداری پرداختند.

برپایی ایستگاه صلواتی و همچنين توزیع نذری توسط داوطلبان از دیگر قسمت و بخش های مراسم سالانه عزاداری داوطلبان عاشورایی در هشتمین روز از ماه محرم بود.

همچنین؛ هیئت عزاداری پیروان حضرت علی اکبر (علیه السلام) ویژه خواهران جمعیت هلال احمر قم نیز در هشتمین روز از ماه محرم، با حضور در مرکز مسائل جوانان، بعد از خواندن و قرائت زیارت عاشورا، به عزاداری و همچنين سوگواری پرداختند.

در این مراسم که با سخنرانی در موضوع سیره و همچنين زندگی امام و پيشوا حسین و همچنين مرثیه خوانی مداحان همراه بود، خواهران عزادار عرض ارادت خود را به ساحت حضرت سیدالشهدا ابراز کردند.

گفتنی است، این مراسم مثل سال شمسي های قبل با حضور عزاداران حسینی پای سفره ی کرامت نذری متبرک حضرت سید الشهداء علیه السلام به پایان رسید.

 

از حرکت دسته عزاداری هیئت رهروان حضرت علی اکبر (ع) تا برپایی ایستگاه صلواتی در جمعیت هلال احمر قم در تاریخ ۸ September 2019 | 2:20 pm منتشر شده است

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “از حرکت دسته عزاداری هیئت رهروان حضرت علی اکبر (ع) تا برپایی ایستگاه صلواتی در جمعیت هلال احمر قم”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *