آموزش بیش 300 نجاتگر در خوزستان

tm.jsp

آموزش بیش ۳۰۰ نجاتگر در خوزستان

tm.jsp

دکتر سیامک حسین پور اظهار کرد: هدف از برگزاری دوره های آموزش تخصصی جستجو و نجات در حوادث شهری و جاده‌ای، تربیت نجاتگر متخصص در حوادث شهری و ترافیکی است.

وی افزود: خوزستان یکی از حادثه خیزترین استان ها در بخش حوادث جاده ای است و متأسفانه آمار مرگ و میر ناشی از حوادث جاده ای هم در آن بسیار بالا است و با برگزاری این دوره ها تلاش می کنیم تا حد ممکن در کاهش آمار مرگ و میر ناشی از تصادفات بکاهیم.

معاون آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر خوزستان گفت: آمار مرگ و میر ناشی از تصادفات در خوزستان نگران کننده است که این مسئله ضرورت برگزاری این دوره ها را به خوبی نشان می دهد.

حسین پور اضافه کرد: گاهی اوقات به خاطر یک غفلت یا اشتباه کوچکِ رانندگان در جاده ها حوادث بزرگ و اتفاقات تلخی رخ می دهد که مایه تأثر جامعه می شود برای مواجهه با آین حوادث و به حداقل رساندن آمار تلفات باید به روش های پیشگیرانه سوق پیدا کنیم.

معاون آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر خوزستان بیان کرد: مرگ و میر بالای ناشی از تصادفات علاوه بر خسارت های جانی و مالی بسیار زیاد تبعات منفی خسارت باری هم برای بازماندگان و قربانیان به همراه دارد.

بر اساس این گزارش، در این دوره های تخصصی که در اردوگاه آموزشی حضرت ولیعصر(عج) اندیمشک برگزار شد، نجاتگران جمعیت هلال احمر خوزستان با مطالبی از قبیل مباحث تخصصی امداد و کمکهای اولیه، ایمنی و ارزیابی سانحه، رها سازی و حمل مصدوم، خودرو نجات، مدیریت سانحه، اصول جستجو و نجات، کار با آمبولانس، تجهیزات نجات درسوانح جاده ای، شناخت انواع سازه ها، انواع آوار، نحوه نجات افراد از زیر آوار، اصول کار با تجهیزات موردنیاز در آواربرداری و درمان های اضطراری به مدت دو هفته آشنا شدند.

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “آموزش بیش ۳۰۰ نجاتگر در خوزستان”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *