اجرای طرح ابتکاری پیام آوران بشردوستی باعنوان حمایت جوانان از سلامت سالمندان

اجرای طرح ابتکاری پیام آوران بشردوستی باعنوان حمایت جوانان از سلامت سالمندان

|اجرای طرح ابتکاری پیام آوران بشردوستی باعنوان حمایت جوانان از سلامت سالمندان از هلال ۱۴۷|

با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور ایران و همچنين آسیب پذیری اقشار متنوع و گوناگون و مختلف جامعه به ویژه سالمندان ، معاونت مسائل جوانان استان مازندران در راستای اهداف هلال احمر شامل تامین احترام و همچنين سلامت انسانها اقدام به تدوین و همچنين اجرای طرح ابتکاری عام المنفعه و همچنين بشر دوستانه در قالب پیام آوران بشردوستی با عنوان حمایت جوانان از سلامت سالمندان در سطح استان نموده است.

به نقل از روابط عمومی جمعیت هلال احمرمازندران لیلی احمدی با بیان مطلب فوق افزود: هدف از اجرای این طرح تلاش در جهت حفظ سلامت ، تکریم وهویت بخشی سالمندان، مصون ماندن آنان در مقابل ویروس مرگبار کرونا و همچنين افزایش نشاط و همچنين آرامش سالمندان ،آشنایی آنان با فعالیت های بشردوستانه و همچنين همچنین نقش آفرینی جوانان و همچنين فرهنگ سازی در زمینه رعایت بهداشت فردی وعمومی می باشد.وی گفت: مجریان این طرح اعضای جوون داوطلب کانون های چهارگانه( جوانان، دانشجویی روستایی و همچنين طلاب) می باشند.

 به گفته وی در این طرح هر یک از اعضای جوون داوطلب با شناسایی اشخاص سالمند و همچنين تماس تلفنی با آنان (حداقل ۱۰ سالمند) ضمن  اعلام ارادت و همچنين معرفی خود ازآنان سوالاتی همچون : آیا این روزها از منزل خارج می شوید؟ و همچنين سوالات دیگر،  طبق متن آماده ،از اشخاص سالمند می خواهند برای حفظ سلامتی خود و همچنين نداشتن ترس و همچنين اضطراب مواردی همچون  این که بهتر است در منزل بمانند، دست های خود را مرتبا باآب وصابون به مدت ۲۰ ثانیه بشویند، وقتی عطسه و همچنين سرفه می کننداز دستمال بهره بري و استفاده کنند و همچنين آن هم را سطلهای درب داربیاندازند، آب و همچنين مایعات گرم بخورند، روحیه خود را از دست ندهند، از مواد بهداشتی و همچنين ضدعفونی کننده بهره بري و استفاده کنند، به اشخاص بیمار نزدیک نشوند را به آنان یادآوری و همچنين تاکید مینمایند.

 احمدی گفت:در نهایت اینکه انتقال روحیه نشاط وشادابی از مهمترین هدف اجرای این طرح می باشد تا با آموزش و همچنين یادگیری و همچنين پیشگیری از ویروس کرونا همه سالمندان زندگی آرام و همچنين بدون اضطراب و همچنين بیماری داشته باشند.

دست يار جوانان جمعیت هلال احمرمازندران گفته استدراین طرح  نزدیک به دویست کانون هر کانون ده عضو و همچنين هر عضو ده سالمند مشارکت دارند که جمعا قریب به بیست هزار سالمند تحت پوشش قرار میگیرند.

اجرای طرح ابتکاری پیام آوران بشردوستی باعنوان حمایت جوانان از سلامت سالمندان در تاریخ ۵ March 2020 | 7:26 am منتشر شده است

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “اجرای طرح ابتکاری پیام آوران بشردوستی باعنوان حمایت جوانان از سلامت سالمندان”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *