اجرای برنامه جذاب و جالب و خوب های فوق برنامه جذاب و جالب و خوب جوانان بوشهر در شب یلدا

اجرای برنامه جذاب و جالب و خوب های فوق برنامه جذاب و جالب و خوب جوانان بوشهر در شب یلدا

|اجرای برنامه جذاب و جالب و خوب های فوق برنامه جذاب و جالب و خوب جوانان بوشهر در شب یلدا از هلال ۱۴۷|

معاونت مسائل جوانان از اجرای برنامه جذاب و جالب و خوب های فوق برنامه جذاب و جالب و خوب در شب یلدا توسط اعضای جوانان استان بوشهر خبر داد.

به نقل از روابط عمومی جوانان جمعیت هلال احمر استان بوشهر؛ کودکان را باید از سنین پایین با آداب و همچنين رسوم و همچنين آیین ها آشنا نمود.

آمنه غریبی تصریح کرد: نزدیک به چند هزار سال شمسي است که آخرین شب پاییز یعنی شب یلدا که تاریک ترین و همچنين درازترین شب سال شمسي است توسط ایرانیان جشن گرفته می مي شود و همچنين آیین ها و همچنين رسومات مختلفی در این شب به یاد ماندنی در کنار هم سپری می کنند، شب زیبایی که در شهرهای متنوع و گوناگون و مختلف ایران آداب و همچنين رسومی دارد.

وی افزود: یکی از مهم ترین شب های ایران باستان شب یلدا می باشد که از دیرباز تا به امروز مورد توجه و همچنين اهمیت ایرانیان واقع شده است جشن ها و همچنين شب نشینی هایی که در این شب توسط شهروندان و مردم شهر در اقصی نقاط کشور برگزار می مي شود یک سنت دیرینه محسوب می مي شود که تا امروز نیز نه تنها از ارزش آن هم چیزی کم نشده است بلکه جایگاه بسیار ویژه ای در نزد ایرانیان پیدا کرده است.

وی گفت: در همین راستا کانون غنچه های هلال اقدام به برگزاری آیین شب یلدا با هدف آشنایی بیشتر و همچنين شناخت این رسوم به کودکان اقدام به برگزاری مراسم کرد.

در این مراسم به قصه گویی شعر خوانی، نمایش و همچنين طنز و همچنين آشنایی با حافظ شامل برنامه جذاب و جالب و خوب های اجرا شده در این مراسم بود.

مسابقه فرهنگی شب یلدا

دست يار مسائل جوانان با بیان این خبر تصریح کرد: با توجه به فرارسیدن شب یلدا مراکز مسائل جوانان تحت این عنوان اقدام به برپایی مسابقه فرهنگی نمودند.

آمنه غریبی گفت: اعضا نهاد می قدرت در قسمت و بخش های متنوع و گوناگون و مختلف در این مسابقات شرکت نموده و همچنين آثار خود را ارسال نمایند.

دیدار اعضا با بیماران در بیمارستان

به مناسبت شب یلدا اعضا کانون های این نهاد با حضور در بیمارستان ها و همچنين مراکز امدادی مثل آتشنشانی و همچنين سرويس ها و خدمات ایمنی و همچنين همچنین اورژانس این شب را با آنان به اشتراک گذاشتند.

آمنه غریبی تصریح کرد : نباید در این شب از دیگر مردمی که به هردلیل، خدمت در راه شهروندان و مردم شهر و همچنين یا به دلیل بیماری در بستر بیمارستان ها به سر می برند را فراموش کرد از این رو جوانان این نهاد با در دست داشتن گل و همچنين شیرینی به دل جویی و همچنين عیادت آنان پرداختند.

برپایی سفره شب یلدا در مهد کودک

آیین سنتی شب یلدا برای اعضا برگزار گردید. آمنه غریبی تصریح کرد: شناسایی کودکان با آیین های سنتی در زنده نگه داشتن آیین ها و همچنين آداب و همچنين سنن شهروندان و مردم شهر نقش بسزایی دارد.

وی گفت: شب یلدا در آیین سنتی ایرانیان از جایگاه بسزایی برخوردار است.

وی افزود: قصه گویی، شعر خوانی، نقاشی، سرود، نمایش و همچنين دیگر برنامه جذاب و جالب و خوب های شامل مراسماتی است که به همین منظور برای کودکان اجرا گردیده است.

اجرای برنامه جذاب و جالب و خوب های فوق برنامه جذاب و جالب و خوب جوانان بوشهر در شب یلدا در تاریخ ۲۸ December 2019 | 1:30 pm منتشر شده است

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “اجرای برنامه جذاب و جالب و خوب های فوق برنامه جذاب و جالب و خوب جوانان بوشهر در شب یلدا”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *